• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Все се каня да премеря моята колко гори на степен 1 но нямам електронна везна .В момента реди между 1 и изчакване .Едва ли има така работеща камина има няма пелети все бачка ,понякога я изтървам да я заредя седи безмълвна без видим пламък - сипвам пелети и си подкарва наново без да пали със запалката ,не спира с никакви загуби на пламък въпреки че нищо не свети вътре .Днес мерих с ролетката кошничката че забравих размера 6/10 см и дълбока 7,5 см.С малките си размери и малките отвори на скаричката затова може да задържа огън в кошничката ,и едно тлеещо пелетче да има в някой ъгъл подкарва огъня отново .При оригиналните камини размера е по голям (явно размера има значение) и отворите за въздух са по големи и пелетите изгарят по бързо и не остава нищо в кошницата и при намалено гориво може да загуби пламък ,при мен не губи .Относно Еикторията правят ги за износ в Германия като влагат материал .
Стефан77 - специалист
Данни от днешния ден запалена в 06-00 изгасена в 18-00 настроена на 63гр.на моменти вдигаше 69гр.на първа. Нямаше ме 5-6 вкъщи по обед незнам дали е изключвала по температура.Разход за това време 12кг.Това ме навежда на мисълта че може още малко да се намали първа,според господин Ганев,за което му благодаря.
Втори сезон я ползвам. Пишете ме към доволните. Няколко пъти съм забелязвал , че тръгва да гаси и под 5 градуса превишение от зададеното. Примерно настроени 65 градуса , а тръгва да гаси при достигане на 68.
n.ganev - майстор
Може да се настрои и да не гаси ама трябва да и се " бръкне в мозъка " :yawinkle:
pi6ligara - специалист
За тази камина има ли някъде клип как работи,настройките как са и?Как ли не я писах в google-то ,но нищо не излезе,уж се изнася за германия,а няма 1 клип.
Стефан77 - специалист
Изглежда настройките са строго секретни и аз нищо не откривам с какъв контролер е? Иглолистните ги гори перфектно без никакава шлака,сега пробвам широколистни с малко чам.
bmahob - майстор
Абе..... тая камина да не е разработка на военните :-D
filmatoplo - майстор
:-D Това -Б накрая е от КГБ .
димитар кисиов - специалист
В сайта имат доста информация
pi6ligara - специалист
димитар кисиов написа:
В сайта имат доста информация
Така е,но аз говорех за клип,а и никъде не виждам инфо за управлението,също така,като проверих за дистрибутор в Плевен не излиза никаква информация или поне телефон на посочената от тях фирма.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Пелетна камина ВИКТОРИЯ-Б" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: