• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen72 написа:
Пък и вече и помогнах - жената казва /Горелката е от новите и в общи линии имаме достъп само до промяна на температурата. При последното посещение видях, че се влиза с някакъв първоначален код за достъп ( който естествено се криеше с ръка), но май беше 0000 , а след това на всяка настройка отговаряше някаква буква( напр . горелка, шнек, пелети и т.н) , та МОЛЯ помогнете, надали вече някой не ги е пробил тези кодове, предварително благодаря!/ - дал съм и линк - там ги има основните кодове за настройка на горелката - останалите не са за лаици/хора дето не са вътре в нещата/ , защото там са за конфигуриране на входове и изходи и конфигурация на системата и ако разбута нещо ще има или бум или не трръъъгвааааа!
Тука са е опитал да я цитира, ма няма данни кък и е помогнал.
Румба, дай нещо и на Форума! Как и помогна?
Rumen72 - специалист
filmatoplo написа:
А туй казано добре ,управления с ероглифи .Защо съм подменял оринални управления на куп съоръжения със натурелски такива - а не обратното .И аз нямам взимане даване с тях ,колко пъти ги питам - не може ли по евтино ,ама нейсе броя по 200 лв за платка ,важното е че управлението е добро и когато се обадя за помощ в завода - учтиво момиче ми обяснява с приятен глас нещата .Защото не четете и не гледате(тука никой не убиждам ) ,такива управления има на много чужди марки горелки ,или ако ги броим ще са над 50 .И за какво викате че била темата . :wink:
Фузилогиката - също е с йероглифи, програмирането на охранителни централи /Спектра, Есприт, Галакси, Телетек и мн. други - също е с кодове , програмирането на радио трансмитери - също е с кодове/ мисълта ми е , че нещо е с йероглифи - не е проблем!
Rumen72 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Rumen72 написа:
Пък и вече и помогнах - жената казва /Горелката е от новите и в общи линии имаме достъп само до промяна на температурата. При последното посещение видях, че се влиза с някакъв първоначален код за достъп ( който естествено се криеше с ръка), но май беше 0000 , а след това на всяка настройка отговаряше някаква буква( напр . горелка, шнек, пелети и т.н) , та МОЛЯ помогнете, надали вече някой не ги е пробил тези кодове, предварително благодаря!/ - дал съм и линк - там ги има основните кодове за настройка на горелката - останалите не са за лаици/хора дето не са вътре в нещата/ , защото там са за конфигуриране на входове и изходи и конфигурация на системата и ако разбута нещо ще има или бум или не трръъъгвааааа!
Тука са е опитал да я цитира, ма няма данни кък и е помогнал.
Румба, дай нещо и на Форума! Как и помогна?

от Rumen72 » вт дек 12, 2017 6:44 pm
Re: ПОМОЩ! Настройки на ПЕЛЕТНА горелка
Биляна, чети тука и до края, ако ти помогне нещо
viewtopic.php?f=10&t=58529

И тука
viewtopic.php?f=10&t=52004&start=370
в края на страницата има сновни настройки на пелетна горелка SMB и РВ, с управление Ейзитех /новото Италянско управление/!


цък на връзките и виж


доживях - да цитирам и себе си :-D :-D :-D :-D

да не говорим , че съм дал връзки заизтегляне на сервиз мануала на SMB 50 на български и на италиански, и също и за камини на ГФ!
Мажеш момко, мажеш, не помагаш.
За такива казвам- Културен съм, културен...
filmatoplo - майстор
Няма лошо в тези електроники - но на хората им трябва нещо по просто ,и най вече почти не изписва разни грешки за които никой няма инфо.Вижте колко теми има с въпроси около настройките на агрегати с управление различно от Натурела .например - Бурнит ,Комо,Голденфайер,Екоспар и други .
Rumen72 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Мажеш момко, мажеш, не помагаш.
За такива казвам- Културен съм, културен...
Инструкция горелка БГ http://dox.bg/files/dw?a=fde418b4b1

инструкция контролер горелка пълно ръководство барабар с таблиците за конфигуриране на входове и изходи на италиански http://dox.bg/files/dw?a=9ef6c852a4

друго кво , да запаля колата и да ида да и я програмирам ли?
и за без пари ли?
Благодаря много на всички! Ще опитам утре да пробвам, пък ще видим дали ще постигна нещо, а иначе от машината съм си много доволна от тази година я ползвам ( горелката е монтирана на горивна камера), но с риск да се повторя ще кажа, че нещо първоначалните настройки не бяха ок и ги викахме пак първо гореше по 5 чувала на ден, после като влезе в модулация, после изгасва и не може да се запали, времето й за запалване е само 4000 сек. и в повечето случаи не й стига и пали и гасне по 10 пъти и още и още... Иначе горелката е GF858 vip 8-58 kw. И защо така с " рогите" напред бе хора, нали това е идеята на сайта, който може да помогне :? А иначе, сериозно, ако някой от вас се занимава с тези неща нека разменим координати ( ще си платя естествено), ако може да помага...
gnt69 - майстор
Biliana_25 написа:
Иначе горелката е GF858 vip 8-58 kw.
Колко квадрата топлиш с тоя горелка.
gnt69 - майстор
Biliana_25 написа:
Към 280
Не мога да помогна с настройки само със съвет. Попрочети малко в темата където я даде Румен, премини през настройките да видиш къде какво пише и как се променя и в другата тема за Голден фаер питай конкретни въпроси, например този параметър за какво е и на каква стойност да го променя, вярвам че ще има колеги които ще отговорят. Ако споделиш откъде си някой може да дойде и да помогне на място.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "ПОМОЩ! Настройки на ПЕЛЕТНА горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: