• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Чираче - майстор
Rumen72 написа:

....и имай предвид , че ми омръзна да бачкам за слава и почерпки!
Май има и други с рогата напред. :?

ВСИЧКИ МАЙСТОРИ действат по един и същи начин - кърпят някак си положението, докато изтече гаранцията. После дерат кожи. Вероятно има и коректни, ама до момента не съм срещал такъв. Може аз да съм карък, не знам. И после защо е такова отношението ти към майсторите? А как да е, когато не получавам това, за което съм си платил?
Глей сега- ти, Филматори няма как да го обидиш. Той си знае кой е и не се засяга.
Пример:
АЗ съм Господ на двигателите C на Рено, актуални между 1980- 2000 г. че и малко по натам.
Правех ги с вързани очи, а ако сега някой ма помоли за помощ, заравям са с кеф в цялата гинекология на лигльовците.
Няма да ги карам да търсят все по оскъдната информация.
Rumen72 - специалист
Чираче написа:
Rumen72 написа:

....и имай предвид , че ми омръзна да бачкам за слава и почерпки!
Май има и други с рогата напред. :?

ВСИЧКИ МАЙСТОРИ действат по един и същи начин - кърпят някак си положението, докато изтече гаранцията. После дерат кожи. Вероятно има и коректни, ама до момента не съм срещал такъв. Може аз да съм карък, не знам. И после защо е такова отношението ти към майсторите? А как да е, когато не получавам това, за което съм си платил?
Тъй тъй , аз не съм майстор, любител съм, ама пък съм влжоил време и усилия и разум да разгадая, науча нещо и съм постигнал някъкви резултати - пък ти искаш даром и наготово да получиш - е някък е несправедливо виждаш ли, не става да работиш даром и за благодаря, защото като влезеш в магазина не искат благодарности, като отидеш на доктор не им пука колко си им благодарен , интересува ги нещо друго, и пак опираме до проблема ,че сме бедни , че плащаме доброволно близо 68% от доходите си като данъци които изчезват в джобовете на мързеливи дУпетати, администрация и тарикати, които цял живот не са произвели нищо с ръцете си /и с мозъка си - поне нищо полезно/ и живеещи на гърбът и добрината /и глупостта/ на целият народ!
Сега ако ми кажеш , че като ходиш неа работа - не получаваш заплата , ами си там от преследване на идеали и за удоволствие - веднага те обявяван за СВЕТО Чираче!
Biliana_25 написа:
ПС: за Натурела питам, нова изцяло ново управление ли е?
Ний, докат си мерим киловатите, забрайхме, че темата е твойта.
Натурела произвежда контролери за бойлери, пелетни съоражения и разни други. Има специализирани, такива за няколко български производителя.
Работата с тези контролери е песен, в сравнение с йероглифите на други български фирми.
Румба, не бачкам за Натурела, нито за Грейко, нито за Елдом. Само шуменците не харесвам, ама им завиждам не особено благородно.
Опаа, комерсиален си. Колкото и да не ми харесва, имаш право, макар да не е в унисон с духът на взаимопомощ на този форум.
Биляно моме, остана ти надеждата у Филма или някой като него. Младият Трифонов, евентуално.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт дек 12, 2017 8:27 pm, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
Rumen72 написа:

Тъй тъй , аз не съм майстор, любител съм,...
Сега ако ми кажеш , че като ходиш неа работа - не получаваш заплата , ами си там от преследване на идеали и за удоволствие - веднага те обявяван за СВЕТО Чираче!
Май се опитваш пак да хитруваш като чифут. :lol: И не, вече съм пенсионер. Но, когато работех, заплащането не беше за мен приоритет - просто ми доставяше удоволствие работата. Въпреки негативите, които се налагаше да понасям. Но пари на познати и приятели не съм вземал за нещо, с което съм им помогнал. Наричай ме както искаш!!!
Rumen72 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Biliana_25 написа:
ПС: за Натурела питам, нова изцяло ново управление ли е?
Ний, докат си мерим киловатите, забрайхме, че темата е твойта.
Натурела произвежда контролери за бойлери, пелетни съоражения и разни други. Има специализирани, такива за няколко български производителя.
Работата с тези контролери е песен, в сравнение с йероглифите на други български фирми.
Румба, не бачкам за Натурела, нито за Грейко, нито за Елдом. Само шуменците не харесвам, ама им завиждам не особено благородно.
ААййй без малко, само 25 км - от Каспичан съм, стига да си пътувал по линята - знаеш де е!
Rumen72 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Biliana_25 написа:
ПС: за Натурела питам, нова изцяло ново управление ли е?
Ний, докат си мерим киловатите, забрайхме, че темата е твойта.
Натурела произвежда контролери за бойлери, пелетни съоражения и разни други. Има специализирани, такива за няколко български производителя.
Работата с тези контролери е песен, в сравнение с йероглифите на други български фирми.
Румба, не бачкам за Натурела, нито за Грейко, нито за Елдом. Само шуменците не харесвам, ама им завиждам не особено благородно.
Опаа, комерсиален си. Колкото и да не ми харесва, имаш право, макар да не е в унисон с духът на взаимопомощ на този форум.
Биляно моме, остана ти надеждата у Филма или някой като него. Младият Трифонов, евентуално.
Да ама тя нещо се уплаши - няма снимки - няма данни за горелката, как да лекуваш пациент дето не знаеш какъв е и кви симптоми има?
Пък и вече и помогнах - жената казва /Горелката е от новите и в общи линии имаме достъп само до промяна на температурата. При последното посещение видях, че се влиза с някакъв първоначален код за достъп ( който естествено се криеше с ръка), но май беше 0000 , а след това на всяка настройка отговаряше някаква буква( напр . горелка, шнек, пелети и т.н) , та МОЛЯ помогнете, надали вече някой не ги е пробил тези кодове, предварително благодаря!/ - дал съм и линк - там ги има основните кодове за настройка на горелката - останалите не са за лаици/хора дето не са вътре в нещата/ , защото там са за конфигуриране на входове и изходи и конфигурация на системата и ако разбута нещо ще има или бум или не трръъъгвааааа!
Последна промяна от Rumen72 на вт дек 12, 2017 8:38 pm, променено общо 2 пъти.
filmatoplo - майстор
А туй казано добре ,управления с ероглифи .Защо съм подменял оринални управления на куп съоръжения със натурелски такива - а не обратното .И аз нямам взимане даване с тях ,колко пъти ги питам - не може ли по евтино ,ама нейсе броя по 200 лв за платка ,важното е че управлението е добро и когато се обадя за помощ в завода - учтиво момиче ми обяснява с приятен глас нещата .Защото не четете и не гледате(тука никой не убиждам ) ,такива управления има на много чужди марки горелки ,или ако ги броим ще са над 50 .И за какво викате че била темата . :wink:
Последна промяна от filmatoplo на вт дек 12, 2017 8:37 pm, променено общо 1 път.
Rumen72 написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Biliana_25 написа:
ПС: за Натурела питам, нова изцяло ново управление ли е?
Да ама тя нещо се уплаши - няма снимки - няма данни за горелката, как да лекуваш пациент дето не знаеш какъв е и кви симптоми има?
Има начин, ма и не вярвам да са е уплашила.
Един колега, от северозапада, намери начин да се свърже с мен. Обясних, че не съм майстор- инсталатор, но квото можах помогнах, надявам се. Дадох и насоки към истинските люде, в бранша. Ти ще го направиш ли?
Rumen72 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Rumen72 написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Да ама тя нещо се уплаши - няма снимки - няма данни за горелката, как да лекуваш пациент дето не знаеш какъв е и кви симптоми има?
Има начин, ма и не вярвам да са е уплашила.
Един колега, от северозапада, намери начин да се свърже с мен. Обясних, че не съм майстор- инсталатор, но квото можах помогнах, надявам се. Дадох и насоки към истинските люде, в бранша. Ти ще го направиш ли?
Пишем едновременно - виж по горе - редактирах мнение!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "ПОМОЩ! Настройки на ПЕЛЕТНА горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: