Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
На въглища е 34,86 киловата .
dari__1 - помощник
phantom_ написа:
А тая стара система има изолация на тръбите ,защото ако няма ще е много зле положението.И колко квадрата топлиш и каква изолация имаш?
тръбите са изолирани с минерална вата за тръби с фолио от вън
етажите са два по около 100 кв.м с вътрешна изолация навсякъде(стени ,тавани) гипсокартон и 10см минерална вата
andy_forresite написа:
Не е като климатиците. Профилактика през определен период от време и веднага спешна обилна шомполация (щателно почистване).
Има турболатори, което е добре. Струва ми се че въздухът му е прекалено много. Нормално, все пак е направен за въглища. Вземи кюмюр като за него. Цената е нагоре от слънчогледовите, но и калоричността на въглищата е по-висока.
снимах го точно преди почистването, но това се получава за 4-5 дена ,което може и да е нормално но незнам, целта на мръсните снимки е да се добие представа за нагара който се получава
първо започнах на въглища, но и при тях имах същият проблем, а и тях след като влезе в "програма" и после не се самозапалват за разлика от пелетите при които този проблем го няма
andy_forresite написа:
Колко хода има, има ли място за "дожигател", "шмиргел" както шеговито го наричат, над горелката?
е тук вече нищо немога да разбера
andy_forresite - майстор
Поляците го слагат на котлите си. Представлява кръгла плоча на 20-ина см над пламък. Целта е искриците недоизгоряло гориво да се удрят в тази плоча, която е с много висока температура и да доизгарят. Котелът се цапа по-малко. Постига се и турболентен ефект на "разпръскване" на топлината към стените на топлообменника, което са настрани и над пламъка.
http://defro.bg/img/110914125220ekr-razrez.jpg
ktch_1964 - специалист
Мой приятел има такъв и отоплява с него 300кв.м. Котела се води триходов , но на мен ми се струва, че топлообменника е с
твърде малка площ за тези киловати , котела няма клапа на фукса който е само 130мм. .Има място за шмиргел , по време на
работа не мога да пипна изода на кюнеца с ръка. Няколко пъти съм му намеквал да направим една приставка с която да направим
още един ход на димните газове и да им свалим температурата , но той казва , че и така топлел добре къщата. Приятеля ми гори
по 8- 9т. костилки от праскови на сезон.
dari__1 - помощник
ktch_1964 написа:
Мой приятел има такъв и отоплява с него 300кв.м. Котела се води триходов , но на мен ми се струва, че топлообменника е с
твърде малка площ за тези киловати , котела няма клапа на фукса който е само 130мм. .Има място за шмиргел , по време на
работа не мога да пипна изода на кюнеца с ръка. Няколко пъти съм му намеквал да направим една приставка с която да направим
още един ход на димните газове и да им свалим температурата , но той казва , че и така топлел добре къщата. Приятеля ми гори
по 8- 9т. костилки от праскови на сезон.
Здравей колега много ще съм ти благодарен ако може да попиташ за настройките: време на подаване на гориво,интервал между подавания и обороти на вентилатора
при мен в тръбите на димните газове има ламарини извити на спирала които задържат газовете и се свалят при почистване(мога да приложа снимка ако се налага) когато са сложени спокойна си държа ръката на кюнеца,но ако ги няма сложно [-X
да има място за този "шмиргел" за който се говори ,но не съм сигурен в тези котли ще има ли смисъл от него :?
ktch_1964 - специалист
Да не ми представлява трудност да го попитам за настройките, ноедва ли ще ти са полезни, между костилки и сл. пелети разлика
от небето до земята.
dari__1 - помощник
на мен целта ми е да видя горе долу съотношенията в работния процес защото сега само се опитвам да налучкам колко да подава и кога да подава
днес каточели малко ги хванах настройките ,за което благодаря на колегата "andy_forresite" за жокера с въздуха, намалих вентилатора на 50(по малко не може ,а по скала показва 0-100) но пак хвърля много матриал. незнам и това с калоричнаста дали е от значение (може да се регулира) но при смяна не усещам промени в работата.
gnt69 - майстор
Виж ей тук се коментира вентилатор на турски котел за въглища. ЦЪК :partyman:
filmatoplo - майстор
Добре бе хора ,на мен кой ми казва настройките като отида да монтирам такива котли ,сядам и за полувин час наблюдавам и рагулирам и готово .Някой насоки може да даде някой с горелка Екоенергия ,въпреги че въобще няма едно с едно .Не си спомням какви ми бяха настройките на последния котел .Ами примерно му подаваш пелети 5 секунди през пауза 60 секунди ,гледаш как гори и коригираш - или вдигаш леко дозата или намаляш паузата .Цифрите които дадох са образно казано.Вентилатора ако е по силен на отвора му сложи една ламаринка да се притвори въздуха .Гледай горивото да се уцели точно ,нито да прелива ,нито да е малко ,тоест да гори стабилно но не и в несвяст .
fbr - майстор
Филме, то е лесно, като знаеш, какво да очакваш, като количество на горивото, цвят на пламъка, количество на пушека и разни други нещица, които се придобиват с опит, след наблюдение на десетки видове горивни системи, видове горива, различни тяги на комини и това онова. При първо сблъскване с такова нещо, не е много лесно. А и не всеки му е присърце да се занимава с такова нещо.

Тема "котел saypet" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: