• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 27
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zaksofon - специалист
Браво на Мираж-а! Евала, ей туй се казва креативен ум. А толкоз много народ проплака из форума, че тоз триходов котел е змей. Много се радвам, че се намери един табиетлия да го подчини. Браво!
Моя е същия, само че четириходов. Доволен съм от резултатите, но обръщането на газовете при мен, фабрично е постигнато без Т-образните капаци, а също така има и водна риза на фукса.
Би ли споделил как си скопил вентилатора? Също така, от къде ги намирате тези костилки, аз едвам си намирам фракция въглища, какво остава за костилки?
Убеден съм, че колегата, ще измисли нещо и за мен :) От къде си колега Мираж? Нямаш нищо против да ти говоря на ти, нали?
П. П. От къде разбираш на колко киловата работи (на няколко пъти те чувам да казваш еди си колко киловата) ? От сбора на мощностите включени в системата,сиреч - радиаторите? :prayer:
МИРАЖ - специалист
чет яну 17, 2019 10:04 pmzaksofon написа:
Браво на Мираж-а! Евала, ей туй се казва креативен ум. А толкоз много народ проплака из форума, че тоз триходов котел е змей. Много се радвам, че се намери един табиетлия да го подчини. Браво!
Моя е същия, само че четириходов. Доволен съм от резултатите, но обръщането на газовете при мен, фабрично е постигнато без Т-образните капаци, а също така има и водна риза на фукса.
Би ли споделил как си скопил вентилатора? Също така, от къде ги намирате тези костилки, аз едвам си намирам фракция въглища, какво остава за костилки?
Убеден съм, че колегата, ще измисли нещо и за мен :) От къде си колега Мираж? Нямаш нищо против да ти говоря на ти, нали?
П. П. От къде разбираш на колко киловата работи (на няколко пъти те чувам да казваш еди си колко киловата) ? От сбора на мощностите включени в системата,сиреч - радиаторите? :prayer:
Вентилатора се скопява лесно , с едно парче метална мрежа в кутията на вентилатора откъдето смучи въздух и притваряне на клапата му . Различните видове костилки се намират трудно , намерихме по малко от всички костилки за тестове нооо най лесно си е със слънчогледови пелети или орехови черупки . Киловатите се мерят като се замери шнека колко пелети пуска през циклите за час и после се умножават по 4500 калории ( сленчогледови )
zaksofon - специалист
Благодаря колега! Може ли да поискам снимка на вентилатора, както е при комшията ти? Много е форсиран моя пламък, хем е на 1-ва степен. А орехови черупки от къде? Колко време държи жар след, като огасне котела, на пелети и черупки, предполагам няма запалка и се пали ръчно? На въглища, горелката се разгаря до 12 часа (проверено), без да му подавам гориво в спящ режим. Благодаря още веднъж!
filmatoplo - майстор
:) Мираж колко санта е дълбочината на тези тетки .Дай настройки за добра и плавна работа .Особено и колко трябва да седи нивото в горивната глава .Слънчогледа 8 мм ли е .
МИРАЖ - специалист
пет яну 18, 2019 8:53 amfilmatoplo написа:
:) Мираж колко санта е дълбочината на тези тетки .Дай настройки за добра и плавна работа .Особено и колко трябва да седи нивото в горивната глава .Слънчогледа 8 мм ли е .
Тетките са направени от профил 8 на 8 като едната му страна е отстранена за да стане П образната форма . Пелетите са 8мм слънчоглед , подава 4 сек с цикъл 120сек . Отоплява се 100кв етаж от къща , котела е 35кв с тенденция да се свържат след време и другите 2 етажа на къщата .
След всичките железа набучени в този котел , вентилатора му идва точно , затова му махнахме решетката която бяхме сложили за намаляне на дебита му . Нивото на горивито е наравно с горелката до 1-2 санта нагоре , пусне ли се повече въздух пада на долу , с малко въздух почва да пуши и нивото се качва малко . То това вече си е очна настройка
:roll: ти това го знаеш по добре от мен :partyman:
Последна промяна от МИРАЖ на пет яну 18, 2019 10:41 am, променено общо 1 път.
МИРАЖ - специалист
Прикачен файл:
IMG-f51a002cda1283da488f999c052c3256-V.jpg
Прикачен файл:
IMG-964ce1c619451aeb51c59d63028148ff-V.jpg
Прикачен файл:
IMG-799c595e29b2b5d8eb34c5802d1873b2-V.jpg
МИРАЖ - специалист
И малко вътрешна доработка на комина че беше текнал много конденз , вече няма :supz:
шоп - майстор
Шапката от алпака мивка ли е?
МИРАЖ - специалист
Настройки за около 15 киловата със целия тунинг обаче..Инъче са съвсем други. Пелети Слънчо 6 мм и 8мм -4 храни 120 чака димни125*. Орех 6 храни 110чака димни 120* орех+пелете 1/1 - 5 храни,120 чака,димни 130*. След тунинга нещата са коренно различни. Настройките са за котел 75* и помпа 65* За поддържането на жарта настройките са 2 сек.храни 40 мин. почива. По този начин тя е малко под нормално ниво на горене и само слабо тлее. Без проблем може да си изкара 24 часа и после веднага да се запали сама. Е разбира се първите три,четири подавания са само компенсиращи. Шлака почти не прави в камерата .
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 27

Тема "Пелетни котли Хидро терм - Hydro term мнения???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: