Най - вълнуващия въпрос зимно време.
yakimovauto - напреднал
Искам да се извиня, че пак пиша за теми, които са дъвкани много, но започна да качва температура на водата много бавно.
Имам горелка Bisolid GP 32 с турски котел със стаен. Настройките са 1-6 сек, вентилатор 40 -65%, време между подаванията 14-14 сек. А пламъкът гори добре, докато не се подават пелети. При подаване пламака намалява наполовина, като, че ли се задушава малко. Знам, че ако вдигна вентилатора топло ще бяга и че ако намаля времето между подаванията ще вдига разхода. Какво да пипна?
naskov - майстор
Направи шестицата на девет и котела ще започне да вдига по-бързо. Въздуха според мен е много, пробвай с 48%.
yakimovauto - напреднал
На 9 сек. ми скача драстично разхода
naskov - майстор
Като натиснеш педала на газта, за да стигнеш по-бързо, разхода също скача
zaid1127 - специалист
Ако увеличиш подаването на шнека от 6 на 9 увеличаваш мощността на горелката с повече от 30%. А както си намалил вентилатора на 40-60 или имаш свръх тяга, или просто си успал да получиш неефективен горивен процес :o .
Ако искаш да направиш фини корекции се позанимавай с времето на почивка на шнека то ти е 14 и при минимална и при максимална мощност. Като го увеличаваш, увеличаваш времето между две подавания, т.е. намаляш мощността.
Ако имаш свръх тяга, повече от колкото изисква производителя, е по добре да си монтираш регулатор на тяга.
Но нищо не помага при недостатъчна топлообменна площ .
Здравейте!

Колега yakimovauto колко ти гори с тези настройки горелката. Знам че, всичко е много относително и зависи от къщата, инсталацията, пелетите, котела и т.н.. Аз си взех същатата горелка, Bisolid GP 32, с подаване на пелети от 2 до 6 секунди и пауза между подаванията 14 секунди, за 6-7 часа ми гори по 15-20 кг. пелети. Това са настройки, които аз си нагласих, а инче стандартно подаването беше от 3 - 9 секунди. Също и да те попитам, даде ли ти разлика в разхода когато намали вентилатора на 65% ? Питам понеже моят е на от 48 до 100%.
yakimovauto - напреднал
Колеги,
не съм писал скоро, но исках да пробвам това-онова. Реших да върна вентилатора на 50% макс., но да сменя пелетите с по-калорични. Сега
взе да качва по-бързо. Но не мога да преценя кое е по-икономично - с повече мощност по-малко време работа или обратно.
До колегата Kraschu- не намирам отчетлива разлика в разхода при 50 % и 65% fan max, там по-скоро като вдигаш процента на fan-a, се вдига темп. на димните газове, което не е много рентабилно
yakimovauto - напреднал
Горелката работи от 7:00 - 21:00 със стаен термостат на 21-22 гр. и гори меджу 2 и 3 чувала
Вчера го пуснах и за 24 часа изгоря 4-ри чувала, което според мен е много. Понеже котела е чугунен, и има една врътка за затваряне на излизащите газове, тази вечер ще пробвам пак, почти ще го затворя и да видим. То целта е да се запазят топлите газове максимално в котела, а ако и това не помогне ще мисля за турболатори. Между другото аз го свалих моя вентилатор от 100 % на 70%, говоря за максимума, и мисля, че пламъкът е много по продълговат и обемен, общо взето според мен много по добър. Ще продължавам тестовете пък ще видим.

Тема "Настройки за Бисолид 32" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: