Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kozl - майстор
Миро-П написа:
Ок, момци, мина човекът от топлофикация - проблемът не е в мен, помпата на системата е в изправност.
И как провери, че е в изправност?
Този сезон на всички сгради около нас пуснаха топлото, в наша сграда нема. и нападнаха ме комшиите. Обаждали се в Топлофикация, звънели що немат парно, а наоколо всички имат и ония от Топлюфикацията им казали, че проблема е в вътрешната мрежа на сградата. И прибирам се вечерта ме чака опашка премръзнали люде. Ми слезнах в абонатната и пуснах ВОИ (вътрешна отоплителна инсталация). На другия ден среща с отговорната служба и що да вида - ами писали няма достъп, защото загубили ключа от абонатната. Е добре де викам, значи за плащане може да ме намерите, а за един ключ не можете да ме откриете. Ами извадих им, па да видим. Те вече отчитат дистанционно топломера и не им требе да влазят.
Освен всичко писано до тук трябва да се провери работата на абонатната, ама само с едно минаване, номера не става. Почва се от проследяване при различен разход поддържа ли абонатната константна Т на изхода към потребителите. И т.н. ..................................................
Пускай бойлера, оти е сложно :lol: Я вече фатам доста от абонатни, но сутринта и я пущих си бойлера оти на Топлото тръбите бея изстинали :lol: Но оставих биляжка на комшулука, че повредата не е у моя TV да не ми звънкат по телефона.
preslav - майстор
kozl написа:
Миро-П написа:
Ок, момци, мина човекът от топлофикация - проблемът не е в мен, помпата на системата е в изправност.
И как провери, че е в изправност?
Този сезон на всички сгради около нас пуснаха топлото, в наша сграда нема. и нападнаха ме комшиите. Обаждали се в Топлофикация, звънели що немат парно, а наоколо всички имат и ония от Топлюфикацията им казали, че проблема е в вътрешната мрежа на сградата. И прибирам се вечерта ме чака опашка премръзнали люде. Ми слезнах в абонатната и пуснах ВОИ (вътрешна отоплителна инсталация). На другия ден среща с отговорната служба и що да вида - ами писали няма достъп, защото загубили ключа от абонатната. Е добре де викам, значи за плащане може да ме намерите, а за един ключ не можете да ме откриете. Ами извадих им, па да видим. Те вече отчитат дистанционно топломера и не им требе да влазят.
Освен всичко писано до тук трябва да се провери работата на абонатната, ама само с едно минаване, номера не става. Почва се от проследяване при различен разход поддържа ли абонатната константна Т на изхода към потребителите. И т.н. ..................................................
Пускай бойлера, оти е сложно :lol: Я вече фатам доста от абонатни, но сутринта и я пущих си бойлера оти на Топлото тръбите бея изстинали :lol: Но оставих биляжка на комшулука, че повредата не е у моя TV да не ми звънкат по телефона.
Бил съм на централно парно и такова повече не ща да помириша - работата на централното е като "един ял пържоли, друг постно зеле - на глава от населението... свинско със зеле". Топлофикациите са гнусняри по презумпция, не ги било интересувало какво се случва в сградната инсталация, ами че то точно там се случва каквото ще се случва - бягат по тъча, топлинни отчетчици, някакви си измислени правила и т.н. Ако им спрат дотациите ще опукат като магарета, ама сега са коне, че при това и Атове! Преди слагаха бленди, сега топломери, после и самолети ще сложат - иначе енергоспестяващите крушки ще ни оправят екологията. Топлофикациите имат изгода от преразход и правят всичко възможно да има такъв - пак казвам, ако им спрат дотациите и ще опукат до една, което в същност вече се случи в Шумен, Плевен, Русе и т.н.
krasi92 - майстор
Няма топлофикация-няма проблем.От топлофикация са доволни предимно тези които крадат топлоенергия
kozl - майстор
Що сте толкова напомпани. Кое е по безопасно от топлофикациата. Дали ел.отоплението или газта или твърдото гориво. Не сте видели горящи апартаменти. А и сега с тия стиропори по фасадите :shock:
radius - майстор
Ей това е формулата, за да си сигурен
0.001163*1 000л*(45°-13°) = 37.216кВ
radius написа:
Ей това е формулата, за да си сигурен
0.001163*1 000л*(45°-13°) = 37.216кВ
Манипулатор. Що прибави 3 градуса. Поне да беше изтрил или поправил предното мнение.
...Не ,че 3 киловата и 7 десети са от значение.
Ха, сичката ни такава, като на тоя- плитка и безочлива.
kozl - майстор
radius написа:
Ей това е формулата, за да си сигурен
0.001163*1 000л*(45°-13°) = 37.216кВ
Аман от формули. То и подгряването на водата от Топлофикация се пресмятя по формула от наредба. Т.е. не се измерва директно. Но за летния период, когато е спряно отоплението може да се засича енергия за подгряване на кубик по водомера и топломера в абонатната. Може но не се прави.
Първо топнах термометъра в студената вода. Тук в сградата на 3 етаж температурата е 7 гр.
Подобно упражнение за определяне на енергия за подгрявяне правих преди години, като засичах за колко време се сгрява бойлера и колко вода може да се употреби за къпане и резултата беше по 2 над този от формулата.
Помня също, че англичаните в Банско се оплакваха, че бойлери по 120 л. са им недостатъчни за къпане. Искат комфорта на проточния бойлер, но уви.
Доста време се мъчих с проточен 6 киловата, но там нямаше място за обемен, а и нямаше тарифа за трифазен ток. Зимата хем мръзнеш, хем се къпеш "на сухо". И не съм се сетил да измеря дебита на струята, която изтичаше при подходяща Т. Помня само, че ползвах най-малката дюза на слушалката. С другите дюзи водата не ставаше за къпане.
Тая нощ спането беше смутено. Чувствах се като на летище. Отвън ръмжаха климатиците. Няма я тишината на парното :sad:
Но пък основният недостатък на отопление чрез Топлофикация е, че лесно се краде "комшийска топла вода и парно". То същата система и с ВК. Има нови проекти, при които измерителните уреди са изнесени в общите части, т.е. мислено е да могат да бъдат защитени с ограничен достъп.
Проблема на общото и общественото в Циганария е в манталитета ни. С този манталитет у нас липсва колектива. И така живеем като се оправдаваме с дружествата, с държавата. Все някой друг ни е виновен и чакаме на държавата да ни оправи.
Но докато чакаме държавата да ни оправи, шъ търпим незадоволени :-D
radius - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Манипулатор. Що прибави 3 градуса. Поне да беше изтрил или поправил предното мнение.
...Не ,че 3 киловата и 7 десети са от значение.
Ха, сичката ни такава, като на тоя- плитка и безочлива.
Ти сериозен ли си? Щото, ако вярно виждаш манипулации не си у ред. Може да намалиш телевизията като за начало :!:
radius написа:
..... За да загрея 1000л от 10 до 45С са нужни 37 Квч енергия.....
Смяаааатай! После промени леко градусите, та ги нагоди на 37 и колкото беше. Те така и топлофикации, мации разни...числа, статистика, леки грешки, кофти сметки.
Иначе формулата ти е вярна. Реалния свят не е лаборатория.
radius - майстор
Кво да смятам, то стана ясно, че е с 13С сметката, но айде нема нужда от конспирации и квалификации.
Градусите ги промених, щото 13 ми се видя много оптимистично, а не за да те излъжа и да не може да спиш спокойно.
Ако толкова те притеснява психологическата граница от 8лв, никъде не съм смятал и нощна енергия, та сметката ще е под 8лв, дори и с 10-45С
Нещо си се зомбирал :shocked:
kozl написа:
Подобно упражнение за определяне на енергия за подгрявяне правих преди години, като засичах за колко време се сгрява бойлера и колко вода може да се употреби за къпане и резултата беше по 2 над този от формулата.
Не може да е толкова голяма разликата, постановката ти е била неточна.

Тема "Проблем с централно парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: