Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dilait19 - специалист
Здравейте. Фактите направо :ТП самоделка, от Дайкин 50фтх,с-ма от панелни радиатори, 1бр.1800 /600, 4бр,1400/600, 1бр.1000/600 +лира в банята. Тръби ф16 с ал.вложка, помпата Грундфос 25/40. Водата в с-та се подържа 42С/40С из. /вх. Но фреона отива до72С,което ме притеснява!!! :? Проблем с циркулация или много радиатори? ПОМОЩ :?
шоп - майстор
Ако говориш за температурата на прегретите фреонови пари, мисля, че няма място за притеснение.


Моята самоделна ТП е с фреон 407 и при подавана 45 гр. затоплена вода към ОИ температурата на прегретите фреонови пари скед компресора са 85 грсдуса

Твоята система предполагам е с фреон 410

Нека специалистит е да кажат какви са нормалните температури, но аз съм виждал и над 100
dilait19 - специалист
Нали съм малко камионджия, та ми се върти една идея с един радиатор от камион :? Да го сложа зад външното тяло на Дайкинчето, сондата е на около 10м, а канализацията на около 2м.Дали ще излезе нещо :lol:А относно високите градуси на фреона ме притеснява това че, има голяма разлика м/у из. и вх. 72/38С...
failure - специалист
Здравейте,
Да повдигна пак темата, имам същия проблем - висока температура на парите постъпващи в кондензатора - 75 - 80 градуса подаване, на изход от ТО температурата е близка до тази на изходящата вода - 45-50 градуса. ТП е съставена от две инверторни машини 24 BTU R32 Ариели ( Мидея) загряващи общ буфер от 100 литра, като изхода на TO по вода е разклонен и към бойлер. В момента работи само едната машина. Топлообменниците са Данфус D22L-40 - 9кв на кондензация. Интересното е че този ефект го имам само с едната машина, другата се държи нормално - 65 градуса на подаващия фреон. Моля за някакви насоки какво да променя. Наляганията на машината са в норми - 8 бара на изпарение и 33 бара на кондензация.
Hursa - майстор
Вероятно е нормално. Фреона се компресира от ниското налягане до високото - температурата му се повишава в резултат на повишаване на налягането, в резултат на работата на компресора - получава се прегрята пара, носеща както топлината получена от външния топлообменик (от изпарителя), така и топлината от работата на компресора (дори подава и топлината от енергийните загуби в самия компресор, и в двигателя на компресора). Колкото на по-високи обороти работи, толкова по-голямо количество фреонови пари ще подава към вътрешния топлообменик в единица време със съответно по-висока температура. Вероятно едната машина работи в по-натоварен режим, на по-високи обороти.
(В кондензатора прегретите пари на фреона отначало се охлаждат (отдавайки топлина) до температурата на кондензация при налягането в него (дори при относително високи температури, това количество топлина не е особено голямо). Впоследствие постепенно кондензират отдавайки топлината на изпарение на фреона докато кондензира (почти напълно) при почти постоянна температура (но зависи от типа на фреона, до колкото разбирам) - това е основното количество топлина, което се отдава (от фреона) в кондензатора. След това вече образувалия се поток втечнен фреон се охлажда (доохлажда до температури под температурата на кондензация), отдавайки топлина на топлоносителя.)

Тема "Висока температура на фреона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: