• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
МИРАЖ - специалист
Котела отоплява за сега само 110кв. Няма изолация , над и под етажа се отоплява едва 30%.За температура 23* от 15 до 23 ч. и 21.5* през останалото време. Разход 20кг. орех и слънчогледови пелети смес 1-1 за 24часа. Температура на котел 57* , димни на 20см.след изхода-65но на кюнеца при пиков момент. Нямам все още постоянен термометър с гилза вътре в кюнеца , затова измерих лазерен термометър но не е много точно с него.Настроиките са за около 15kw.
Последна промяна от МИРАЖ на нед дек 09, 2018 9:22 am, променено общо 2 пъти.
sian - специалист
Как ги мериш тези градуси без термометър.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед дек 09, 2018 5:51 amsian написа:
Как ги мериш тези градуси без термометър.
:-D Туй едно на ръка, ама кой охлажда газовете до 57*С, след като водата в котела е 65*С :-D ?
sian - специалист
нед дек 09, 2018 8:21 amLazarGanev написа:
нед дек 09, 2018 5:51 amsian написа:
Как ги мериш тези градуси без термометър.
:-D Туй едно на ръка, ама кой охлажда газовете до 57*С, след като водата в котела е 65*С :-D ?
Може да ги доподгрява с водата. :rock:
МИРАЖ - специалист
:-D
нед дек 09, 2018 8:31 amsian написа:
нед дек 09, 2018 8:21 amLazarGanev написа:
нед дек 09, 2018 5:51 amsian написа:
Как ги мериш тези градуси без термометър.
:-D Туй едно на ръка, ама кой охлажда газовете до 57*С, след като водата в котела е 65*С :-D ?
Може да ги доподгрява с водата. :rock:
опа грешка градусите са наобратно вода 57 и газове 65
Мери се с лазерен термометър , но от налепите вътре по тръбите няма да е много точно , затова ще сложа термометър със сонда
andy_forresite - майстор
При моя лазерен трябва да умножа по 1.6 за да получа градусите вътре в емайлиран (кафяв) кюнец. В момента отвън е 43.2 и вътре на този със сондичка 100 мм сочи 67. Вода 61 изход и 51 вход. Уж това е за 6 квч, а на 10 отиват на 85. На 15 квч 90 и нещо, но докато отчете минава на по-ниска. Рекордът ми 100 градуса в комина, а антирекорда 167.
ktch_1964 - специалист
Просто не мога да повярвам за температурата на димните газове съдейки от моите наблюдения на такъв котел.
Както писах и в една друга тема някои детайли в тази конструкция ме озадачават. Наблюденията ми са върху котел
36кв. , струва ми се , че топлообменника е с малка площ за тези киловати , фукса е 130мм. и без клапа което според мен
е малко и не можеш да регулираш тягата при силен вятър, входа и изхода на водата е на 1цол което също ми се вижда малко.
Наблюдавания от мен котел при работа на слънчогледови пелети и най ниска степен на вентилатора вдига димните газове
на 180-190градуса.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед дек 09, 2018 9:56 amktch_1964 написа:
Просто не мога да повярвам за температурата на димните газове съдейки от моите наблюдения на такъв котел.
Както писах и в една друга тема някои детайли в тази конструкция ме озадачават. Наблюденията ми са върху котел
36кв. , струва ми се , че топлообменника е с малка площ за тези киловати , фукса е 130мм. и без клапа което според мен
е малко и не можеш да регулираш тягата при силен вятър, входа и изхода на водата е на 1цол което също ми се вижда малко.
Наблюдавания от мен котел при работа на слънчогледови пелети и най ниска степен на вентилатора вдига димните газове
на 180-190градуса.
Няма как турски чугунен котел да дава под 150*С, че и под 200*С. По димоотводите им присъстват всички цветове на дъгата - синьо, червено, лилаво... Говорим за правилни замервания с газанализатор, на пълна мощност, котелна температура 80*С. Всички други замервания са абсолютно излишни и подвеждащи и имат за цел успокояване на собственика и поддържане на кръвното му налягане в разумни граници. :wink:
МИРАЖ - специалист
нед дек 09, 2018 9:56 amktch_1964 написа:
Просто не мога да повярвам за температурата на димните газове съдейки от моите наблюдения на такъв котел.
Както писах и в една друга тема някои детайли в тази конструкция ме озадачават. Наблюденията ми са върху котел
36кв. , струва ми се , че топлообменника е с малка площ за тези киловати , фукса е 130мм. и без клапа което според мен
е малко и не можеш да регулираш тягата при силен вятър, входа и изхода на водата е на 1цол което също ми се вижда малко.
Наблюдавания от мен котел при работа на слънчогледови пелети и най ниска степен на вентилатора вдига димните газове
на 180-190градуса.
Самият вентилатор е много силен , на най ниската ну степен пак подава много въздух , затова го ограничих от самата клапа на вентилатора , откъдето смучи въздуха . После сложихме и тези железа в камерата за да забавим излизането на газовете ( виж клипчетата ) тогава паднаха градусите на комина .
ktch_1964 - специалист
нед дек 09, 2018 10:14 amLazarGanev написа:
нед дек 09, 2018 9:56 amktch_1964 написа:
Просто не мога да повярвам за температурата на димните газове съдейки от моите наблюдения на такъв котел.
Както писах и в една друга тема някои детайли в тази конструкция ме озадачават. Наблюденията ми са върху котел
36кв. , струва ми се , че топлообменника е с малка площ за тези киловати , фукса е 130мм. и без клапа което според мен
е малко и не можеш да регулираш тягата при силен вятър, входа и изхода на водата е на 1цол което също ми се вижда малко.
Наблюдавания от мен котел при работа на слънчогледови пелети и най ниска степен на вентилатора вдига димните газове
на 180-190градуса.
Няма как турски чугунен котел да дава под 150*С, че и под 200*С. По димоотводите им присъстват всички цветове на дъгата - синьо, червено, лилаво... Говорим за правилни замервания с газанализатор, на пълна мощност, котелна температура 80*С. Всички други замервания са абсолютно излишни и подвеждащи и имат за цел успокояване на собственика и поддържане на кръвното му налягане в разумни граници. :wink:
Разглеждания в тази тема котел е стоманен
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27

Тема "Пелетни котли Хидро терм - Hydro term мнения???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: