Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ESPACE - майстор
Vectra написа:
ESPACE написа:
Vectra написа:
За съжаление не открих книжката на котела.
Кашона пазиш ли го?
Ами, пазя, ..грънци. Те, пичовете , дойдоха, направиха инсталацията, монтираха котела и си тръгнаха. Ни кашон съм видял, ни дявол.

Питам, защото книжката е в полиетиленов джоб отвън на кашона.
Vectra - специалист
preslav написа:
Аз пък още с отварянето на файла попаднах на това, което те интересува - погледни страница 8 т. 1.8
Още като ми го поставяха котела се позаинтересувах за възможността за външно управление (стаен термостат, програматор....) и отговора беше положителен. В момента, на клемите, които се ползват за целта, има мостче. Трябва само да махна мостчето и да вържа там контактите на релето. Поиграх си малко и температурния мониторинг вече работи и като дистанционно управление по Wi-Fi (WEB сървър) с възможност за седмичен програматор. Остана да измисля логиката предвид външна/стайна температура/час на денонощието. Като гледам май ще е на принципа проба-грешка на базата на графиката от темп. мониторинг. Ще гоня минимален брой "пулсации" на графиката за денонощие. Дано съм на прав път :partyman:

P.S. чакам с нетърпение да стане малко по-хладно, за да видя тогава каква ще е графиката. Иначе още съм на летен режим и темп в стаята е 21.5гр.
preslav - майстор
Знам само, че "кефът цена няма". Логиката може да е последователност от логики, примерно след 22 часа, ако всички лампи са изгасени температурата спада с 2 градуса (по половин градус на всеки час), друга логика е да си монтираш датчици за движение, има ли някой да мърда (не под юргана) парното работи на дневен режим, ако няма движение в рамките на 10-15-20 минути парното минава в летен режим. Тези логики обвързани с таймер ще направят още една логика, но всичко зависи от индивидуалните нужди и предпочитания.
Аз топля една стая постоянно (заради възрастен човек), една стая топля само сутрин и вечер (когато пиша глупости на компа), третата стая я топля само преди лягане (защото не обичам да спя на топло) - едни обичат да се разхождат по потници, други постоянно са с абичка, някои изстиват от краката, други са изстинали от към главата. Всичко е въпрос на вкус, а често и на пишкомер - моята работа е малка работа, но ми е кеф ако видя и по-голяма работа.
По Коледа го дават застудяване - не пропускай да постнеш още една графика, а аз съм планирал банска капама, пък да става каквото ще!
Vectra - специалист
preslav написа:
Знам само, че "кефът цена няма". Логиката може да е последователност от логики, примерно след 22 часа, ако всички лампи са изгасени температурата спада с 2 градуса (по половин градус на всеки час), друга логика е да си монтираш датчици за движение, има ли някой да мърда (не под юргана) парното работи на дневен режим, ако няма движение в рамките на 10-15-20 минути парното минава в летен режим. Тези логики обвързани с таймер ще направят още една логика, но всичко зависи от индивидуалните нужди и предпочитания.
Аз топля една стая постоянно (заради възрастен човек), една стая топля само сутрин и вечер (когато пиша глупости на компа), третата стая я топля само преди лягане (защото не обичам да спя на топло) - едни обичат да се разхождат по потници, други постоянно са с абичка, някои изстиват от краката, други са изстинали от към главата.
:2thumbs: :2thumbs: :-D
preslav написа:
По Коледа го дават застудяване - не пропускай да постнеш още една графика, а аз съм планирал банска капама, пък да става каквото ще!
Задължително! , а за капамата, ако остане, паля колата и идвам към Варна :prost:
energo - специалист
От тия диаграми ще си докарате –кардиограми...
Абе вие нямате ли корви,карти с приятели ,напитка с мезенце...диаграми! :weedman:
preslav - майстор
energo написа:
От тия диаграми ще си докарате –кардиограми...
Абе вие нямате ли корви,карти с приятели ,напитка с мезенце...диаграми! :weedman:
От всичко има бе приятел, ама като отидеш до "00" какво правиш - все пак човек най-много се напъва там.
Vectra - специалист
Ето , че най-после стана студено...Обаче графиката си остана почти същата. Даже ми прави впечатление, че е колебанията са по-чести, отколкото като е по-топло. Ето фрагмент:
Прикачен файл:
Capture.PNG
Capture.PNG (59.92 KиБ) Видяна 785 пъти
Физическото наблюдение на котела потвърждава графиката. Включва на 2 за около минута, намаля на 1 за около 2 минути и изключва. Пауза няколко минути и всичко се повтаря. На дисплея на котела има индикатор за мощността с 4 степени.
Някакви идеи :?

Тема "Разчитане на температурна диаграма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: