• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 27
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
harley davidson - специалист
вт ное 09, 2021 8:50 pmmaistora1965 написа:
вт окт 26, 2021 2:50 pmharley davidson написа:
работи със най- ниско качество пелети перфектно във котел Хидро терм ..!
Как се държи горелката след по продължителна работа на сламени пелети и правят ли налеп по котела.
Перфектно се държи и нямам налеп по- различен от нормалния..Пепелта в пепелника обаче е два пъти повече. Впечатлен съм от това,че няма почти никакъв пушек от комина за разлика от слънчогледовите. Настройките са като на слънчо,но се прави промяна на почистването. Влиза се в режим допълнително почистване ,(FC с пауза) се настройва вместо ( само FC). После при старт и стоп по 180 сек. работа на скарата. Междинното почистване също се променя от( 15 мин. на 35 сек.) на (2мин. за 55 сек.). Като по- често се движи пада по- рехава шлака, а не калъпи за керпич.. :supz: Нека е ясно ,че това е за по-горе описаната горелка. Ако е със оригиналната ще прави висок борд като корона. За целта се планува и изработва устройство за механично почистване. :yawinkle:
maistora1965 - специалист
Дали ще издържи моторът на скарата на толкова често чистене.
harley davidson - специалист
чет ное 11, 2021 7:34 pmmaistora1965 написа:
Дали ще издържи моторът на скарата на толкова често чистене.
Производителят на горелката е използвал много надежден и качествен мотор. Има потребители от Видинския край които горят вече втори сезон само сламени пелети.Техните настройки са на още по-големи честоти. 1мин.почива ,а 80сек. се движи..За сега нямат проблем. Може да си работи и на 5-7-10 мин.,но падат на по - едри буци.Тези от клипчето са на 5мин. изчакване. :supz:като за целия ден ми се пълни пепелника на половина от 15-20 кг.пелет.Слънчогледовите правят два пъти по-малко пепел,а на орех чистя на пет или седем дни веднъж :)
zaksofon - специалист
пон окт 26, 2020 7:47 amМИРАЖ написа:
Здравейте колеги, сложихме на хидро терма новото управление на натурела със WI FI, пробихме котелчето над шнека на самия фланец и му сложихме и светлинен датчик. 10мм дупка, в нея една тръбичка дълга 30см в която забучихме датчик, на една от снимките се вижда. За да работи подържането безкрайно дълго сложихме и циклично таймер реле с контактор за управление на шнека (40 мин. Цикъл с 2 сек. подаване)
Котела е на колегата Harley Davidson, това подобрение се наложи да го правим защото неговото управление се развали а ново е почти толкова скъпо колкото Натурела.
Сега мигат да се правят много по добри настройки.
Привет! Първо искам да ви поздравя и двамата с Харлея за изобретателността, вие тоз котел го направихте чудо на техниката, но за съжаление се налага, щото турците са го правили май в час по трудово, но пък е готино, че има потенциал за подобрения, като започнем от отражател над горелката, напречни турболатори върху отражателя, турболатори в димогарните тръби, МНОГО още излоция, задължително ново управление и т.н. - всичкото това съм го направил. Максималната температура на изгорелите газове според датчика на Натурела на ВЪГЛИЩА е 110 градуса, което си е бомба. Моя е фабрично 4 ходов, пак е Емташ иначе и освен, че има 3 х 3 реда димогарни тръби и водна риза и на фукса, се различава и че е с две врати, но в общи линии е абсолютно същия. Проблема, който се опитвам да реша сега е, че ми попадна въглищен прах от Донбаски кюмюр (доста по-евтин от цените на въглищата в момента), но котела гасне, след като се изключи за да кажем повече от 3 часа и се налага да го паля ръчно (а аз не искам естествено). Имам управление Натурела, но пък нямам запалка. До сега, котела си разпалваше сам въглищата само с вентилатора, дори и след 10 часа, защото по-едрите бучки държат жар за по-дълго време. Тъй като, както казах и двамата сте много изобретателни, дайте акъл как да го подобря (още повече) за да не се налага да го паля ръчно през 3 часа, но и да си горя евтиния въглещен прах? Знам, че ще ми предложите два варианта - единия е да сложа запалка, другия да направя котела да поддържа огън (който вариант не ме кефи особено). Така, ако ще е със запалка - каква да е, къде се монтира и как се монтира - знам че Натурелата потдържа запалка. Ако пък ще е с циклично реле, може ли да ми кажеш от къде е купено (например сайт) и как да го свържа (ще съм благодарен да видя снимки на кабелите)? Това реле, само шнека ли пуска или и вентилатора (защото то как така ще потдържа жарта без вентилатор) и с това потдържане - не се ли дръстят дюзи и не се ли трупат много сажди в горивната камера, димогарните тръби, кюнците и комина? Благодаря предварително, ако ти се говори с мен, бих се радвал да ми пратиш номер! Живи и здрави!
maistora1965 - специалист
вт ное 09, 2021 8:50 pmmaistora1965 написа:
вт окт 26, 2021 2:50 pmharley davidson написа:
работи със най- ниско качество пелети перфектно във котел Хидро терм ..!
Как се държи горелката след по продължителна работа на сламени пелети и правят ли налеп по котела.
Привет може ли да ми дадеш твоите настроики за работа със сламени че нещо зациклих.Горелката е същата като твоята може и на лични.
Izhdimov - помощник
Харлей сподели ако може има ли разлика в разхода на сламени и слънчоглед и дали отдават достатъчно топлина, защото и аз съм се запътил към същата горелка та се чудя :?
harley davidson - специалист
Изображение
чет яну 13, 2022 6:31 pmIzhdimov написа:
Харлей сподели ако може има ли разлика в разхода на сламени и слънчоглед и дали отдават достатъчно топлина, защото и аз съм се запътил към същата горелка та се чудя :?
Не бих казал,че усещам някаква разлика във разхода,но определено има във отпадъчния продукт и поддръжка. Сламените
пелети отделят със около 60-70%повече пепел за разлика от слънчогледовите.А както знаем Слънчо било с много пепел..Тъй...Обаче само до тук. Аз обаче имам решение за проблема със сламата и тя ме принуди да си реша кардинално проблема със шнек потопен във дъното,който да ми отвежда пепелта във специално изработен контейнер извън котелното помещение.Ще пусна инфо тези дни.Ако ползвам слънчогледови пелети почиствам пепелника на три дни веднъж,но на сламени едва насмогвам за един ден и то едва за 20-тина кила. Наложи ми се да повдигна горелката с 10-тина см.за да изгарям две чувалчета,но да не е стигнала шлаката до самата горелка.Сега е на 45-50см. от дъното.Утре ще пусна клип на евентуално решение на проблема,но най-доброто предстои да монтирам.Инъче са много добри и се целя за догодина само с такива.Никакъв пушек от комина и задръстване на котела.По време на горенето нямат летливи частици, защото залепват едно за друго самите пелети по време нашлаковането.Сега го чистя на две седмици веднъж . Разбирам,че му е време като ми вдигне димни газове около 125-135*.След почистването паднаха на 110-115*.И така..! Но....!!! Всичко е благодарение на тази горелка..!! С оригиналната също може,но не и без тунинг по самата горелка..Инъче да гори само сламени ..Забрави..!
harley davidson - специалист
чет яну 13, 2022 8:30 pmharley davidson написа:
https://photos.app.goo.gl/p7huPo7HSsVgFjk3A
Реже се дъното и се монтира под него. Шнека работи само когато премине в режим на гасене от управлението.Правя си и лек дефузьор за да центрира леко отклоненията отпадък.! :supz: Много ме забавлява предизвикателство.! Шнек-35лв.без Еконт 6лв. Профил 25 лв.Два опорни лагера 26 лв.общо. Ел.мотор имам от чистачки на камион. :rock: :partyman: :?
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 27

Тема "Пелетни котли Хидро терм - Hydro term мнения???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: