• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 41
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Защо да е оф, баш си е на място. Все още не мога да кажа! От 10 дни следя работата с буфер и без и не мога категорично да реша има ли смисъл. Лошото е, че машината не работи с едни параметри, а ги мени по сложния си алгоритъм. Това не ми дава да съпоставя директно нещата и като сложим инертността на къщата и промяната на времето при различните засечки, нещата са силно завоалирани. Определено не е каквото очаквах, т.е. ефекта е едва доловим и даже в един момент беше по-зле с буфера. Това последното постявя под съмнение цялата постановка.
Някой да не остане с впечатление, че не работи добре машината, напротив, консумацията е смешна, комфорта е 6, просто искам да цикли по-рядко. В момента тествам с 2 помпи 15-60, чза да имам хубава циркулация (18л/мин).
Все още не мога да разбера ЛазарГанев какво имаше предвид, че тази последователна схема не струва. И най-вече не разбирам, дали ако направя класическата паралелна схема пак с този малък обем (80л) ще има видим резултат. Според мен - не, но ще му звънна за съвет, че едва ли чете темата. За мен паралелната схема означава преправяне на бойлера ( в момента му ползвам фабричните изводи) и добавяне на още една помпа, макар и слаба. Затова бягам от нея...
radius - майстор
Айде ще правим зелето
Прикачен файл:
бидон.jpg


Закупих от съфорумец малко пробития му буфер за проби. 1000литра вода и съм купил
2 гофри DN25 по 20м. Ще ги свържа последователно на подаващата линия ( самите гофри ще са в паралел, за да не натоварвам помпите).
Прикачен файл:
гофра.jpg


Ако няма ефект приключвам с опитите за минимизиране на включванията в преходните сезони и ще си пия ракията ( не че и сега не си я пия де ;) ).
speka_rs - майстор
Според мен ще постигнеш ефекта, който търсиш.

п.с. Експериментирай и термопомпата да работи по таймер.
пон окт 21, 2019 6:22 pmspeka_rs написа:
Според мен ще постигнеш ефекта, който търсиш.

п.с. Експериментирай и термопомпата да работи по таймер.
Целта не е ли да се сведат до минимум циклите?
С таймер, принудително и умишлено ще се вкарва в цикли.
Диаметъра се стреми да направи един цикъл в денонощието, като помпата ще работи дълго време, а малко ще почива.
С таймер ще направи също един цикъл, но работа за кратко, на пълна мощност и дъъъълга почивка.
Кой е добрият режим?
speka_rs - майстор
Времето и експериментите ще покаже най-добре Трифоне.
пон окт 21, 2019 8:16 pmspeka_rs написа:
Времето и експериментите ще покаже най-добре Трифоне.
И далновидността, дето се остава някъде зад детския ми импулс.

Всъщност, ко тряба да са обсъжда толкос, като ши чаками на разни други работи?
speka_rs - майстор
пон окт 21, 2019 8:57 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон окт 21, 2019 8:16 pmspeka_rs написа:
Времето и експериментите ще покаже най-добре Трифоне.
И далновидността, дето се остава някъде зад детския ми импулс.

Всъщност, ко тряба да са обсъжда толкос, като ши чаками на разни други работи?
Аз туй се чудя, ама в много теми забелязвам апострофираш мен и други хора. Като нямаш както да обсъдаш недей да пиешеш.
Ши ти го рекна дирекно.
Варненския е та прав път, а ти бъркаш с таймерите. Не го приемай лично! "Бъркаш" е само според мен, а аз не съм "репер".
Вариант е, но е извън контекста.
Апострофирам, щото мога и понеже има за кво.
Кото не разбирам, не ми е интересно или не съм го забелязал- нека плува!
a_stoev - майстор
На инверторна термопомпа буфер не и трябва. Работата на минимума разтегля превключванията. Отделно на минимум копа е уж по-голям
radius - майстор
Това е, за когато трябва да работи под минимума :wink:. Това, че на минимума копа е по-голям не си го споделял. Последно ме беше успокоил, че новите машини по-бързо влизат в режим след старт, демек си достигат номиналния коп. А че е по-висок около минимума, е нещо ново за мен, което обезмисля донякъде начинанието. Но моята цел е пак да си работи на минимум, не да я пържа, за да зареди буфера.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 41

Тема "Буфер в ниско температурна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: