• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 27
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Сложил е "канати" на главата, за да не изпадат, в пепелника падат дребни недогорели частици...
Настройката е 20/1, като това е оптималното съотношение почива/подава.
Сам признава, че според пепелта, нещата не са добре, вентилаторът е голям, възможно е да не могат да го намалят, та затова да са ритлите на главата.
Толкова ми стига старобългарският при тоя шум, но то се и вижда.
До тука е стигнал с възможностите които му предлага котела. Може да узрее и заслонка на вентилатора да направи или да го смени.
dan4o68 - специалист
чет фев 21, 2019 4:48 amТрифон П.Трифонов написа:
Сложил е "канати" на главата, за да не изпадат, в пепелника падат дребни недогорели частици...
Настройката е 20/1, като това е оптималното съотношение почива/подава.
Сам признава, че според пепелта, нещата не са добре, вентилаторът е голям, възможно е да не могат да го намалят, та затова да са ритлите на главата.
Толкова ми стига старобългарският при тоя шум, но то се и вижда.
До тука е стигнал с възможностите които му предлага котела. Може да узрее и заслонка на вентилатора да направи или да го смени.

Я да попитам.... Защо в десния край на ретортата въглищата се запалват по бавно... :? :? :?
Ти хубу цитираш мене, ама аз танк в движение от 30 години не съм виждал.
Горе само попреведох и коментирах.
По скоро сам ще си отговориш, ако си поразучиш устройството.
Освен това, може да се включат колегите по чугун.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср мар 06, 2019 9:35 pm, променено общо 1 път.
dan4o68 - специалист
ср мар 06, 2019 9:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср мар 06, 2019 8:39 pmdan4o68 написа:
чет фев 21, 2019 4:48 amТрифон П.Трифонов написа:
Сложил е "канати" на главата, за да не изпадат, в пепелника падат дребни недогорели частици...
Настройката е 20/1, като това е оптималното съотношение почива/подава.
Сам признава, че според пепелта, нещата не са добре, вентилаторът е голям, възможно е да не могат да го намалят, та затова да са ритлите на главата.
Толкова ми стига старобългарският при тоя шум, но то се и вижда.
До тука е стигнал с възможностите които му предлага котела. Може да узрее и заслонка на вентилатора да направи или да го смени.

Я да попитам.... Защо в десния край на ретортата въглищата се запалват по бавно... :? :? :?
Ти хубу цитираш мене, ама аз танк в движение от 30 години не съм виждал.
Горе само попреведох и коментирах.
По скоро сам ще си отговориш, ако си поразучиш устройството.
Освен това, може да се включат колегите по чугун.
Е добре де питам... Нали за това е форума да си помагаме.... А с цитата стана лека обърквация....
Кво толкова.... https://media3.giphy.com/media/ZqlvCTNH ... 6f51b10583
ср мар 06, 2019 9:17 pmdan4o68 написа:
Е добре де питам... Нали за това е форума да си помагаме.... А с цитата стана лека обърквация....
Кво толкова.... https://media3.giphy.com/media/ZqlvCTNH ... 6f51b10583
Е хубу де, няма нищо,ма ни моа помогна.
Страшни картинки. Дай нещо за пещерняци!
harley davidson - специалист
Я да попитам.... Защо в десния край на ретортата въглищата се запалват по бавно... :? :? :?
[/quote]

Причината е в конструкцията вътре на самата горелка. Десния край ти се пада по-далечен за подаването на въздуха от вентилатора .По-голям поток се поема първо от левия край.Това за което говориш се случва само когато разпалиш..След като поработи половин час и всичко си е ок. Ако пък е много фрапантно погледни си през ревизията между шнека и външния корпус дали не се е насъбрала много пепел..Там имаш само един см. разтояние и никак не е удобно за почистване. Аз моята ревизия я изнесох също както е оригиналната,но не отстрани ,а отдолу..Така нищо не остава непочистено..Отварял съм я два пъти за целия сезон,но ореха не отделя почти никаква пепел. Дори пепелника се почиства веднъж седмично. Горя по 15-20 кг. на ден.На слънчогледови почиствам три пъти. На въглища -идея си нямам.Виж да не е от -задръстване..
dan4o68 - специалист
вт мар 12, 2019 1:32 pmharley davidson написа:
Я да попитам.... Защо в десния край на ретортата въглищата се запалват по бавно... :? :? :?
Причината е в конструкцията вътре на самата горелка. Десния край ти се пада по-далечен за подаването на въздуха от вентилатора .По-голям поток се поема първо от левия край.Това за което говориш се случва само когато разпалиш..След като поработи половин час и всичко си е ок. Ако пък е много фрапантно погледни си през ревизията между шнека и външния корпус дали не се е насъбрала много пепел..Там имаш само един см. разтояние и никак не е удобно за почистване. Аз моята ревизия я изнесох също както е оригиналната,но не отстрани ,а отдолу..Така нищо не остава непочистено..Отварял съм я два пъти за целия сезон,но ореха не отделя почти никаква пепел. Дори пепелника се почиства веднъж седмично. Горя по 15-20 кг. на ден.На слънчогледови почиствам три пъти. На въглища -идея си нямам.Виж да не е от -задръстване..
[/quote]

това ревизията дето е отстрани на горелката ли......и аз си мислех че може да е задръстено нещо.....ако не ти е трудно дай малко снимки да видим нагледно :? :? :?
harley davidson - специалист
това ревизията дето е отстрани на горелката ли......и аз си мислех че може да е задръстено нещо.....ако не ти е трудно дай малко снимки да видим нагледно :? :? :?
[/quote]

Да това което ти е отстрани на горелката правиш същото,но по-голямо за удобство- отдолу..!! :wink: За целта сваляш бункера и отцепваш горелката от котела. #-o Обръщаш го обратно и работиш.За час-два работа,но най-ще ти е удобно в края на сезона. :) .Снимки след 4-5 дни-като си почиствам пепелника..
:supz:
dan4o68 - специалист
ср мар 13, 2019 9:33 amharley davidson написа:
това ревизията дето е отстрани на горелката ли......и аз си мислех че може да е задръстено нещо.....ако не ти е трудно дай малко снимки да видим нагледно :? :? :?
Да това което ти е отстрани на горелката правиш същото,но по-голямо за удобство- отдолу..!! :wink: За целта сваляш бункера и отцепваш горелката от котела. #-o Обръщаш го обратно и работиш.За час-два работа,но най-ще ти е удобно в края на сезона. :) .Снимки след 4-5 дни-като си почиствам пепелника..
:supz:
[/quote]

Днес отворих ревизията... Две шепи пепел извадих... Обаче голяма мъка... Как могат да го направят толкова нескопосано... :? :shock: :partyman:
harley davidson - специалист
Днес отворих ревизията... Две шепи пепел извадих... Обаче голяма мъка... Как могат да го направят толкова нескопосано... :? :shock: :partyman:
[/quote]
Казах ти ,че е некадърно..Направи го на плъзгаща шейна като за уплътнение ползваш азбестова самозалепваща лента.Там температурата е ниска..Каквото и да падне то е под отворите за въздух на горелката.Навътре към вентилатора няма как да отива пепел.Т.е. около педя е размера.Почиства се за секунда и то без никакви остатъци и съмнения. Няма болтове,гайки ,силикони..Успех..
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 27

Тема "Пелетни котли Хидро терм - Hydro term мнения???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: