• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
marcata20 - напреднал
turbocharged написа:
Марцата, последното нещо което искам да направя е да те обидя на шаран.
Те така хранят разни пишман инсталатори производителите и търговците. В замяна да им ходят по поддръжка. Режат им отстъпката която я дават и на първия влязъл в магазина и им хвърлят възможността за твоите 100 лв. Същите дето са ти извили ръцете да им ги дадеш без бой. Аз не бих ги дал. Системата трябва да се монтира от сертифициран инсталатор и той да даде гаранция за качество и безопасност. Ама такива няма и със свещ да ги търсиш. Кой ще ти бачка два дена за 500 или малко повече лв. Повече ги е срам да искат :) Не е ли по добре да вземе 100 лв. за гледане на пуск на горелка. Пък после питай по форумите защо е студено у вас. В твоя случай ти имаш нулева гаранция. Гаранцията ти покрива две идвания с разходи максимум 20 лв.
не си ме обидил.аз съм на принципа-когато съм виновен...мълча-но прав ли съм-ставам на гората майка...в смисъл че това беше изискване на фирмата-е аз го изпълних.но ако те не си го изпълнят....по принцип за всичко си прав .но ако не си в тази сфера...в смисъл купувам си сешоар-има ли значение каква коса ще сушиш...купувам си бойлер-каква е водата...обаждам се в сервиза.идват момчетата и това е...така е РЕДНО.така е ПРАВИЛНО.а ДАЛИ ще стане така....ще видим...ако не -както каза колегата ....по втория начин-ПОТРУДНИЯ... :axe: :axe: :axe: :axe:
marcata20 - напреднал
m.eit написа:
marcata20 написа:
колеги да попитам и аз навсякъде смятам да сложа термоглави.трябвали да правя някъде байпас че да не кача налягането в котела в случай че всички глави затворят.системата ми е отворена котела веа сисиадрус помпата е грундфус 25 на 6.благодаря предварително
marcata20 написа:
на пелети е.днес пробвах като затворих всички кранове на колектора и налягането на манометъра на котела показа почти 1 бар ако може да му се вярва.само дето помпата стана леко по шумна.според вас това проблем ли е може ли да стане беля.благодаря предварително
На 100% процента разширителният съд е вързан ,не по-правилата (което във България се практикува масово).
Ако беше вързан правилно,никога не може да ти се повиши налягането във отворена система!
Правилното връзване изисква да няма никаква арматура (кранове ,клапи и т.н.) между разширителният съд и котела.
При отворена система ,се изисква да има две тръби от котела до р.с. ,една за подаващата и една за връщащата вода,най-вече когато отоплителните уреди (камини, котли) са на твърдо гориво.Схемата за връзване на отворен разширителен съд ,е само една.
Всички западни фирми ;производители на камини с водни ризи и котли на дърва и въглища .я дават във инструкциите на котела. За мен по-правилен начин за връзване на отворен разширителен съд от този на схемата по-долу няма.
Както се вижда от схемата ,долу линиите за разширителният съд са само за него и нямат друга функция,диаметъра на тръбите е един цол,или мед ф28.
:weedman:
благодаря че си се погрижил отговора ти да е толкова изчерпателен. :prayer: но този начин не е ли малко със загуби.още повече че повечето западни фирми не държат толкова на икономията колкото на сигурноста.а у нас в пълна сила си важи правилото-сиромах човек-жив дявол :-D :-D :-D :-D
marcata20 - напреднал
при мойта система всеки радиатор е първи.в смисъл че от колектора изпращам водата с еднакъв старт вкючително и към раз.съд.вярно-нямам ресто от там-в смисъл там пращам само топла вода.може да е грешно но АЗ винаги съм си мислил че идеята на р.с е да разтовари системата ако при голям огън спре тока тоест да разтовари налягането в системата и да прави постоянен напор в системата когато помпата върти -тоест има ток :? :? :?
marcata20 - напреднал
turbocharged написа:
Марцата, последното нещо което искам да направя е да те обидя на шаран.
Те така хранят разни пишман инсталатори производителите и търговците. В замяна да им ходят по поддръжка. Режат им отстъпката която я дават и на първия влязъл в магазина и им хвърлят възможността за твоите 100 лв. Същите дето са ти извили ръцете да им ги дадеш без бой. Аз не бих ги дал. Системата трябва да се монтира от сертифициран инсталатор и той да даде гаранция за качество и безопасност. Ама такива няма и със свещ да ги търсиш. Кой ще ти бачка два дена за 500 или малко повече лв. Повече ги е срам да искат :) Не е ли по добре да вземе 100 лв. за гледане на пуск на горелка. Пък после питай по форумите защо е студено у вас. В твоя случай ти имаш нулева гаранция. Гаранцията ти покрива две идвания с разходи максимум 20 лв.
забравих да спомена-имам 5-ца стириопор отвън.вътресъм с вата и картон-НИКОГА не съм казвал че у нас е студено-просто според моя комшия топленето на вода е по -скъпо от това на въздух.аз не съм съгласен и затова попитах дали мога да намаля включванията на горелката .тоест да не топля ПРЕКАЛЕНО МНОГО примерно банята.а иначе в къщи -пак ще повторя- навсякъде съм с термоглави.всяка стая децата са си я направили на колкото си искат топло и това е...почти всички глави са на 3-та степен-около 19-21 градуса.там където разтоварвам системата(и затова ми беше и въпроса) е банята и към 25 градуса
#-o #-o #-o
marcata20 написа:
...
...
...
...
Браво бе Пич!
turbocharged - специалист
Това да докажеш на комшията че си по на далавера е по-трудно и от студения термоядрен синтез.
m.eit - специалист
marcata20 написа:
благодаря че си се погрижил отговора ти да е толкова изчерпателен. :prayer: но този начин не е ли малко със загуби.още повече че повечето западни фирми не държат толкова на икономията колкото на сигурноста.а у нас в пълна сила си важи правилото-сиромах човек-жив дявол :-D :-D :-D :-D
Има доста спукани котли от икономия(на един тръбен път повече),и неправилно вързани инсталации,изпълнени от живи „дяволи".
Правилно вързан разширителен съд,със сигурност ти спестява време нерви и пари,за ремонти!
Всеки сам си решава дали да инвестира във сигурност или да „дяволее"!
:weedman:
marcata20 - напреднал
[quote="turbocharged"]Това да докажеш на комшията че си по на далавера е по-трудно и от студения термоядрен синтез.[/qне целя да покажа че съм на далавера.просто искам да искам да разбера как е най удачно за мен.понеже строежите ни са съвсем различно изпълнение.той е с поротерм тухли.изолация върху тях и т.н.
marcata20 - напреднал
m.eit написа:
marcata20 написа:
благодаря че си се погрижил отговора ти да е толкова изчерпателен. :prayer: но този начин не е ли малко със загуби.още повече че повечето западни фирми не държат толкова на икономията колкото на сигурноста.а у нас в пълна сила си важи правилото-сиромах човек-жив дявол :-D :-D :-D :-D
Има доста спукани котли от икономия(на един тръбен път повече),и неправилно вързани инсталации,изпълнени от живи „дяволи".
Правилно вързан разширителен съд,със сигурност ти спестява време нерви и пари,за ремонти!
Всеки сам си решава дали да инвестира във сигурност или да „дяволее"!
:weedman:
благодаря ти за отговора макар че е доста саркастичен.явно онзи майтап за разликата между бг форум и чужд форум важи с пълна сила. :prayer: весела коледа :rock: :rock: :rock:
m.eit - специалист
marcata20 написа:
m.eit написа:
marcata20 написа:
благодаря че си се погрижил отговора ти да е толкова изчерпателен. :prayer: но този начин не е ли малко със загуби.още повече че повечето западни фирми не държат толкова на икономията колкото на сигурноста.а у нас в пълна сила си важи правилото-сиромах човек-жив дявол :-D :-D :-D :-D
Има доста спукани котли от икономия(на един тръбен път повече),и неправилно вързани инсталации,изпълнени от живи „дяволи".
Правилно вързан разширителен съд,със сигурност ти спестява време нерви и пари,за ремонти!
Всеки сам си решава дали да инвестира във сигурност или да „дяволее"!
:weedman:
благодаря ти за отговора макар че е доста саркастичен.явно онзи майтап за разликата между бг форум и чужд форум важи с пълна сила. :prayer: весела коледа :rock: :rock: :rock:
Едно си баба знае,ама що пита тогава ?
Всъщност има загинали хора от гяволии със отоплителни системи! Виж това viewtopic.php?f=10&t=20278
Така че приеми сарказама ми като опит да предпазя доста хора от неприятности!
Весели празници! :weedman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Моля за съвети свързани с пелетен котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: