Най - вълнуващия въпрос зимно време.
unikalen88 написа:
.....Само последно как да разбера на коя скорост да ползвам помпата.
Назаде ти писах- дебит за 32 киловата- 1.36 кубически метра на час.
Четеш картата на помпата и нагласяш предавката.
Избери скорост с малко по малък дебит, щото едвали ще набереш 32 киловата на кюмбето.
unikalen88 - напреднал
Благодаря,днес след обяд почивам и да се надяваме довечера всичко да е точно и да мина към запалване и проби
unikalen88 - напреднал
след няколко дни ползване всичко е точно,мисля че тръбите са достатъчна дебелина,комина си тегли яко ,ако го отворя от всякъде котлето започва да гори и бумти като ''Чудо" ония старите печки та засега всичко е точно.Благодаря за помощта.Комина ми е вътрешен на ф 140 ако на покрива го удалжа с една тръба от калам да речем 1-2 метре след шапката на комина ще има ли ефект или да си стои така.Щото Къщата е на 2 етажа + таван които е с височина 2.5 метра все едно е на 3 етажа.около 9-10 метра и комина е 1.5 метра над покрива и ако се удължи няма ли да е още по-добре или да не се занимавам.Мисля за другата зима да се оборудвам с всегоривна горелка и да слагам калибрирани въглища и да не се занимавам с постоянното сипване и гледане.
Е, щом бумти, ко ши удължаваш?
Ръгай там..... Ко му туряш да гори, въглища ли и колко издържа като време?
unikalen88 - напреднал
ми като време разпалвам с дърва 2-3 броя нацепени и отгоре му хакам един чувал донбас и е почти пълен до горе.Последно изкара около 8.5 часа без да го барам на 65-67 градуса на водата.Кофтито е че все сме на работа и като си доидем тои изгаснал и наново загряваме водата в системата и докато згреем и къщата малко повече върви горивото.Но тая зима така пък за другата съм замислил една екоенергия да му бодна и хич да не го гася.Иначе като направи 65 драдуса на водата и си затвори вратичката фукса сигорно е 40-50 градуса все едно не гори.Пипам си спокоино с къка без проблем.Като цяло съм доволен от котела.Малко разхода ми идва нанагорен щото в момента се отоплява само единия етаж 120 квадрата и е висок за тая площ,но като сложа горелка е по добре че е голям и мисля разхода ще се подобри.А и комина си дърпа учудващо добре,като се има на предвид че къщата е на 20 години и не е чистен никога,напролет мисля да го чистя и сигорно ще изкара котела през кумина :supz:

Тема "питане за киловати на котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: