• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
toni188 - напреднал
След около 2 години обмисляне на проекта и слагане на тръби и радиатори, дойде време за термопомпата. След обикаляне и събиране на оферти, разбрах, че няма да я бъде тая работа да се поръчва и благодарение на този форум събрах информация, за да си направя всичко сам. Отоплявана площ около 70 кв., това са 3 стаи, 2 коридора и баня, предстои и включването на още една стая. Климатика е нов Daikin ftx50gv, от форума видях поне 3ма човека, които са правили ТП с този модел и избора ми беше улеснен максимално. ТО Swep B10THx40 за фреон R410a, водомер и много холендри и кранове, цялата инсталация е на 1цол, за максимална циркулация на водата. Всичко тръгна без проблеми още нагласям съпротивленията на датчиците на климатика за стабилен режим. Всички радиатори са панелни тип 33 или тип22. Цялата ТП излезе около 3200лв. Сега още настройвам нещата или по точно потенциометрите на датчиците. За сега консумацията която докарва е около 600 вата при 37гр. на водата при 3-7 гр. външна темп. а в стаите е 25гр и е доста топло.

Прикачен файл

20171210_001652_001-1024x576.jpg

Прикачен файл

20171210_001642-768x1365.jpg

Прикачен файл

20171210_001628-1024x576.jpg

Прикачен файл

20171210_001635-1024x576.jpg

Прикачен файл

20171210_001617-1024x576.jpg
Морозов - специалист
Здравей, Колега. Аз съм един от тези Ентусиасти с Дайкин. FX50G3V1B.АЗ моята ТП, я подкарах с помощта на Емо(Феникс) от Варна :prayer: Евала на такива Мъже! Само че, при мене ТП я насадих на система за отопление с ел. проточен котел, и тръбите са ф 16.От там имах и известни проблеми, но сега мисля че съм овладял ситуацията. А да допълня че, отоплявам около 90кв.м, хол, 2 спални, кухня и коридор. Намалих потока към най - големият радиатор, които е и най - отдалечен от ТО, също и с най - близкия и нещата се нормализираха, но явно ми трябва подмяна на тръбната система :?
toni188 - напреднал
Общо взето Феникс, 2v6 , и Куул с техните теми ми бяха много полезни и така да се каже от тях се престраших да правя всичко аз. Морозов видях, че към края на темата на Феникс си писал, че твоя Дайкин влиза в един режим на висока температура на фреона а водата изтрива. И при мен го има това, аз мисля, че за сега това от топлото време, и машината е под минимума си и затова прави така. Ти как го реши този проблем?
Морозов - специалист
За топлото време съм съгласен, но при мен се получи при първите много студени дни просто, ТП не смогва, тогава започнах с изключване на радиатори от системата и някак се справих. Имах чувство че, просто радиаторите са много, после смених помпата с по мощна. Сега си мисля за тръбите, :?, но сега като намалих крановете на колектора връщашта се вода нещата се подобряват, 4.8/7,8А,вх фреон 48/62С,изх.38/41С,из. Вода 40/43С,вх. 39/40С.По стаите 21/22С.При - 5/-7С. :yawinkle:
шоп - майстор
@toni188, браво, много компактно се е получило.

В една съседна тема умуваме дали на ТП въздух/вода е необходим датчик за поток. Гледам ти си сложил, даже и водомер има монтиран.
dilait19 - специалист
toni188,управлението на твоята ТП, как се осъществява???
radius - майстор
Колко вода превърташ? Термисторите ми се струва, че трябва да ги изолираш, че така сигурно показват по-малко.
Морозов - специалист
radius, към кои е въпросът?
radius - майстор
Ами към автора на темата, но тъй като сте със сходни машини, ми е интересен и твоя отговор.
Морозов - специалист
За разлика от автора, Аз нямам водомер или датчик поток и просто незнам колко вода превъртам. Помпата е Грундфос 25-40 180 на3 скорост, и температурния датчик е след помпата, но и управлението е там. Така че, няма как да следя Т на етажа.
  • 1
  • 2

Тема "Термопомпа от Daikin FTX50GV" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: