• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 27
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
harley davidson - специалист
пон окт 26, 2020 9:06 amМИРАЖ написа:
пон окт 26, 2020 8:19 ampechkata написа:
Тази лира на кюнеца какво прави там - толкова ли е зле на изхода този котел...?
След подобренията описани по напред в темата, комините газове са около 100гр
Благодарско Миражче...!! :partyman: Перфектно се модулират мощностите .. =D> Да не му уроки ,но направо пее..! :supz: :supz: :supz:
harley davidson - специалист
пон окт 26, 2020 8:19 ampechkata написа:
Тази лира на кюнеца какво прави там - толкова ли е зле на изхода този котел...?
Това остана от време ОНО... От времето когато димните бяха около 240 градуса..Не ми пречи,но не ми и помага..!!
lakosste - специалист
Един въпрос.
Приятел си сложи такъв котел преди дни.
Отоплява етаж от около 90кв.м.
Сложиха му 35 киловатите.
Днес гледам долу под вратичката има малки локви.
Майстора му казал че с а от влагата в пелетите и е нормално.
Нещо не го разбирам този котел или всичко е до настройки.
Аз съм с Бош и горелка Грейко и такива кондензи не съм виждал никога.
Също така забелязвам ,че около вратичките отвътре има зачатъци на лепкава гняз.
Нещо това пушене докато не се налага да гори ми се струва кофти.
шоп - майстор
ср дек 16, 2020 9:55 pmlakosste написа:

Отоплява етаж от около 90кв.м.
Сложиха му 35 киловатите.
Доста сериозна мощност на горелката за тази квадратура!
Представям си ако гореше мокри дърва какви локви щеше да има шом при пелети преави конденз. Виж дали има към котела трипътен антикондензен смесителен вентил и питай на какви градуси на топлоносителя го ползва. Помпата на колколко е настроена да тръгва?

Предполагам трябва да го позасили ( 70 -80 гр) но тогава ще му е жега.
Един буфер ще оправи положението кардинално, но едно по едно.
lakosste - специалист
чет дек 17, 2020 7:29 amшоп написа:
ср дек 16, 2020 9:55 pmlakosste написа:

Отоплява етаж от около 90кв.м.
Сложиха му 35 киловатите.
Доста сериозна мощност на горелката за тази квадратура!
Представям си ако гореше мокри дърва какви локви щеше да има шом при пелети преави конденз. Виж дали има към котела трипътен антикондензен смесителен вентил и питай на какви градуси на топлоносителя го ползва. Помпата на колколко е настроена да тръгва?

Предполагам трябва да го позасили ( 70 -80 гр) но тогава ще му е жега.
Един буфер ще оправи положението кардинално, но едно по едно.
И аз мисля че е прекалено,но не мога да се месят в пазарлъка и да давам акъл на майстора.
Помпата е нагласена на 40 градуса,което за мен е малко но...
Няма трипътен.
Когато изстине котела до 56 започва да гори до 60 градуса.
В помещението е настроен да държи през деня 24 градуса а вечерта 20.
Според мен тука идва белята защото докато къщата се охлади от 24 до 20 градуса котела само пуши вътре и това е с часове.
Помпата през това време върти до 40 градуса а после котела продължава да изтрива а вътре пушека си кондензира по охладения котел.
Това е мое мнение
harley davidson - специалист
Така е..Без трипътен оправия няма да има.! Ще тече като лейка,а да не говорим за комина.
Този котел първо няма никаква изолация от долу под пепелника. Страничните капаци се разглобяват лесно.Свалят се и се вижда едно тънко перденце от вата което на 40-50 см. от пода нагоре изобщо я няма.Там котела се свива навътре и никой не е добавил по-дебела изолация.Аз свалих целия този панаир и сложих 3 см. плътна каменна вата,а най-отдолу 2×3см. Демонтирах и най-горния капак,но и там имаше нужда. В общи линии целият се разхвърля,но резултата е на лице. Ламарините от външната страна са студени и котела изтива много бавно,но ако помпата се включва на толкова ниски градуси-40*.. [-X [-X [-X .незнам..! После аз съм със трипътен,че без него пък не ми се мисли..! Все едно колата да я караш без термостат..Тя пак ще върви,ама дали и е добре..?И до кога..? Перфектно се държи при настройки на помпата не по-ниски от 55-60*,а на водата 70-75* При мен са помпа-65* ,вода-75* . След изолацията и тези настройки + трипътния нямам никакъв конденз..Преди това тече и смърди. На най-долната вратичка от вътрешната страна също се слага изолация..
https://photos.app.goo.gl/F1L5JnTFtDtadoP56
Супер е.
https://photos.app.goo.gl/M3y722m7bsa7xaPq9
Така се прави. Прецакан е леко при излизането от стената, но е по добре за котела, понеже го топли бързо. Въпреки изолацията от 5 см., топли и на ръцете. Вижда се, че е смятан диаметърът според височината, за разлика от първият.....или са икономисали финанси, но са уцелили.
lakosste - специалист
съб дек 19, 2020 9:54 amharley davidson написа:
Така е..Без трипътен оправия няма да има.! Ще тече като лейка,а да не говорим за комина.
Този котел първо няма никаква изолация от долу под пепелника. Страничните капаци се разглобяват лесно.Свалят се и се вижда едно тънко перденце от вата което на 40-50 см. от пода нагоре изобщо я няма.Там котела се свива навътре и никой не е добавил по-дебела изолация.Аз свалих целия този панаир и сложих 3 см. плътна каменна вата,а най-отдолу 2×3см. Демонтирах и най-горния капак,но и там имаше нужда. В общи линии целият се разхвърля,но резултата е на лице. Ламарините от външната страна са студени и котела изтива много бавно,но ако помпата се включва на толкова ниски градуси-40*.. [-X [-X [-X .незнам..! После аз съм със трипътен,че без него пък не ми се мисли..! Все едно колата да я караш без термостат..Тя пак ще върви,ама дали и е добре..?И до кога..? Перфектно се държи при настройки на помпата не по-ниски от 55-60*,а на водата 70-75* При мен са помпа-65* ,вода-75* . След изолацията и тези настройки + трипътния нямам никакъв конденз..Преди това тече и смърди. На най-долната вратичка от вътрешната страна също се слага изолация..
Благодаря,
Полезни съвети наистина.
А не може ли да а се направят настройките за да не изпада в пушеци а леко поне да подава и да обслужва вентилатора.Колкото да има някакъв огън.
шоп - майстор
съб дек 19, 2020 12:00 pmlakosste написа:

А не може ли да а се направят настройките за да не изпада в пушеци а леко поне да подава и да обслужва вентилатора.Колкото да има някакъв огън.
Може, но ако работи на 30-35 киловата мощност без да спира.
Тогава няма да има локви от конденз.
Но за етаж от 90м2 само с настройки няма как да стане. Трябва си и трипътен антикондензен вентил за да не изгние и протече котела след 3 год и буфер поне 750-1000 литра, защото котела е преоразмерен приблизително х2 спрямо топлозагубите.
lakosste - специалист
съб дек 19, 2020 2:43 pmшоп написа:
съб дек 19, 2020 12:00 pmlakosste написа:

А не може ли да а се направят настройките за да не изпада в пушеци а леко поне да подава и да обслужва вентилатора.Колкото да има някакъв огън.
Може, но ако работи на 30-35 киловата мощност без да спира.
Тогава няма да има локви от конденз.
Но за етаж от 90м2 само с настройки няма как да стане. Трябва си и трипътен антикондензен вентил за да не изгние и протече котела след 3 год и буфер поне 750-1000 литра, защото котела е преоразмерен приблизително х2 спрямо топлозагубите.
Ясно
В момента разхода му е около 40 кг. за денонощие.Защо си мисля че дори и да се закачи още един етаж да отоплява пак ще си остане на почти същия разход.
Има още един етаж с изградена инсталация и тръбите минават покрай колекторната кутия.Въпросния етаж е с камина в момента на дърва.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 27

Тема "Пелетни котли Хидро терм - Hydro term мнения???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: