Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naB4o - специалист
Да те е страх да пръднеш от тия комшии значи...
Хората си мерят разхода на пелети и гориво, не се занимавай с шума. А имайки предполагам смартфон, намери приложение за измерване на шум, и ще ти даде ориентир за децибелите на машината.
Ше ги чакам да вида дали пак ще кажат нещо и тогава ще пристъпя към органите ,благодаря много за мненията ви. :tonqe:
jabata - специалист
Стана ми интересно, и снощи се заслушах. Затворих вратата на стаята, и от другата стая пробвах да чуя камината. Ами след като затаих дъх, и нямаше никакви други шумове, успях да чуя едвам едвам вентилатора.
И пак повтарям, шума е много по-малко от пералня, сешоар, външно тяло на климатик, микровълнова, и какъвто и да било там електроуред в дома.
С извинение, ама ако твоите съседи наистина го чуват и се дразнят, то тогава трябва да ги дразни това че се пуска пералня, че пускаш чешма и всяка една дейност в домакинството.
Гледай си децата, и не обръщай внимание на такива заядливи съседи, защото съм абсолютно сигурен че го правят от яд. Просто на много хора, това им е мисленето. Живеят на принципа не сакам я да съм добре, сакам вуте да е зле.
andy_forresite - майстор
Имаше един много стар скеч на Шкумбата в панелен блок. Казва "Шшшт, тихо! Искам да говоря с Киро. 15-ти етаж, апартамента вдясно, кафяво боядисана врата. Всички млъкват и ние си говорим. Останалите подслушват" ....

Не е в духа на форума, но се зачудих как правят к(с)екс хората от този блок :rolleyes:
andy_forresite написа:
но се зачудих как правят к(с)екс хората от този блок :rolleyes:
При такъв шум как ли ши мрънкат лошите комшии?
benimm8808 - специалист
Споделям и моя опит с пелетна камина Burnit 23 kW,живея в двуетажна къща -камината е инсталирана на стълбищната площадка пред 2 -рия етаж,единствения шум,който чувам от нея е при идеялна тишина(да речем към 03:00-04:00 сутринта ако съм буден) е от шнека при завъртане и тоя шум е леко доловим,но леко дразнещ.М/у камината и спалнята има 2 тухлени стени.
Поздрави.
burner - специалист
Шнекът се чува, защото честотата на звука при завъртането му е ниска и се предава добре през стени и плочи. Абе нещо като звукът от думкалата в колите - не чуваш музиката, а басовете и вибрациите от тях.
nokoniko - специалист
burner написа:
Шнекът се чува, защото честотата на звука при завъртането му е ниска и се предава добре през стени и плочи. Абе нещо като звукът от думкалата в колите - не чуваш музиката, а басовете и вибрациите от тях.
Точно мислех да се включа и burner ме изпревари. Най-лесно е да се обвинява комшията, че е завистлив НО.....ПОСТАВЕТЕ СЕ НА НЕГОВО МЯСТО. Ниската честота от шнека, който се включва през няколко секунди се предава лесно през стени и плочи. Може да се наложи крачетата на камината да се отделят от пода с някакъв шумоизолиращ материал. Имал съм подобен проблем и знам колко е гадно. КОМШИЯТА Е ПО-ВАЖЕН ОТ РОДНИНАТА.......
gnt69 - майстор
Може пък да му е гадно че вече не му е топло. Преди с кюмбето е усещал топлината през комина и стената пък сега няма.
preslav - майстор
Изказаха се много истини, полуистини и неистини, но не стана ясно какво в крайна сметка чува комшията и по-точно кое го дразни. На полушега, но и с доза сериозност казах, че проблемите се решават с разговор, а не с рогата напред. В една кооперация не можеш да се държиш сякаш другите не съществуват, нямаш право да навлизаш в ничие чуждо пространство - понякога има и голяма доза гевезелък, но понякога хората не се лигавят, а наистина имат проблем. Не съм чувал как работи шнека, а за конкретната камина никой от пишещите тук не го е чувал (освен автора на темата), никой друг не е чувал и работата на конкретния вентилатор, но се изказаха доста мнения от типа "е@и им майката на другите и гледай ти да си добре" - не е така уважаеми съфорумци, шумът (макар и пренебрегван за сега) е един от най-големите замърсители, едни са по-чувсвителни, други просто не им прави впечатление, напротив предпочитат по-шумните среди, за да не чуват бръмбарите в главите си.
Редно е да се разговаря с претендиращия, да се установи кое точно го дразни и да се вземат мерки - понякога дори само от това, че са взети някакви мерки се получава плацебо ефект. Съвсем примерно: след провеждане на разговор, се прави нещо си, тампони, шумоизолираща подложка, промяна в настройки и се кани оплакващия се да види, че нещо е направено. Не се чака той да дойде отново да чука на вратата, а се отива с шише вино и половинка козя пастърма и се пита, "Как е сега, спахте ли добре? Много държа на добросъседските ни взаимоотношения и съм готов/а да направя още подобрения (ако е нужно) и вие ми подскажете какво и как."
За "рогачи" има примери бол, но дали е нужно да си правим на инат и да показвам на всеки един, че великата му пелетна камина без ток не работи, че мога да "подлудя" бебето пускай прахосмукачката всеки ден в 8 часа, между 13 и 14, от 16 до 17, от 19 до 20, мога и лещници да си чукам всеки ден, всичко мога да чукам спазвайки стриктно определените за това часове - бебето дали знае законите, дали си дава сметка, че чукането е разрешено до 22?
Хайде по-сериозно да си говорим за шумовете от една пералня, сешоар, чешма и т.н. - една камина не работи 5-10 мин. като сешоара, не изпира за 2 часа, не се ползва и като кухнеската мивка или тоалетното казанче.
Тук няма да изпадам в спорове с твърдящите, че климатиците са по-шумни, нито пък ще споря, че един климатик няма как да ти направи сметка от "13о" лева - и за да не съм голословен ще спомена, че засечката на 2 климатика (1 дърт ON/OFF и един смотан инветор клас А+ от началото на отоплителния сезон е: 5471 kWh засечени на 07.10.2017 и 5718 kWh засечени на 22.11. 2017 - смятайте всичко по дневна тарифа т.е. 247 kWh или около 55 лв. за двата. Бих се съгласил с тези 130 лева, ако са за сезон, но за месец няма как да ме убеди никой, че какъвто и да е смотаняк ще ги изяде.
Поздрави!

Тема "Пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: