Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валтер Желязков - специалист
Вариант 1: Да спирате помпата на отоплителния кръг при изгасване на горелката.
Вариант 2: Да направите температурата на включване на нагревателя на 20 градуса.
mircho82 - помощник
Evgeniy написа:
Това голям проблем ли е, колко време върти така?

Ами да, нагревателя стои вкл повече време до достигане на зададената му темп и в същото време върти и през радиаторите при изкл горелка.
Хм , мислех си и аз за този вариант 1, май ще вържа помпата на котела към горелката, имаше такъв вариант май в схемата и? Тя в момента върти постоянно. Нямаше ли няква фабрична настойка на горелките да включват помпата за циркулация при достигане на 40гр в системата и при падане под тази да я изключват? Защото преди малко го засякох че и при разлика 10гр по малка - пак е включил клапана. :shock: В боилера беше 50гр а в котела 39гр и помпичката си е завъртяла , а в упътването пише , че се задейства при темп по-голяма от тази на бойлера и т.н.....
Валтер Желязков - специалист
mircho82 написа:
Evgeniy написа:
Това голям проблем ли е, колко време върти така?

Ами да, нагревателя стои вкл повече време до достигане на зададената му темп и в същото време върти и през радиаторите при изкл горелка.
Хм , мислех си и аз за този вариант 1, май ще вържа помпата на котела към горелката, имаше такъв вариант май в схемата и? Тя в момента върти постоянно. Нямаше ли няква фабрична настойка на горелките да включват помпата за циркулация при достигане на 40гр в системата и при падане под тази да я изключват? Защото преди малко го засякох че и при разлика 10гр по малка - пак е включил клапана. :shock: В боилера беше 50гр а в котела 39гр и помпичката си е завъртяла , а в упътването пише , че се задейства при темп по-голяма от тази на бойлера и т.н.....
Вие ли си монтирахте управлението?
Аз управлявам два бойлера по този начин и няма проблеми. По спомен късия датчик с тънък кабел и букса се монтира в долния край на бойлера и управлява ел. нагревателя. Другия датчик се монтира в гилза в горния край на бойлера и по него се ръководи хистерезиса за включване и изключване на клапана, някои го слагат в кожуха под термометъра. И третия, по дебел, със силиконова обвивка, се монтира на котела/или в гилза на тръбата на топлата вода на парното.
mircho82 - помощник
Валтер Желязков написа:
Вие ли си монтирахте управлението?
Аз управлявам два бойлера по този начин и няма проблеми. По спомен късия датчик с тънък кабел и букса се монтира в долния край на бойлера и управлява ел. нагревателя. Другия датчик се монтира в гилза в горния край на бойлера и по него се ръководи хистерезиса за включване и изключване на клапана, някои го слагат в кожуха под термометъра. И третия, по дебел, със силиконова обвивка, се монтира на котела/или в гилза на тръбата на топлата вода на парното.
Аз и един приятел който ми свързва и котела. При закупуване на бойлера в комплекта имаше само два датчика за поставяне, единия е този белия, който сложихме на колектора за сега без гилза, другия е в гилза на горния край на бойлера. Третия, за който казвате е явно този другия, черния на платката с бяла букса, който си беше пъхнат при нагревателя на бойлера.
Изображение
Изображение
Изображение
Днес вързах помпата на котела към горелката, когато темп стане 40гр -тогава да включва и завърта водата в системата и под тази темп -спира. Ще видим сега как ще е.
LazarGanev - "Велик майстор"
А защо да включва на 40*С, направи я на 60*С
mircho82 - помощник
LazarGanev написа:
А защо да включва на 40*С, направи я на 60*С
Ами не знам, така съм чувал :-D И защото котела ми е в гаража , а отоплявам 5 и 6ти етаж, все пак да продължи да си качва топло.
Жоро Георгиев - специалист
Според мен датчикът както е вързан върху колектора няма да отчита точно температурата на водата. Допирната му повърхност с колектора е много малка. Защо не опиташ да го изолираш максимално от въздуха. Да го завиеш с някаква вата, алуминиево фолио или нещо друго. Най-добрият вариант е да го облива директно водата, но нямам представа как да стане това.
mircho82 - помощник
Днес свърших и тази работа, изрязах ламаринка от една капачка на буркан и я огънах по датчика. Намазах всичко с контактна паста и ги пристегнах ги към колектора с медна тел и отгоре сложих изолацийка ,която също е добре прилепнала. Доколкото до другия проблем относно включването на помпата в отрицателни темп на бойлера и котела се оказа, че бойлера понеже е с една серпентина и електрониката е настроена за слънчев колектор. Та се оказа ,че има режим "ваканция" в менюто, който е зададен през определен период да разтоварва системата с цел да не прегрява. Тази функция я изключих ,тъй като имам други ограничения с котела така ,че вече вс е наред.

Тема "Мнение за бойлер със серпентина за парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: