• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
de_tomoff - помощник
:-D С доста голямо закъснение , ама скоро я взех по технически причини ! Алфа Плам Комо 15 , поне за мен беше определящ външният вид , показателите по документи и човека , който ми я продаде . Общо взето няма как да сравня технически двете , защото едната не съм я виждал да работи ! Но за Комото , сравнително тиха , изключително тежка , малко груба изработка отвътре , кълчища и други , помпата е възможно най-евтиния вариант на Wilo , има някакво странно "цвърчене" / свистене няколко минути след като загасне . Не е с най-интуитивното меню , но е добре , почти не съм "ръчкал" по настройките и работи супер , след няколко седмици работа има някакво странно прискърцване от шнека , честно казано не мога да схвана от какво е . :?
пон май 21, 2018 12:30 pmmilmar написа:
de_tomoff написа:
andy_forresite написа:
Обърни внимание на разпределянето на топлинната мощност при двата модела. Акуас 15 е 10,7 : 4,3 kw, а Commo 15 е 13+2.
Акуас е за големи помещения. Сложиш ли я в стая 20-ина квадрата ще става 30 градуса.
Спорът за външния вид ще го пропусна. Вкус другар няма ... в повечето случаи.
И това го мислих , но нали това е при максимална мощност , при редуцирана е 1,9 ? Ще го помисля пак , благодаря за напомнянето.
И на какво се спря, че и аз съм пред същата дилема. Клоня повече към Акуас 15, но няма много инфо за нея.
  • 1
  • 2

Тема "Alfa Plam vs Tim Sistems" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: