Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте ,
разглеждам различни руски сайтове и там много често показват направени печки / готварски / , които представляват бетонно тяло, облечено с тухли, чугунени вратички за зареждане с дърва и почистване и чугунен плот за готвене.
Искам да попитам някой правил ли е такава печка , защото според мен направата на печката от бетон ще се напука още при първото палене. И второ важен е размера от скарата за палене на дървата до горният плот за да има добро топлоотдаване.
Можете ли да ми помогнете с чертежи или съвет ?

Благодаря Ви,
шоп - майстор
Руски зидани печки се правят вътершно от огнеупорни тухли, а външно за красота се прави фугирана зидария с червени гланицирани тухли.

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... 80&bih=685


Прочетете това: http://www.stove.ru/


Успехи!
torbalan - Дървен философ
Защо не си купиш готова?
Не си в Русия.


Ако пък просто те кефи зидана печка - зида се с огнеопорни тухли, а не от бетон.
jgt - специалист
pla.stenik написа:
Здравейте ,
разглеждам различни руски сайтове и там много често показват направени печки / готварски / , които представляват бетонно тяло, облечено с тухли, чугунени вратички за зареждане с дърва и почистване и чугунен плот за готвене.
Искам да попитам някой правил ли е такава печка , защото според мен направата на печката от бетон ще се напука още при първото палене. И второ важен е размера от скарата за палене на дървата до горният плот за да има добро топлоотдаване.
Можете ли да ми помогнете с чертежи или съвет ?

Благодаря Ви,
pla.stenik , в онова което си виждал, нямаше ли огнеупорни тухли и въздушна междина между тях и бетона?
plamen6703 - майстор
pla.stenik написа:
Здравейте ,
разглеждам различни руски сайтове и там много често показват направени печки / готварски / , които представляват бетонно тяло, облечено с тухли, чугунени вратички за зареждане с дърва и почистване и чугунен плот за готвене.
Искам да попитам някой правил ли е такава печка , защото според мен направата на печката от бетон ще се напука още при първото палене. И второ важен е размера от скарата за палене на дървата до горният плот за да има добро топлоотдаване.
Можете ли да ми помогнете с чертежи или съвет ?

Благодаря Ви,
Хубаво е първо да си отговориш на въпроса, за какво ти е такава печка. Ако е носталгия мога да те разбера, защото по такава причина на вилата ми има такава печка, имам и руска баня с друга печка :) тази за банята е купена от Русия, другата ми е правил руснак и освен за интериор в момента не намира друго приложение. Единствено ползвам тази в руската баня.
Не знам дали си виждал тия печки тип "Ракета" https://otoplenie-expert.com/drovyanye- ... tezhi.html линка е примерен, информация в интернет навсякъде има за тях. Много добра печка за двора /ако нямаш по-добра/ върши идеална работа. :partyman:
burner - специалист
На нея отгоре ли ще спите, или само кувшина с рогатката ще вкарвате вътре?
jgt - специалист
pla.stenik пита за: ”направени печки / готварски / , които представляват бетонно тяло, облечено с тухли, чугунени вратички”, а не за руски.
Изпратиха ми от Русия проект на такава печка, която бе проектирана по мястото където искам да я направя. Поръчах си също така и обзавеждането - решетки, вратички и всичко останало. Въпросът ми е - с какъв материал да бъде зидана. В YouTube ги зидат с глина премесена с пясък. Ще ползвам шамот за огнеупорните тухли.
Благодаря Ви !

Тема "Как да си направим печка на дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: