Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Миро-П - помощник
Вижте, както се каза някъде, всеки метод за отопление си има плюсове и минуси. И доставчиците винаги са на печалба, и винаги зависиш от съседа.
За съжаление когато се стигне до решаване на проблем, който зависи от повече от един човек обикновено удряш на камък. Двма сме чета, трима сме чета с предател. Ако проблема е локален повечето не ги боли, стига те да го нямат.
Със сигурност, за да се изиква каквато и да е проверка на всички апартаметни, ще се стигне до недоволство и съпротива. Ако се тръгне по този път явно ще трябва да се запознавам с закона за етажната собственост, или както там се казва. Ще се проверява абонатната на кого е, и кой какви права и задължения има - досадно и трудоемко начинание.
Но аз съм против да се остават нерешени проблеми, може би защото твърде дълго съм живял в къща и не разчитам на друг да ми оправя нещата.
До тогава със сигуност ще започна да ползвам бойлера - особено почивните дни, защото тогава е най-зле положението.
За в близо бъдеще се замислям за слънчев панел, но времето ще покаже дали ще се получи.

И все пак, за обобщение - колко трябва да струва 1 куб.подгрята вода от топлофикация? Аз влизах в сайта, но до колкото видях там мерната единица ми в някакви киловати. На мен ми трябва като си засека водомера за месеца, да знам по колко да умножа, за да видя колко съм се вътрил, защото сега със сигурност хабя повече обем.

Поздрави!
kozl - майстор
Колко ти струва топлата вода може да провериш по предишния баланс направен от топлинния счетоводител. При нас излиза към 10 лв/м3, но...... Понеже баланса се прави веднъж годишно през останалите месеци се пускат сметки на база от предходния баланс. Така се е случвало водата през месеците да се плаща по 14 лв/м3, но всъщност цената е тази в баланса. После на едни връщат пари на други начисляват.
preslav - майстор
Миро-П написа:
Вижте, както се каза някъде, всеки метод за отопление си има плюсове и минуси. И доставчиците винаги са на печалба, и винаги зависиш от съседа.
За съжаление когато се стигне до решаване на проблем, който зависи от повече от един човек обикновено удряш на камък. Двма сме чета, трима сме чета с предател. Ако проблема е локален повечето не ги боли, стига те да го нямат.
Със сигурност, за да се изиква каквато и да е проверка на всички апартаметни, ще се стигне до недоволство и съпротива. Ако се тръгне по този път явно ще трябва да се запознавам с закона за етажната собственост, или както там се казва. Ще се проверява абонатната на кого е, и кой какви права и задължения има - досадно и трудоемко начинание.
Но аз съм против да се остават нерешени проблеми, може би защото твърде дълго съм живял в къща и не разчитам на друг да ми оправя нещата.
До тогава със сигуност ще започна да ползвам бойлера - особено почивните дни, защото тогава е най-зле положението.
За в близо бъдеще се замислям за слънчев панел, но времето ще покаже дали ще се получи.

И все пак, за обобщение - колко трябва да струва 1 куб.подгрята вода от топлофикация? Аз влизах в сайта, но до колкото видях там мерната единица ми в някакви киловати. На мен ми трябва като си засека водомера за месеца, да знам по колко да умножа, за да видя колко съм се вътрил, защото сега със сигурност хабя повече обем.

Поздрави!
http://www.nelbo.com/price/energy/ - прочети това, а после това - https://www.dnes.bg/sofia/2017/10/03/sm ... ani.355089, ако някой, някъде лъже е друга работа, но подгряването на кубик вода в София е не по-малко от 6 лв. вероятно е към 8, но ти си прави сметката по минимума и пак няма да си доволен. Имам роднини в Пловдив, които си спряха топлата вода, но не и парното, сложиха си соларен бойлер и са приключили с Топлофикация - говорим за постоянно живущи трима и периодично пребиваващи още трима, от които единия е като жаба.
kozl - майстор
preslav написа:
http://www.nelbo.com/price/energy/ - прочети това, а после това - https://www.dnes.bg/sofia/2017/10/03/sm ... ani.355089, ако някой, някъде лъже е друга работа, но подгряването на кубик вода в София е не по-малко от 6 лв. вероятно е към 8, но ти си прави сметката по минимума и пак няма да си доволен. Имам роднини в Пловдив, които си спряха топлата вода, но не и парното, сложиха си соларен бойлер и са приключили с Топлофикация - говорим за постоянно живущи трима и периодично пребиваващи още трима, от които единия е като жаба.
Джурналистки драсканици - тъпотии. Управителя крие изравнителните сметки :lol: И защо ли ги крие :? Явно гепва от комшиите, и е в комбина с Топлофикация, която пък надува сметките, за да се облагодетелства домоуправителя още повече :lachtot:
Сметките били надути. Сметките се плащат по общия топломер. Да беше обяснила джурналистката как му се духа на топломера да надува сметките.
А и докато дойде до абоната топлата вода от абонатната, загубите на температура, която пък е сгряла общите части се разпределят пак м-у абонатите. Ма има и такива плювачи по Топлофикация де ги мързи да си изолират тръбите в общите части.
Миро-П - помощник
Благодаря на всички за напътствията и информацията.
За добро или лошо около празниците много народ от блока се изнесе и чудо - проблема изчезна :) Към 2-3-ти проблема се появи пак, но разлепих молба до отсъстващите през почивните дни, да си проверят отново бойлерите и смесителите.
След 2-3 дни проблемът изчезна и вече поне 2 седмици не го е имало :)
Изглежда или човекът с проблема го е отстранил или се е изнесъл, ако е бил наемател.

ПП - исках да попитам и нещо за парно, дали да питам тук или да пусна нова тема?

Тема "Проблем с централно парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: