Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Колеги скоро закупих котел с горелка Golden fire GF 35, но ми се струва, че харчи доста пелети и не смея да мисля как ще изкарам зимата. Та мисълта ми е ако някой може да ми помогне с настройките на горелката за икономичност ще съм благодарен. В момента към системата са вързани 4 радиатора, две лири и два бойлера. Радиаторите са с термоглави. Снощи пробвах следната ситуация накарах водата да стигне 68 градуса и намалих степента на горелката на 2 съответно цяла нощ изгори един чувал плети, но водата падна на 48 градуса и радиаторите едва грееха, не ми се мисли ако е на 5 степен да подържа тези 68 градуса колко пелети ще отидат. Горелката е от новия тип на Golden fire.
gnt69 - майстор
asen.angelov написа:
Колеги скоро закупих котел с горелка Golden fire GF 35, но ми се струва, че харчи доста пелети и не смея да мисля как ще изкарам зимата. Та мисълта ми е ако някой може да ми помогне с настройките на горелката за икономичност ще съм благодарен. В момента към системата са вързани 4 радиатора, две лири и два бойлера. Радиаторите са с термоглави. Снощи пробвах следната ситуация накарах водата да стигне 68 градуса и намалих степента на горелката на 2 съответно цяла нощ изгори един чувал плети, но водата падна на 48 градуса и радиаторите едва грееха, не ми се мисли ако е на 5 степен да подържа тези 68 градуса колко пелети ще отидат. Горелката е от новия тип на Golden fire.
Ето тука са колегите тук напиши.ЦЪК
Това не е ли пелетна камина не котел има разлика предполагам между двете. И другото което е в менюто при мен са с някакви c1 c2 c3 u11 и т.н. нямам ръководство с което да знам кое какво е и как да го настроя.
вт ное 21, 2017 10:48 amasen.angelov написа:
Това не е ли пелетна камина не котел има разлика предполагам между двете. И другото което е в менюто при мен са с някакви c1 c2 c3 u11 и т.н. нямам ръководство с което да знам кое какво е и как да го настроя.
Колега макар и със закъснение от 1 година ти прочетох за проблема.Мога да кажа ,че и аз съм на същото дередже.Молбата ми е ,ако имаш някакво развитие през тази година да споделиш.
prascho - майстор
Толкова ли е калпав "Златния огън".... Един от моите комшии е с котел+горелка втора зима и сякаш е много доволен...

П.П. Само не мога да разбера защо хората отделят половин година за да си изберат кола втора ръка, а не могат да отделят една седмица да прочетат в интернет отзиви за конкретен котел и според квадратурата за отопление да се спрат на определени киловати мощност... Предварително се извинявам за спама.

Тема "Golden fire GF 35 Помощ с настройки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: