• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tokata123 - напреднал
Проблема е следния. След достигане на температурата е стаята главата затваря, радиатора изстива. След това трябва да започне да отваря по-малко, но това не се случва. Виждам че позицията на главата е 95% но радиатора е все така студен. Ако сваля главата(само развия гаиката) и пак в присъединя към войтила всичко вече е наред. Дайте съвет как да постъпя.
Antonii - майстор
За да прави така или главата не е монтирана правилно, или в стаята е топло.
andy_forresite - майстор
Не разбирам, обаче ще опитам да помогна. В най-добрия вариант някой ще напише анди, ти си тъп, пълни глупости си написал, причината е ето тази... И да ти я каже, ахах.
Стенжерчето на радиаторния вентил да не би да засяда? Онази пръчица, която бива притискана от механизма в термоглавата. А може и движещата се част в термоглавата да засяда. Пробвай да ги раздвижиш. Отваряй я, затваряй я както е монтирана и ако не действа, размени местата с друга глава. Ако е същото, значи стенжерът на вентила засяда, вероятно от котлен камък.
Колко възрастна е тази глава? Да не е изтекъл работният агент - флуид.
ESPACE - майстор
Не си тъп Анди, само дето не четеш внимателно. Това със стерженчето е възможно. Обаче оная част с флуида. :) Главата е с електронно управление, с моторче. Идеята за размяната е най-правилното нещо, което ще локализира проблема.
Staio1 - специалист
Имам и аз такива термо глави. Не разбирам, как разбра че в този момент главата е на 95%? Иначе засечи с термометър в това помещение каква е температурата и засечи дали отговаря на показаниата на дисплея на термо главата. Предполагам си ги регулирал и от менюто. Забелязал съм че работят доста по-рязко от механичните термоглави. Или затварят напълно или отварят напълно, поне моите наблюдения са такива.
tokata123 - напреднал
Staio1 написа:
Имам и аз такива термо глави. Не разбирам, как разбра че в този момент главата е на 95%? Иначе засечи с термометър в това помещение каква е температурата и засечи дали отговаря на показаниата на дисплея на термо главата. Предполагам си ги регулирал и от менюто. Забелязал съм че работят доста по-рязко от механичните термоглави. Или затварят напълно или отварят напълно, поне моите наблюдения са такива.
http://herz.bg/index.php?p=57&id=714 Моята е тази. Третата позиция от менюто е POS там пише на колко процента е отворена. Варират показанията от 0 до 100.
Днес и аз си мислех за размяна, но ме споходи и друга идея. Мисля първо да пробвам да я калебрирам. Резултата ще го проверя след ден два че съм доста натоварен в началото на седмицата и след работа не ми се бара нищо.
Още едно оточнение след като сваля главата от винтила и я сложа обратно и нещата се оправят до следващото затваряне на главата.
Благодаря на отзовалите се след ден два ще пиша след калибриране как стоят нещата ако през това време има и други идеи намам нищо против да ги споделяте.
Калибрирането отнема минутка, от ценното ти време. Явно не е голям проблем.
Анди, не си тъп, брато.
Staio1 - специалист
Същите са и моите, но както казах при механичните има едно положение, при което като се достигне желаната температура главата пропуска съвсем по малко, колкото да потдържа тази температура, съответно радиатора отгоре е топъл, а надолу студен. При тези това нещо несъм го наблюдавал. Или е студен или топъл. Калибрирай я и виж дали отговаря на показанията.
Staio1 - специалист
Сетих се и за друг тест дали работи главата, натисни централното копче, от което се избира температурата. Натисни го веднъж без да влизаш в менюто и ще се покаже BOST. Отваря главата на макс за 200 секунди мисля. Радиатора трябва да стане жегав почти веднага. Ако нещо е заяло не би трябвало да стане си мисля.
tokata123 - напреднал
Staio1 написа:
Сетих се и за друг тест дали работи главата, натисни централното копче, от което се избира температурата. Натисни го веднъж без да влизаш в менюто и ще се покаже BOST. Отваря главата на макс за 200 секунди мисля. Радиатора трябва да стане жегав почти веднага. Ако нещо е заяло не би трябвало да стане си мисля.
В инструкцията на моята пише че буста е 80%. Опитах но няма ефект.
За калибрирането само не съм на ясно може ли да се направи при работещо отопление?
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с електронна термо глава Herz" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: