Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
Може и с датчик за димни газове. Но препоръчвам да си вземеш Натурела и стаен термостат задължително за да нямаш въобще занимания с горелката. Аз съм така и пълен ли ми е бункера грижи нямам :supz:
filmatoplo - майстор
И аз си мисля че по димни газове ще е по добре .С фотоклетките все ядове -къде да се монтира ,не видяла пламък ,пък се зацапала ,пък се стопила :wink:
rcmodeli - специалист
Ами най-вероятно ще е по димни газове но стаен термостат няма да има. Ще се ползва за две къщи на два етажа има няма 15радиатора и 3 бойлефа по 80 л всичко с термоглави. Бойлерите захранени директно от котела с висока температура. Най- вероятно ще е с два четирипътни вентила за всяка къща.
andro440 - майстор
Здравейте ,не опровергавам ничие мнение ,но аз пък си мисля ,че с Фотоклетка е най правилния вариант ,защото ! С ДВЕ ДУМИ: огъня е светлина -а фотоклетката реагира моментално,когато я изгуби-тази свтлина . Друг е въпроса дали ще се зацапа или стопи ,ако на близо до нея има монтиран термо изкл /вкл ,които ,примерно при авария ,да изгаси горелката , в натурелското управления я има опцията , и аз ,понеже все бързам не добавих такъв следящ елемент -последва -задимено мазе и стопена гофра към бункера при задръстване на комина .Нещата не са толкова сложни ,сами си усложняваме живота ,било от нехайство или мързел ,както е при мен .сега вече монтирах термодатчика -2 лв е и за мин работа е
filmatoplo - майстор
Защити е добре да си има .
ср яну 31, 2018 7:24 pmrcmodeli написа:
NPBC-V5 – Контролер за управление на висок клас пелетни котли или пелетни горелки. Някой имал ли е взимане даване с този контролер да си каже мнението за ламбдата? Има ли смисъл от нея или си е глезотия.
sraxotno yprablenie stava za vsi4ki gorelki
вт яну 30, 2018 11:05 pmrcmodeli написа:
Здравейте на всички! Ще ме извините, ако не е тук мястото но искам да попитам някой правил ли е опити с този контролер да го монтира на универсална горелка? В момента правя една такава и се чудя с какъв контролер да е подкарам?
s notorela
energo - специалист
ср яну 31, 2018 11:25 amfilmatoplo написа:
Как да не става тоэи контролер.
НЕ става,тези горелки се карат с контролер който има защита от „обратен „огън!
filmatoplo - майстор
Натурела също има защита от обратен огън.Отделно си снабдяваш горелката с защита и по вода ,спящ пожарникар ли беше :wink:
phantom_ - специалист
Да точно така, става без проблем :wink:

Тема "Универсална горелка с контролер NATURELA" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: