• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Не става с кемота. Много е силен тока. Най-вече не работи както мислех. Чета аз описанието и там пише входящо напрежение 185-270 волта, изходящо 230 волта. Викам си значи става за мен, на мен ми трябват постояянни волтове и 230 са добре. Да, но то работи на друг принцип. Под и мад определено напрежение превключва на режим корекция на изходящото напрежение, което е между 209 и 217. Долният праг не мога да го видя, но горния е 240. Стане ли 241 намаля на 210. На 248 подава 225.
Оборотите са още по-зле понеже от 1220 на 240в лато цъкне и подаде 209в и те умират на 1010 об. При връщане ма напрежението до 238 подава заедно с мрежата до достигане на горен или долен праг. А аз мислех че подава 230... На акумулатор вади фикс 230в и ето там горенето е супер. 55ач батерия след 150 минути беше изтощена с едно квадратче от четири. Според мен ще издържи едни 7 часа. Без него ми е по-добре. Поне лавира в по-тесни граници и съм му свикнал. Трябва ми най-кекавата фаза и се закачам право за нея. Тази е много бойна. Мамка й, мени се точно около горния праг - 237-248. За всичко уредът е супер, само не за този капризен вентилатор.
gnt69 - майстор
andy_forresite написа:
Не става с кемота. Много е силен тока. А аз мислех че подава 230... На акумулатор вади фикс 230в и ето там горенето е супер. 55ач батерия след 150 минути беше изтощена с едно квадратче от четири.
Освен да включиш на друго зарядно акумулатора и само на UPS режим 230 волта. :partyman:
filmatoplo - майстор
Стабилизаторите от Соца как работят .
andy_forresite - майстор
С уточнението че бъкел не разбирам от токове, се чудя дали ще се получи ако ползвам стабилизатор в контакта и в стабилизатора включа инверторчето. На теория нищо няма да гръмне, най-много да изгори инвертора.
Всички тези умувания за вкарване оборотите на вентилатора в нормален режим са излишни ако от Натурела разработят ъпдейт на софтуера към стандартно вгражданото в горелките грейко управление за работа с оптимизация на оборотите. Не ни трябват проценти, а обороти. Нека се менят, но да е в диапазон +-20 оборота без оглед входящото напрежение (209-260V). Мърда напрежението и софтуер+хардуер наглася оборотите според зададените за всяка от трите степени. Какво ще тунинговаме по котел и горелка след като, както каза gnt69, ние имаме две неизвестни - количество гориво и обороти, а нито едно от двете не е постоянно. По-голямото количество пелети, респ. по-високата степен на работа, създават условия влиянието на тези променливи да се минимизира. Основата на всички подобрения е наличие на стабилно горене - трябва управление по обороти. Според мен ще има интерес от този ъпдейт. Само трябва някой с мозък да седне да го напише и да се предложи на разумна цена. Ето още една възможност за печалба и вдигане на рейтинга.
filmatoplo - майстор
:-D гледай сега майтап - шнека значи и той мени .обороти .
andy_forresite - майстор
Той си прави настроените обороти, няма къде да бяга. При него различното количество загребани пелети, само да има електричество, е сигурно, т.к. всяко дозиране подава някакво количество пелети. Погледнато за дълъг период от време то шнековете прибутват доста близко до настроеното к-во гориво. RB20 гори с минимум 500 гр пелети в себе си, така че някой пелет повече или по-малко не е никакъв проблем. Може да стане проблем при горене близко до минимума - да има някакъв приличен устойчив пламък. Но от 1,5 кг на час нагоре няма грижи :yawinkle: така че аз съм стъпил на това количество горе-долу.
Я да попитам аз - защо в описанието на горелката се споменава възможността за горене на калибрирани кафяви въглища? Дали е пробвал някой с кюмюр? Не коментираме видеото в youtube точка ком с въглищния прах и вентилатор 90%. Според мен ще горят въглищата. Има условията количество гориво за изгаряне и потенциал за подаване на кислород. Вентилаторът върти с над 2700 оборота. Ние ползваме до 1500 някъде, така че според мен въздух ще има.
phantom_ - специалист
Има калибрирани въглища точно под формата на пелети,за тях предполагам се споменава :idea:
filmatoplo - майстор
Бавно действате (ако някой е решил да прави експерименти) направете още една глава да горите в нея такива въглищни пелети ако и цената им бива де .Така няма да пострада оригиналната глава,ако трябва и спиралата на шнека ще смените ..
След изцентряне 35-45 кг пелети слънчоглед , работи от 5.00 до 22.30 часа ,зададена температура 66/68 градуса за да е топло и да връща топла вода в корела в 3 от стайте 26-29 градуса , имам новородено ,8мм горя между другото .... кой са по добри и защо 6/8 мм????
filmatoplo - майстор
Със 8 мм слънчогледови раэхода в килограми е по висок от 6мм ,
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Тунинг на Грейко - има ли смисъл ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: