• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Нищо му няма димоотвода ,комина не става ,нали го гледам от къ котела има около 50 см и отзад около 70-80 см ,като се има предвид че се извива по леко от коляно .Виждал съм свързване и над 2,5 м с гофре ,но щом комина тегли всичко е ок .Същото беше и при мен - единия ми комин бяхме трима на него и тук във форума естествено съветите бяха че ми пречи 2 метра хоризонталната ми тръба .Сега защо нямам ядове след като смених комина ,преместих камината на другия комин ,тегли като луд пак с същия хоризонтал .Айде някой който знае да му подкара котела на този комин .
шоп - майстор
eshk0 написа:

Затова реших да зидам нов комин вътре в стаята хем няма да е на студено хем с по голям диаметър, но искам да знам колко трябва да е за димоотвод ф180, че после пак да нямам ядове.

На твое място бих монтирал иноксов изолиран димоотвод ф 180 веднага зад котела.
Бързо, леко и с цена около 100 лв/м

Като гледам ската на покрива при теб повече от 3 метра, макс 4 едва ли ще трябва.
Всичко трябва да е прецеизно направено, че жив огън под дървен покрив е меко казано пожароопасно.
Успехи!
filmatoplo - майстор
От такъв комин по хубаво .няма .
eshk0 - специалист
filmatoplo написа:
От такъв комин по хубаво .няма .
От какъв?

Засега се спирам на нов комин зад бункера с коминни тела ф180, кюнци директно зад котела коляно на ляво и с нагоре към розетката (която пак ще е с поръчка ф180) или пак същата мека връзка, изолация с стъклена/каменна вата, и отгоре да се измаже...

Изображение
filmatoplo - майстор
.По хубав няма от - изолиран иноксов комин ,за цената не говорим - заслужава си качестевото.
Още може да се намери информация за изискванията към комина.
Глава 8 на стр. 5

http://www.thermruse.com/downloads/Hinw ... aclass.pdf

Има като Ф и като площ.
И мойто комин не отговаря съвсем, но се справя. Димоход 14. и колкото беше на Боша и в инокс Ф200, около 3 метра. После 4 метра зидан с единички.
На пелетарниците им е по леко, щото нали си имат и духалки.
marcata20 - напреднал
колеги да попитам и аз навсякъде смятам да сложа термоглави.трябвали да правя някъде байпас че да не кача налягането в котела в случай че всички глави затворят.системата ми е отворена котела виадрус помпата е грундфус 25 на 6.благодаря предварително
marcata20 написа:
колеги да попитам и аз навсякъде смятам да сложа термоглави.трябвали да правя някъде байпас че да не кача налягането в котела в случай че всички глави затворят.системата ми е отворена котела виадрус помпата е грундфус 25 на 6.благодаря предварително
Ма чакай малко сега! Тука става на въпрос за свързване на пелетен котел, не за твоя.
filmatoplo - майстор
Ако Виадруса е на дърва и въглища - ще гръмне с термоглави .
marcata20 - напреднал
на пелети е.днес пробвах като затворих всички кранове на колектора и налягането на манометъра на котела показа почти 1 бар ако може да му се вярва.само дето помпата стана леко по шумна.според вас това проблем ли е може ли да стане беля.благодаря предварително
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Моля за съвети свързани с пелетен котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: