Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
Имам спешна нужда от помощ. Отоплявам се с турски котел KARPAT, чугунен, три ходов на дърва 35 kW и пелетна горелка Pell. Преди час котела протече. Този дето го слагаха щели да дойдат чак след нова година. Искам да го сменя. Гледах новия котел на Ерато BISOLID AUTOMAT - на дърва и с пелетна горелка. Но не намерих мнения за него. Искам добър котел и горелка, с лесно обслужване и добър сервиз. Моля за помощ какво да избера спешно. Района е около Варна.
naskov - майстор
[q
Сигурен съм, че с помощта на Lazar Ganev ще намериш добро решение
Четох ти мненията в другата тема.
Как така се на едно и също място протича? Не вярвам да е случайност. Да не го завираш тоз котел?
Както казва Шопа- пука при замръзване или прегрят без вода.
Ако тоя не си експлоатирал правилно и подбереш подобен по мощност, много е вероятно да не ти устиска и новата техника.
.....е, стоманен от прегряване само, няма да се спука.
Котела наистина не е прегряван. Този котел вече две години повече от 70 - 75С не е вдигал. Зарежда се на 3 часа с по 4-5 дървета.Първия път беше първото ребро, оказа се че е имало шупла. Отначало мислеха също, че е прегрян, но като дойдоха се обидиха, че не е. Сега е вътрешно ребро. Нямам гаранция, че после няма да протече друго ребро. Затова искам да го сменя. Но не знам какво да избера и затова търся помощ. От години чета този форум и знам, че има добри специалисти.

Тема "Мнения за BISOLID AUTOMAT или избор на друг котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: