• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте.Имам проблем на който търс ярешение от две седмици.Купих си печка комбинирана газ и ток на елдом.Това което последва е дълга сага.Сега след като е свързан към газовата бутилка след дълги перипетии ,при пускане на газта след около две минути от бутилката почва да се чува шум едно след друго-тък,тък.На какво може да се дължи този шум?Това според мен нее нормално
plamen6703 - майстор
Експерименти и гадаене при проблеми с газови печки и бутилки могат да доведат до гръм и трясъци. Не случайно се препоръчва такива уреди да се монтират от специалист или поне човек, който знае какво прави. Потърси такъв човек и не рискувай, че е зима, а ако живеят и други хора покрай теб е опасно и за тях да не ги оставиш най-малкото без покрив над главите. :partyman:
iliya_i - майстор
Renik написа:
Здравейте.Имам проблем на който търс ярешение от две седмици.Купих си печка комбинирана газ и ток на елдом.Това което последва е дълга сага.Сега след като е свързан към газовата бутилка след дълги перипетии ,при пускане на газта след около две минути от бутилката почва да се чува шум едно след друго-тък,тък.На какво може да се дължи този шум?Това според мен нее нормално
Каква бутилка, какъв вентил, и кога я внесе в стаята?
Газовата бутилка е доставена от лайт газ Пловдив.редуцир вентила е нов ,печката също е нова.Свързането е направено от човек който разбира от това.Аз онова което мога да направя е само да пусна печката-готварска печка.А самата печка се намира в кухнята.
plamen6703 - майстор
Човека, който е свързал печката глухоням ли е, не може ли да ти отговори на въпросите като провери на място какво се случва? Нали разбираш, че не е сериозно да се враува какво е и има ли нещо на газовата ти печка и защо прави "тък" :partyman:
iliya_i - майстор
Бутилките си имат модели. С различни обеми са и имат различни щуцери за присъединяване. Редуцир-вентилите също са различни. А това кой е донесъл бутилката е без значение - носят каквато си поръчаш. Не питам къде е печката - ясно че не е в тоалетната. Питам кога бутилката влезе в това помешение - на каква температура е била преди час-два и на каква сега?
Бутилката е втова помещение от близо един месец.темперетурата нормална за неотоплявано помещение -студено.Но бутилката откакто е доставена не е използвана защото старата печка се развали.и е трудно да намериш човек който умее да свързва редуцир вентил за печката и газовата бутилка.
m.eit - специалист
Renik написа:
Здравейте.Имам проблем на който търс ярешение от две седмици.Купих си печка комбинирана газ и ток на елдом.Това което последва е дълга сага.Сега след като е свързан към газовата бутилка след дълги перипетии ,при пускане на газта след около две минути от бутилката почва да се чува шум едно след друго-тък,тък.На какво може да се дължи този шум?Това според мен нее нормално

Ако мирише на газ,значи има изтичане някъде на газ.Ако ти е от съвременните вентили които имат клапа при скъсан маркуч да не изтича газ,би се получило това тъкане-цъкане при положение че изтичането на газ е малко.Така че викай некой който разбира да ти провери печката и връзката между редуцир-вентила и печката! До тогава ,откачи редуцир-вентила от бутилката че наистина е опасно!
:weedman:
gnt69 - майстор
Renik написа:
и е трудно да намериш човек който умее да свързва редуцир вентил за печката и газовата бутилка.
Вземи една отвертка. Между редуцир вентила и печката има маркуч, маркуча е захванат със скоби, притегни скобите, по часовниковата стрелка притягаш, обратно на часовниковата развиваш. Другия месец като свърши бутилката пак ли ще търсиш майстор да ти я смени.
Нищо сложно няма в това. :partyman:
MamaMy - майстор
Renik написа:
Газовата бутилка е доставена от лайт газ Пловдив.редуцир вентила е нов ,печката също е нова.Свързането е направено от човек който разбира от това.Аз онова което мога да направя е само да пусна печката-готварска печка.А самата печка се намира в кухнята.
Много си ми далеко иначе бих ти погледнал фурната. Даже бих ти сложил вентила добре, но километрите са много :-D . Потърси някой от Пловдив. Все ще има кой да разбира от вентили. Ако пускаш молбата за помощ със снимка по евино облекло няма да можеш да разкараш тълпата от разбиращи и можещи желаещи да помогнат безвъзмездно. :)
  • 1
  • 2

Тема "Газова бутилка-шум „тък”" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: