• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 41
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Да, аз те разбрах, но в случая го няма този ефект.
Hursa - майстор
Как го свързахте буфера? След ТП и датчика преди буфера?
radius - майстор
Да, изход ТО-датчик-буфер-водомери-помпа-колектори...
Rhnbkr - специалист
Radius
Може да не съм разбрал правилно - буфера за който говориш има ли церпентина?

Ако си решил да вкараш ТО на топло, за да ползваш чиста вода това означава, че ти трябва източиш фреона от външното тяло, разхерметизираш машината, като буквално режеш тръбите на ТО и го инсталираш вътре на топло. Следва да се заварят тръбите в Азотна среда! Ако искаш да ти е по-лесно да смениш настоящата машина със резервната - трябва малко да си поиграеш да ги подготвиш. Слагат се кранове за флеъри (конуси) и тръбни бронзови гайки между машината и ТО, Като за монтаж на сплит система. При евентуален проблем със настоящата машина и ако е подготвена резервната по същият начин, трябва да източиш фреона от ТО - на крановете има сервизен вентил. Как става това - затваряш крановете и част от фреона остава в машината (ако проблема не е теч на фреон), източваш фреона от ТО, разделяш машината от ТО, като развиваш гайките от крановете. Монтираш резервната по обратният ред + вакуум. Ако не намериш гайки с малките дупчици ти препоръчвам да си ги надупчиш със свредно 3мм - те обират топлинните разширения и свивания когато климатика топли и започва дефрост. Така предпазваш бронзовите гайки от пукане, което ще доведе до теч на фреон. В климатика ти има фреон равен на тонове въглероден диоксид - вреден, ама много. За маслото се притеснявате какво ще стане когато ТО се премести на метър два и по на високо - няма опасност когато машината топли, демек когато фреона е топъл, компресора да остане без масло.
Когато ще изпомпвам фреон от климатик гледам преди това системата да е работила на топло поне 20минути. Така нито по тръбите нито по вътрешните тела (в случая ТО) не остава масло.

Сега се сетих за друго - къде се намира water flow switch на тази машина? Не може да няма. Трябва и него да преместиш заедно със ТО...
radius - майстор
Мерси за подробните обяснения. Засега не мисля да отделям ТО, много играчка, а в момента е пълно с антифриз, демек инвестицията е направена. А и при отделяне, може много неща да се объркат, не е за всеки мераклия, трябва и опит.
Water flow switch е на един шкаф и си чака реда за монтаж :lol: :lol: . Досега е работило без такъв.
Скоро ще подвързвам пробно и бойлера за БГВ и ще има продължение на тестовете. Просто лятото нищо не ми се бутваше.
Тестовия буфер (демек бойлера 80л) няма серпентина и е свързан директно и пълен с антифриз и той. Даже си е с фабричните изводи на 1/2. Засякъл съм с колко ми намалява потока - 1,7л/мин., не е много, ако реша да го оставя ( това при категорични данни, че има ефект в преходните сезони) , ще му монтирам нипели 1 цол.
Rhnbkr - специалист
От чисто любопитство искам да попитам за flow switch - като няма циркулация на вода през ТО, как машината разбира, че не трябва да работи?
radius - майстор
Като и изпуши компресора ;)
Ето тук съм писал моите терзания по темата с датчика viewtopic.php?f=10&t=58721&hilit=%D0%BF ... A&start=10
С 2 думи от тази година ще има, но пак не разбирам защо не добавиха 2 реда в кода, като се качи рязко темп. на ТО, да гаси машината. Или пък има и други условия, при които ще се случва и ще спира без нужда.
Rhnbkr - специалист
ср окт 03, 2018 9:00 amradius написа:
не разбирам защо не добавиха 2 реда в кода, като се качи рязко темп. на ТО, да гаси машината.
Не вярвам да не е заложена защита за това. Предполагам взима информация от сензора за водата и сравнява с този сензор за фреона на ТО.
А ако наистина са спестили flow sensor ще им се обидя много. А може си вярват много на ТО и компресора. Кой го знае японеца...
radius - майстор
По-скоро аз съм спестил, понеже съм купувал на парче.
Rhnbkr - специалист
Съжалявам за офф'а но ми е любопитно какво става сега с отоплението ти като имаш буфер. По-добре ли е?
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 41

Тема "Буфер в ниско температурна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: