Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanovbg - майстор
Някой отоплява ли се с такъв? Интересуват ме мнения. Решил съм да сменя камината с котле. Няма как да е другаде освен в стаята и трябва да има вид на изглед :)
Не съм се спрял окончателно, но тази мошност ме устройва напълно, има що годе вид,но не знам как е с почистването.
hr.hristov57 - специалист
Странно!?.. Да смениш камина с котел при положение, че е инсталирана в стаята(хола) и въпроса е дали посочения котел има проблем с почистването,означава само едно - камината която използвате "изисква" по някаква причина ежедневно почистване,придружено с частично разглобяване,което неминуемо налага след това почистване на стаята. Нямам впечатления от конкретната марка котел. При всички положения, който и да е коте се почиства много по-лесно от камина (най малко не се налага почистване на стъклото)и много по-рядко- примерна 1 път седмично. Имайте на предвид,че камината (не знам каква марка е) обикновено роботи с подналягане, а котлите обикновено са със свръхналягане т.е. трябва много добре да е уплътнене вратата/капак, а освен това те вземат въздух от помещението в което са монтирани.
addicted - специалист
Понеже автора не отговаря, аз да ти кажа предполагаемата причина за смяната на камина с котле. В стаята с камината е яко жега, а радиаторите хладни. Котлето има по добра изолация, и само си регулира притока на въздух, няма да има нужда да клечи някой пред него да го ръчка, в стаята вече няма да е жега, а радиаторите ще са доволно топли.
ivanovbg - майстор
Съжалявам, но ме беше завъртяла шайбата и не намерих време да отговоря. Смених камината с такава на Прити. Триходова конструкция на водната риза. Доста ефективна. Разхода падна драстично, а температурата на радиаторите се закова на 60 градуса.
Изображение

Тема "Котел Прити МА18 New line" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: