• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте , от 15.11.17 запалих Грейко-то , 20 кв Котел с горелка , научих доста от форума , направих настройки доста по добри от първоначалните , НО за момента това което забелязвам е че темп на изходящите е доста висока , тръбите до комина парят адски много в тоя ред на мисли искам да попитам има ли смисъл да монтирам клапа на изгодящите газове ? Следващия ми въпрос е свързан с настройките , по прочетено тук са ги направил по производител или р3 = 5 кг/час, р2=1/2 Пт р3 и т.н , но как е по добре порцията ми е на 1 минута , по- добре ли ще бъде да я направя на 30 сек с половината пелети или да си я оставя, четох че е добре да се нагрее пелета ?! Ползвам слънчоглед 8 мм .... според вас 6 или 8 мм са по добре , не намирам отговор на конкретно тези въпроси затова пускам нова тема ....
Забравих ударих 1 тон за 25 дни :( за 100 кв.м изолирана къща с дограма , врати и т.н
шоп - майстор
Cherepa83 написа:
НО за момента това което забелязвам е че темп на изходящите е доста висока , тръбите до комина парят адски много
Привет, моля уточнете за какви градуси става въпрос!

Защото, това: "доста висока" и "парят адски много" не са данни върху които може да се коментира и даде разумен отговор.
Поздрави!
Ясно ми е това , не съм имал време да си купя подходящ термометър ще пиша като ги измеря ,а от клапа има ли смисъл , и защо няма фабрична ?
Последна промяна от Cherepa83 на пон дек 11, 2017 3:41 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
Cherepa83 написа:
тръбите до комина парят адски много в тоя ред на мисли искам да попитам има ли смисъл да монтирам клапа на изгодящите газове
Не ти трябва клапа а ТОВА
Виждал съ го това но нз какво точно е , за разбъркване на пелетите или за почистване е , колко струва ?
Цецо - специалист
Би трябвало и чрез докосване с ръка на кюнеца да се определи приблизително температурата на димните газове.Аз измерих температурата на димните газове вътре в началото на първия кюнец ,който е с дължина 60 см - 140 градуса , а в края на кюнеца мога да си държа ръката без да се изгоря.
шоп - майстор
Cherepa83 написа:
Виждал съ го това но нз какво точно е , за разбъркване на пелетите или за почистване е , колко струва ?


@Cherepa83, това е почистващ механизъм на димогарните тръби. Състои се от лостов механизъм и пружини навити от калибрирано ф

Струва над 500 лв и за мен е меко казано:"направи си сам" в кръжока "умелъе руки" :x

Пак според моето скромно мнение, някой иска да спечели около 500 лв за изделие в което са вложени 20-30 лв ( щпилки и гайки М8 или М10 и няколко метра навита на струг спирала)

Успехи!
phantom_ - специалист
И още нещо доста важно Имаш ли стаен термостат и къде точно се намира къщата ти с какво изложение е?
andy_forresite - майстор
И какво чудно има да се горят по 33,333 кг/ден без да се гаси? 1,389 средно на час. 4 kwh топлина енергия средно или 40 вата на кв метър.
За направа на механизма трябва една плочка 14/14 см 5 мм дебела. Пружините са скъпи. Те са със сертификат за качество, не променят формата, размера и са баш за целта. Не всеки може да си навие арматурна пръчка вместо пружина.
Нека не очакваме при горене с пет кила на час да може да се целуваме с кюнеца...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Тунинг на Грейко - има ли смисъл ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: