• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
toni188 - напреднал
dilait19 написа:
toni188,управлението на твоята ТП, как се осъществява???
Не знам как точно да го разбирам въпроса, но от дистанционното определям темп. на водата като гръбнака датчик е сложен на постъпващия фреон, а въздушния на изхода на топлата вода, в момента на 19 на дистанционното поддържа 40гр. на водата и харчи 670вата при 6-8гр. външна темп.
От многото теми които четох, разбрах, че водомера спестява много главоблъсканица и хвърляне на боб. Помпата е Грундфос Алфа 2л 25-40 и на трета скорост успява да направи 900л./ч. или 15л./м. На водомера съм сложил байпасен кран, за да не пречи на циркулацията, все пак е 3/4, и дефакто когато ми трябва моментния дебит, загрявам крана. За термисторите , още следя как ще се държи системата и може да се налага местене.
Морозов - специалист
Фреоновия датчик на тръбата или на самия ТО, а въздушния на изхода на помпата или на ТО? ПИТАМ защото при мен фреона е в/у самият ТО, а въздушния е на тръбата след помпата...
toni188 - напреднал
Ето една снимка, тръбния е закрепен точно преди гайката в дясно, това е вход фреон, а въздушния е на изход вода, на снимката е горе вляво на лъскавото коляно закрепен с изолирбанд.

Прикачен файл

20171213_172123-768x1365.jpg
dilait19 - специалист
Въздушния ,не е ли по правилно да е на "студената"вода :?
toni188 - напреднал
Всичко е въпрос на настройка и това какво искаш и как да се държи системата. При датчик сложен на топлата вода се получава константна темп. на водата към радиаторите, в момента компресора я поддържа в границите на 0.3гр., то и термометрите са с една точност +-1С, но за сега ме устройват.
dilait19 - специалист
Здравей Колега, как се държи Дайкинчето при тези температури на вън :?:
toni188 - напреднал
Тук в Бургас, не е особенно студено, около 0 градуса е. Иначе при тази температура и 40 градуса на водата консумира средно около 640 вата, но в апартамента става много горещо 25-26 градуса, и става даже некомфортно. Обаче ако опитам да намаля температурата, климатика влиза в един режим и водата постепенно изтива до 34градуса, явно слизам под минимума на машината. Още човъркам за настойки.
dilait19 - специалист
Защо не опиташ с датчика на връщашта се вода, еи така за спорта :?
  • 1
  • 2

Тема "Термопомпа от Daikin FTX50GV" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: