• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
addicted написа:
Само че аз ще съм на твърдо гориво, не на горелка. Котела 99% ще е Burnit Wbs.
Някой и друг термостатичен вентил за стаите които не ползваш и от там нататък си ти колкото кюмюр сложиш толкова ще е топло.
m.eit - специалист
addicted написа:
Това е на мястото където живея в момента, къщата където ще правя парно я ремонтирам в момента, там комин има. Вътрешен изграден от тухли еденички, измазан. Комина е поне 10 метра висок(два етажа, таванско и мазе).
Баща ми предлага да обедини два съседни в един долу при котела.
Като обединяваш два съседни комина долу във мазето,бутни им преградната стена поне до плочата (горе долу 1 метър над входа от кюнеца на котела) за да няма после тема тече ми катран от комина или не дърпа !

:weedman:
Elin - помощник
filmatoplo написа:
:-D Жена ми е така -ако имам повече пари увеличава харченето ,как да направя аз обратното . :?
Като подаваш една и съща порция пари всеки месец.,,Повечето,,влизат във фонд И АЗ СЪМ ЧИЛЯК и те така.Ако нещо се жалва намаляш пелетите и вдигаш изискванията.Работи да знаеш и дано почерпиш ако видиш файда :partyman:
Elin написа:
filmatoplo написа:
:-D Жена ми е така -ако имам повече пари увеличава харченето ,как да направя аз обратното . :?
Като подаваш една и съща порция пари всеки месец.,,Повечето,,влизат във фонд И АЗ СЪМ ЧИЛЯК и те така.Ако нещо се жалва намаляш пелетите и вдигаш изискванията.Работи да знаеш и дано почерпиш ако видиш файда :partyman:
Добре, чи му речи преди сезона, та го открехна.
Обикновено, къкту си тръгни, тъй си утива.
filmatoplo - майстор
:prayer: Що не каза още преди 22 години бе човек :wink: .
addicted - специалист
Днес видях Burnit WBS 25 kW на живо. Като цяло ми изглежда добре направено, обаче. Не е ли много тесен отвора за зареждане? Самата врата е голяма, но вътре има едни прегради, и става тесничко, пък горивната камера е доста дълбока. Как е със зареждането на дърва? Притито което пилотирам в момента е с доста по удобен отвор за зареждане, мога лесно да наредя бая дърва вътре и да гори доста време без да му се занимавам.
addicted - специалист
Здравейте майстори. От доста време не съм писал в темата понеже нещата ги правя сам и си става бавно... Копах нова канализация, сменях водопровод, бутах стени и зидах други... абе бавно си става.
Та стигнах до пускането на тръбите, и ги пуснах на втория етаж. Пуснах директна тръба с алуминиева вложка от колекторната кутия(на втори етаж) до всеки радиатор долу в ляво и горе в дясно. Тръбата е италианска ф16мм, пусната е в гофре, закрепено със Скоби за плочата. После наредих Фибран 30мм на всякаде и направих замазка около 4 см с метална мрежа за замазки.
Въпроса ми е, понеже малко завиших мощности те на радиаторите, с цел "да ни е топло" и евентуално минаване на друг топло източник, по нискотемпературен сега общата мощност на отоплителни те тела е 32kW, ако взема котел 30kW предполагам че това няма да е проблем за него?
Да речем че съм завишил мощността с 1/3.
addicted - специалист
Вече пуснах алуминиевата вложка и на първия етаж. На всеки етаж има колекторна кутия с по седем двойки траби. Остава да пусна вертикалните, който смятам да са от термо устойчив полипропилен.
Днес пристигна и котела, Burnit WBS 30kW. Паркиран в антрето чака сговорна дружинка да го вмъкне в мазето надолу по стълбите(събота).
Сега трябва да избирам колектори, а по късно и помпи.
addicted - специалист
Въпреки невероятния интерес към темата искам да задам някой въпрос, пък се надявам да има кой да ми отговори.
Понеже съм в процес закопуване на чаркаляците към обезопасителна та серпентина и вентила по налягане, реших първо тях да направя.
1. Мога ли изхода на вентила по налягане и изхода на вентила по температура да ги вържа с метална тръба и тетка 1/2 заедно, и после към канализацията?
2. Мога ли със следваща тетка да обединят тръбата от двата вентила с крана за източване и пак към канализацията?
3. Някой има ли подобна система с обезопасителен топлообменник да сподели снимка?
filmatoplo - майстор
Точно така навързваш всички изходи на тетки и към канала .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Тема "Burnit или Прити" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: