• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Супер .
turbocharged - специалист
Коя пелетна камина въздушно плюс водна риза е с най-малка мощност от предлаганото на пазара?
Трябва ми за апартамент. Една стая въздушно където е камината и две стаи с радиатори?
geniya - специалист
Трудна работа...Най-добре е и в трите стаи с радиатори с Burnit 13+.Мисли в тази посока с радиатори навсякъде.
turbocharged - специалист
Аз също бях се насочил към Burnit 13+ Като цена е супер, обаче е по-мощна от необходимото.
https://burnit.bg/bg/project/пелетнa-ка ... t-13-plus/
Изглежда е трудно на се направи малка минимална мощност на пелети. 2-3 kw минимална ще е супер. Не намирам нищо подобно. Няма ли италиански или други камини с по-малка мощност?
Не ме притеснява допълнителния радиатор, а това да не е прекалено мощна и да става много горещо и да прави излишен разход. Затова си мислех да е на въздушно при камината.
Стаята в която ще бъде камината е 25 м2. Другите стаи са 16 и 18 м2. Сградата е нова и изолирана сериозно. При нас много рядко е под 5•C студено.
turbocharged написа:
Коя пелетна камина въздушно плюс водна риза е с най-малка мощност от предлаганото на пазара?
Трябва ми за апартамент. Една стая въздушно където е камината и две стаи с радиатори?
Eco Spar Minimа е с най ниска мощност, от тия дето знам аз.
burner - специалист
25 кв.м не могат да бъдат отоплявани само от камината.
jabata - специалист
burner написа:
25 кв.м не могат да бъдат отоплявани само от камината.
И да и не. Всичко е според зависи, какво е изложението на помещението, изолацията и т.н. При мене камината е в помещение със същата големина, изцяло север, с големи прозорци и се отоплява само от камината. Има и един радиатор, който обаче се пуска за 30 мин., за по-бързо затопляне, ако камината не е работила няколко часа и помещението е изстинало. Разбира се, и без пускане на този радиатор става, но тогава ще са необходими 2 часа повече докато се достигне комфротна температура (23-24 градуса). При много студени дни -15 и надолу външна температура камината успява да поддържа едвам 22 градуса без пусакне на допълнителния радиатор.

Иначе по темата, навремето имаше едни водни пелетни камини Pony които бяха 9kw или нещо от сорта. Италиянските камини, най-слабите които са ми известни са 12 KW.
turbocharged - специалист
Апартамента е южен, вътрешен и изолиран. Не му трябва много да се стопли.
Излиза че пелетните камини са 10-13 kw най-малко. Принципно могат да се случат нещата и с такава мощност, но ще бъде некомфортно. Пали, гаси, жега и хлад.
Благодаря на всички отговорили.
jabata - специалист
turbocharged написа:
Апартамента е южен, вътрешен и изолиран. Не му трябва много да се стопли.
Излиза че пелетните камини са 10-13 kw най-малко. Принципно могат да се случат нещата и с такава мощност, но ще бъде некомфортно. Пали, гаси, жега и хлад.
Благодаря на всички отговорили.
Какво имаш предвид, не му трябва много. Това е много относително понятие. За някой това може да бъде 2 KW, за други 10 :)
10-13 KW е максималната мощност, излъчване и водна риза. Минималната е някъде към 2-3 KW ако правилно си спомням.
Така че, сметни си колйо е необходимо да се топли, и тогава избирай. Ако се вмесваш в тези 3 KW образно казано, тогава си ок. И камината ти пасва, иначе минаваш на режим пали гаси. Що се отнася до преходните сезони, когато навън е топло +5 +10 градуса, тогава каквото и да е отопление ще трябва да се изключва за някакво време.
pi6ligara - специалист
Днес ходих до фирмата дистрибутор на Грейко за Плевен и ми обясниха,че са поръчали много камини,котли и горелки но Грейко нещо са закъсали и нищо не се знае.Насочих се към Виктория Б ,но и там ударих на камък,дистрибуторът за Плевен всъшност се намира в Трявна,което е по далече и от производителя в Горна Оряховица.Сега пак съм в изходно положение.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Запитване за избор на пелетна камина ????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: