Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
rcmodeli написа:
NPBC-V5 – Контролер за управление на висок клас пелетни котли или пелетни горелки. Някой имал ли е взимане даване с този контролер да си каже мнението за ламбдата? Има ли смисъл от нея или си е глезотия.
Не ги продават. Правели ги само за някакви Бърнити по поръчка на фирмата. :partyman:
rcmodeli - специалист
Ясно мерси за информацията.
rcmodeli - специалист
Колеги фотосензорите на натурела къде се монтират всмисъл могат ли да издържат на определено нагряване или трябва да не се нагряват въобще. Предполагам, че са най-обикновенни фотодиоди но все пак..
filmatoplo - майстор
Датчиците които мерят температури на водата в котел или камина се монтират вкарани в гилэи на топлообменника или външно эахванати на иэходните тръби .Теэи датчици биха се справили спокойно беэаварийно до 90 градуса ,случва се и по някакви причини температурата да се покачи и до 120 което също няма да повреди датчика но няма гаранция .Дко датчика е эа мерене на димни гаэове то той е эащитен и може да поеме температури над 200 гр ,монтира се на димоотвода на котел или камина .
rcmodeli написа:
Колеги фотосензорите на натурела къде се монтират всмисъл могат ли да издържат на определено нагряване или трябва да не се нагряват въобще. Предполагам, че са най-обикновенни фотодиоди но все пак..
Не знам дали са обикновени фотодиоди, но в моята горелка е монтиран далеч извън горивната камера. Сигурно се нагрява до известна степен, сметнал го е инженерът.
Тук някъде може да видиш къде е монтиран, та белким са ориентираш.
http://snt-bg.com/wp-content/uploads/20 ... greyko.pdf
dani731117 - специалист
ако не бъркам са до 80 градуса. може и повече но се стапя - пробвано . :-D
filmatoplo - майстор
Стига глупости ,как ще се стопи на 80 градуса след като даже има такава настройка в управлението ,даже идва фабрично на толкова .Често полэвам топлоносител 80 гр при подгряване на бгв ,тоест това е температурата на флуида в серпентината .така че споко.
dani731117 - специалист
говорим за фото-сензора нали ?
filmatoplo - майстор
не ,аэ говорих да термодатчиците .
rcmodeli - специалист
Аз за термодатчиците съм си оставил гилзи в котела. Номера беше за фотосензора защото ще мъча натурелски контролер на реторторна горелка и искам да е с фотосензор за разпознаване на запалване. Димния ми се струва че с времето ако се зацапа и ще почне да лъже много. Полските контролери за реторти са по 400 500 лв и нямат ламбди и релано не знам както толкова правят за тези пари което натурелски няма да прази за 200лв. Дригото питане е фотосензира на каква осветеност реагира? Ако го изведа отстрани и да не се нагрява.

Тема "Универсална горелка с контролер NATURELA" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: