Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Много моля за Помощ, вече 2 дни сме с пелетна камина в апартамент но Вера саседа които е до нас каза че се чувала у тях,може ли да и се намали шума някак,много се притесних да не би да има оплакване и да се наложи да я спра а сам малко бебе което беше главната причина да дам 5 хиляди,камината е бурните 21+5
preslav - майстор
Feya написа:
Много моля за Помощ, вече 2 дни сме с пелетна камина в апартамент но Вера саседа които е до нас каза че се чувала у тях,може ли да и се намали шума някак,много се притесних да не би да има оплакване и да се наложи да я спра а сам малко бебе което беше главната причина да дам 5 хиляди,камината е бурните 21+5
Ти ли си бебето или си дала 5 бона за някаква изгъзица (прощавай за изказа)?
Отиди при съседа и виж за какъв шум става въпрос, със сигурност шумът може да се минимизира, но не и да се елиминира. Обсъдете въпроса, виж къде го стяга чепика, може просто да си търси повод да си говорите - от личен опит знам, че шише ракия или вино, едно парче "Еленско" решават много проблеми с шумове в ушите, болки в гърдите и на други места в нечия болна глава.
Малко пристрастен съм, но 5 бона са 2 климатика от висок клас, които нито чуваш, нито усещаш течението им, нито мъкнеш пелети, нито чистиш пепел, нито ги мислиш. За малко повече от 5 бона ще си сложиш термопомпа въздух-вода - съвсем няма да имаш оплаквания от течение, духане, капризни съседи. Който е дал идеята за камината да и бере сега гайлето - признай си, че си ти и на никого не се гневи!
jabata - специалист
Здравей, 5 хил. за камина Burnit са си направо много, освен ако не е цена с инсталацията и радиаторите. За тези пари на пазара се намира много читава италиянска камина.
Иначе пелетните камини, не мисля че се чуват толкова, дори и Burnit. По-скоро този твой съсед го стяга шапката, завижда че си на пелети и у вас е топло, и по-типичен български манталитет, гледа как да те прецака. Само за сравнение, плача на едно малко бебе е 3 пъти по-силен от пелетната камина. Да не говориме че външното тяло на един климатик също издава много по-силен шум от една пелетна камина.
Така че, като първа стъпка спокойно, ти си си в правото. А като втора, пробвай да говориш с този съсед, да видиш къде го стяга шапката.
Сто процента съм сигурен че неможе да чува камината. Какво толкова има в една камина което е шумно? Вентилатора за изгорелите газове ли? Шнека ли....хайде малко по-сериозно.
Иначе колкото до климатиците, с малко бебе не е особено добра идея да си на климатик, ама това е друга тема. Минимума който е, че всеки един климатик, дори и такъв за 2000 създава малко течение.... Да не говориме, че с климатик пода винаги ти е студен.
andy_forresite - майстор
Г-жа Вера няма ли си телевизор да зяпа някой сериал. Щом чува шумове от камината ти, значи има повод за радост - има слух като на прилеп.
В съседната стая имам стара пералня канди. Като центрофугира и си в стаята, не можеш да си чуеш мислите. А не я чувам през стената. 25 см тухла, а има къде-къде по-дебели дувари.
5 хиляди е с инсталацията и там неините джаджи ,а това за климатик първото ми дете все беше болно и за 1 стая отопление с климатик плащах 13о лева а ако сложа в още 2 нз...Шумата не е много силен пак ще говоря с маистори при тях едвам се чува като си легнат,дано нямам проблеми... :cry:
Чираче - майстор
Проучи какви са стандартите за шум, намери някой уторизиран орган за измерване и даване на документ, и никой не може да ти каже нищо. Не се занимавай със съседи - остави ги те да доказват, че им е шумно.
naB4o - специалист
Аз съм с климатици и малки деца (едното е на 5 месеца), имам и камина на дърва. Някой просто е решил да се заяжда с теб според мен. Шум, шум няма как да е чак толкова шумно, че да пречи. В стария апартамент имах подобен проблем, бях на 2 етаж, а се оплакваха от пералнята и сушилнята, комшиите от 5 етаж... Тези на 3 и 4 етаж нямаха проблем изобщо, както и аз като спах на 3-4 метра от тези уреди. Казах им да си намерят компетентен орган с шумомер и да си направят замервания. Аз замервах с приложение от телефона и беше към 45-50 дб в стаята в апартамента. Допълнителен факт беше че е преустроено в спалня от перално/килер. Отказа ги факта, че може да им направят проблем заради преустройството.
jabata - специалист
Feya написа:
5 хиляди е с инсталацията и там неините джаджи ,а това за климатик първото ми дете все беше болно и за 1 стая отопление с климатик плащах 13о лева а ако сложа в още 2 нз...Шумата не е много силен пак ще говоря с маистори при тях едвам се чува като си легнат,дано нямам проблеми... :cry:
5 хил. с цялата инсталация, вече е нормално. Колкото до климатика, не мисля че има смисъл да се коментира. Въпрос на избор. Една част от хората са пристрастени към климатика, за тях климатика е всичко на света. Друга част не искат и да чуят за оттопление на климатик. Затова просто няма да се коментира.
Въпросния съсед, вероятно си търси причина за заяждане. Така че не му обръщай внимание. А ако искаш, ходи говори със съседа, и го помоли да замери шума, и да докаже че е от камината. Защото съвсем спокойно може да чуе шума от външното тяло на климатика на съседа, отколкото твоята камина.
Пак ти казвам шума от камината е толкова слаб, че едва ли ще се чува при съседа. Освен ако не е в съседната стая, и стената да е от Гипскартон :-D
burner - специалист
Аз съм в къща. Снощи се заслушах от другата стая и чух шнека как работи. Ама се заслушах, затаих дъх, че и го очаквах, та дори и си довъобразих. Някой може да чува и дрънкането на падащите пелети, а може и шума от помпата. Ще свикнат, това е в пъти по-тихо от външното тяло на климатика. Ако някой трябва да мери шум и да доказва нещо си, това не си ти. Гледай си децата и се радвай на живота.

Тема "Пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: