Най - вълнуващия въпрос зимно време.
yasoo - специалист
Здравейте,
ще помоля да ми дадете малко акъл :)

Проблема е следния... от 2 дена изведнъж налягането на системата започна адски да "играе" т.е. когато котела е в режим на работа (качва температура) налягането става над 3 bar, а когато е в режим "наблюдение" пада почти до 0 bar-а.
Прегледах цялата система и накрая се оказа, че проблема е в разширителния съд... няма налягане. От долу на него има вентил (тип автомобилен) и се оказа, че няма въздух в него. Като сложа манометър показва 0. Звънях във фирмата която ми правиха инсталацията, казаха ми че просто трябва да го напомпам с помпа до 1,5 bar, но не се получава. Изобщо не иска да се помпа, мъча го със все сила, но въздух не влиза. Та ще съм благодарен на всякакви съвети. Дали вентила е сдал само фира, дали целия разширителен съд е за подмяна... идея си нямам. :(

Благодаря предварително!
Прикачен файл:
20151105_200842.jpg
preslav - майстор
Мисля, че вентилът си е точно като автомобилните т.е. има игличка, която може да се демонтира и смени. Сигурен ли си, че накрайникът на помпата ти натиска игличката - опитай с друга помпа.
Здравей.Според мен целия обема на р.с. е пълен с вода.Това може да се дължи на испуснато налягане от игличката или спукана мембрана на р.с.,тогава пълначката започва да пълни и не остава никакво място за въздух.Спри пълначката.При студена система източи няколко литра вода докато налягането падне на 0 и пробвай да напомпиш р.с.Провери и игличката дали задържа налягането.Ако пак вдига налягане има вероятност и да е спукана мембраната.

Тема "Проблем с налягането и разширителния съд при котел на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: