• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
filmatoplo написа:
Няма лошо в тези електроники - но на хората им трябва нещо по просто ,и най вече почти не изписва разни грешки за които никой няма инфо.Вижте колко теми има с въпроси около настройките на агрегати с управление различно от Натурела .например - Бурнит ,Комо,Голденфайер,Екоспар и други .
Това защото има няколкостотин страници за натурелското от преди това :-D
data - специалист
Първото което направих на купената от мен горелка втора употреба бе да изтръгна управлението и да го заменя с Натурела . За екипа на Натурела мога да кажа само много хубави неща - бързи, любезни и отзивчиви ! Дори след като успях да си гръмна управлението ми го ремонтираха за 15 лева ! Относно цените - на мой приятел му изгоря управлението измерване на температурата на димните газове на Еко Спар Алба - 300 кинта само за платката и монтажа !
Rumen72 - специалист
data написа:
Първото което направих на купената от мен горелка втора употреба бе да изтръгна управлението и да го заменя с Натурела . За екипа на Натурела мога да кажа само много хубави неща - бързи, любезни и отзивчиви ! Дори след като успях да си гръмна управлението ми го ремонтираха за 15 лева ! Относно цените - на мой приятел му изгоря управлението измерване на температурата на димните газове на Еко Спар Алба - 300 кинта само за платката и монтажа !
Много яко, значи купуваш си горелка DEFRO за два бона и първото което правиш - изтръгваш и управлението и и слагаш Натурелско, щото отигиналът ти е сложен, хубав съвет !
andy_forresite - майстор
Едва ли има предвид точно Defro. Красиви, функционални, с много "екстри". По-добре натурела, отколкото някакви вратоглавии като на новия модел златен огън ... не че предишният беше цвете, например всички безумно обозначени параметри, с които малко хора са запознати.
Нещо хвърчащо нагледно да се добие представа: имаш параметър някакъв, който изглежда нещо такова n-9-1-bx-9. Иди го разбера това па за кво е. А примерно това е зареждането за втора степен. Кой би се сетил. А можеше да пише power 2 и отдолу секунди зареждане, секунди пауза и т.н. Оправна работа, не да се ровиш в интернет, да чакаш някой от форума да благоволи да ти отговори, накрая да се обадиш на сервизен техник от фирмата и той да закрива кода за достъп с ръка, да идва 2-3 пъти за по 80 кинта надник.
Е, евала andy, най- накрая някой разбра какво имам предвид =D>
Rumen72 - специалист
Biliana_25 написа:
Е, евала andy, най- накрая някой разбра какво имам предвид =D>
Били, Били, ти изтегли ли инструкциите дет им пуснах връзки, там какво точно не ти е ясно ?

Прикачен файл

Screenshot_2017-12-13-13-28-23.jpeg
bmahob - майстор
Подкрепям Румен там си пише ясно кое за какво е даже на БГ, пак повтарям темата за грейко е 700 страници............. нещата са дъвчени дъвчени че сега е лесно :-D
data - специалист
Rumen72 написа:
data написа:
Първото което направих на купената от мен горелка втора употреба бе да изтръгна управлението и да го заменя с Натурела . За екипа на Натурела мога да кажа само много хубави неща - бързи, любезни и отзивчиви ! Дори след като успях да си гръмна управлението ми го ремонтираха за 15 лева ! Относно цените - на мой приятел му изгоря управлението измерване на температурата на димните газове на Еко Спар Алба - 300 кинта само за платката и монтажа !
Много яко, значи купуваш си горелка DEFRO за два бона и първото което правиш - изтръгваш и управлението и и слагаш Натурелско, щото отигиналът ти е сложен, хубав съвет !
Натурела не е най-добрият контролер , просто за него има най-много информация , натрупан опит в експлоатацията и отзивчив сервиз , което ти дава възможност когато инсталатора започне да ти се прави на отворен да му теглиш една майна ! Сметката е елементарна - едно натурелско управление е на стойноста на две повиквания на отворкото
Rumen72 - специалист
data написа:
Rumen72 написа:
data написа:
Първото което направих на купената от мен горелка втора употреба бе да изтръгна управлението и да го заменя с Натурела . За екипа на Натурела мога да кажа само много хубави неща - бързи, любезни и отзивчиви ! Дори след като успях да си гръмна управлението ми го ремонтираха за 15 лева ! Относно цените - на мой приятел му изгоря управлението измерване на температурата на димните газове на Еко Спар Алба - 300 кинта само за платката и монтажа !
Много яко, значи купуваш си горелка DEFRO за два бона и първото което правиш - изтръгваш и управлението и и слагаш Натурелско, щото отигиналът ти е сложен, хубав съвет !
Натурела не е най-добрият контролер , просто за него има най-много информация , натрупан опит в експлоатацията и отзивчив сервиз , което ти дава възможност когато инсталатора започне да ти се прави на отворен да му теглиш една майна ! Сметката е елементарна - едно натурелско управление е на стойноста на две повиквания на отворкото

Е тука си прав, в крайна сметка всеки сам си преценява, дали да си разучи управлението на горелката, или да си го сменя с някъкво друго!
filmatoplo - майстор
Не е само разучаването ,прекалено странни изисквания имат тези другите управления ,които трудно се изпълняват от скапаните пелети ,дебит шнекове и други неуредици .Натурела ползва по елементарни но функционален софтуер който е адаптиран на скапани пелети .Падат пелети в горелката ,пали ги запалка ,подва се въздух ,запалва ,подава пелети да работи и тоеа е ,реди там 3 степени ,гаси и толкова .А другите куп странни изисквания ,времена и кой знай какво ,бъгвания,аларми ,рестартирания .Защо всеки който си прави сам горелка си слага Натурела (както и аз ).Ама защо някой не приема фактите които са за този момент ,утре може друго да излезе .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "ПОМОЩ! Настройки на ПЕЛЕТНА горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: