Най - вълнуващия въпрос зимно време.
road_runner - специалист
Колеги, сълзи ми леко парното , там където се присъединява към холендера (ако не бъркам термините) има една емайлирана гайка като шестгорам, която мисля, че трябва да се стегне.
Предполагам, че държа холендера с един ключ като контра, с другия стягам бялата гайка, но въпросът ми е какъв е ключът, бая голям ми се вижда, и колко се стяга?
Другото, предполагам, че е по-добре да се стяга на изстинал радиатор ?
шоп - майстор
Ако нямате точен размер гаечен ключ можете да използвате тръбен, раздвижен, френски, гарга и т.н. ключове.
Холендровото съединение можете да го притегнете докато не уплътни и спре теча. Ако това не помогне демонтирате и сменяте клингеритовото или гуменото уплътнение ако холендровото уплътение е с челно такова. Ако е конусно сменяте О пръстена.
Има холендрови конусни връзки без уплътнител. Там ако има нараняване или боклук трябва да се припаснат повърхнините.
Успехи!
road_runner - специалист
Като гледам сълзенето е от към т.нар редукция (това бялото емайлираното)
Та мисля ми трябват два ключа (единия за контра)- гарги имам, но с нещо трябва да опитам да притегна редукцията,

Стягането как се преценява до кога?



Нали не бъркам, че стягането е с контра на холендера и въртиш редукцията, а не обратно?
Andri01 - майстор
Холендера се върти!
road_runner - специалист
А за да не разхлаби от към бялото трябва ли да държа контра там?
road_runner - специалист
Много благодаря!
swissmad1 - специалист
ср дек 26, 2018 12:46 pmroad_runner написа:
но въпросът ми е какъв е ключът, бая голям ми се вижда
Ключът е 30 мм. или по-масовите(стандартните холендри-HERZ,Honeywell и др.) са толкова.Има модели и с 29 и 28 ама са по-редки.Ако е правено с по-евтини материали е по-вероятно да не е 30мм.
road_runner - специалист
И аз го видях някъде там, утре ще взема от железарията тръбен и ще действам

Но сълзенето е от едно уплътнение между редукцията и самото последно ребро, не знам дали ще мина само с притягане.

Като работи радиатора не капе, като достигне температура и изстине почва.
Hoвoceлckи - майстор
С шублер (или с каквото имаш под ръка) измерваш разстоянието между две насрещни стени на шестостена. Това ти е номера на ключа.
Мисля си дали няма да стане ако обмажеш мястото със силикон, когато работи парното и не капе :?

Тема "Кой ключ за стягане на уплътнителната гайка на радиатор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: