Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте.Решил съм да сменявам белите тръби за парно с полипропенови със стъклени фибри,засега проучвам цените.Чешките най-скъпи,та какво ви е мнението за по-евтините турски,има ли някой с такива?благодаря
torbalan - Дървен философ
Колко е разликата?
Аз само чешки съм ползвал. Доволен съм.
filmatoplo - майстор
Ползвал съм турски ,нямам забележки ,марка не помня ,сиви с червена сърцевина .EVS Plast .
andy_forresite - майстор
Гледай да са клас 5. Клас едно са до 60° и аз от незнание купих такива. Чешки са, аквапласт. Не препоръчвам, не и клас 1. Пише си го на тръбите. Пак са сиви с червена лента, но ....... Не мога да вдигам над 65° в системата, а сигурно ще дотрябват като стане студено.
4799inpl64 - специалист
andy_forresite написа:
Гледай да са клас 5. Клас едно са до 60° и аз от незнание купих такива. Чешки са, аквапласт. Не препоръчвам, не и клас 1. Пише си го на тръбите. Пак са сиви с червена лента, но ....... Не мога да вдигам над 65° в системата, а сигурно ще дотрябват като стане студено.
Анди аз съм с бош на вьглища и с трьби с фибростькло ,имам на пещан и италиански,лани жената се беше правила на огняр и набумкала котела и го оставила отворен ,95 градуса 2етажа по110,ама сьм спрял пьрвия и деянат,е екстремно но нямаше последствия
torbalan - Дървен философ
4799inpl64 написа:
...но нямаше последствия
При PPR-а последствията се проявяват във времото.... Ако отвориш спецификацията на тръбите там пише при какви температури, при какви налягания, колко време издържат...
4799inpl64 - специалист
torbalan написа:
4799inpl64 написа:
...но нямаше последствия
При PPR-а последствията се проявяват във времото.... Ако отвориш спецификацията на тръбите там пише при какви температури, при какви налягания, колко време издържат...
Това не е аргумент,а и се отнася и за железните и за тези с вложката.Сравнени с железните-по лесно,по бьрзо и нетолко трудоемко-поне от пет години не сьм виждал някой с винторезка,на тези с вложката не ми харесват снадките-три разнородни материала.Виж ако е със запресовка-бих се замислил.Но ако си ги правя аз -ппр.Вьпрос на личен избор.
torbalan - Дървен философ
4799inpl64 написа:
...
Това не е аргумент,а и се отнася и за железните и за тези с вложката...
Я погледни PPR- за студена вода, колко ще изкара ако пуснеш през него 70 градуса?
И го сравни с железните...
4799inpl64 - специалист
torbalan написа:
4799inpl64 написа:
...
Това не е аргумент,а и се отнася и за железните и за тези с вложката...
Я погледни PPR- за студена вода, колко ще изкара ако пуснеш през него 70 градуса?
И го сравни с железните...
Говорим за стъклонабитите.С кои железни хх/4,хх/2.5 или подцинковани с175гр цинк или може би с 250.Пича си е написьл СТЬКЛОНАБИТИ,НИЕ отидохме в металознание.Такива за студена май никой вече не ползува.Не се заяждам,просто казвам как бих постъпил.Виж ако е подово бих заложил на тези с вложката.Ащо се отнася до тези за студена ще издеянат 70 ,ама се гьрчат като р.......ски х....,ама не си е таралеж в гащите за нищо стотинки

Тема "Тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: