• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sokolov.91 - майстор
Изображение


Изображение


Айде котела е на стената.
sokolov.91 - майстор
Започнах изграждането на отоплителната част. Докарах серпентината на бойлера до котела заедно с датчика от бойлера. Сложих у филтър на изхода на серпентината и обезвъздушител високо горе на входа. Трасето го изпълних с 25мм. ппр със стъклофибри. Сега са наред радиаторите. Имам закупени и монтирани по стените 4 броя. Остава ми още един да купя. Тези дето съм купил са следните: 2300/600, 2200/600, 2200/500 и 10 глидера на 600мм. за банята . Остава ми да взема само още един рдиатор за всеидневната. Мисля да е с размери 3000/600. Звънях одеве на едно място да питам имат ли такъв и човека като чу размерите едва ли не се уплаши. Каза ми, че ако му подам вода на 50 градуса щяла на изхода да е 30 и половината радиатор нямало да грее един вид. Каза ми да си помисля по-добре за два радиатора по 1500мм. Вярно ли е това?
sokolov.91 написа:
Започнах изграждането на отоплителната част...........за всеидневната. Мисля да е с размери 3000/600. Звънях одеве на едно място да питам имат ли такъв и човека като чу размерите едва ли не се уплаши. Каза ми, че ако му подам вода на 50 градуса щяла на изхода да е 30 и половината радиатор нямало да грее един вид. Каза ми да си помисля по-добре за два радиатора по 1500мм. Вярно ли е това?
Браво!
Сигур си го сметнал точно, ма не се е уплашил. Казал ти е правилно за делтата, ма за другото..........тинтири-минтири. Пролет и есен ще грее четвъртинка. Зимата ще е на 50%. В студеното на 75, а при кофти минуси на около 90-95%, може и на 100.
Правилно ти е казал за двата.
vrangelov - специалист
sokolov.91 написа:
Започнах изграждането на отоплителната част... Звънях одеве на едно място да питам имат ли такъв и човека като чу размерите едва ли не се уплаши. Каза ми, че ако му подам вода на 50 градуса щяла на изхода да е 30 и половината радиатор нямало да грее един вид. Каза ми да си помисля по-добре за два радиатора по 1500мм. Вярно ли е това?
Да ходи да си бае. Два радиатора по 1500 mm ще се държат като един от 3000 mm. За двата обаче /ако слагаш/ ще ти трябват два вентила, две глави и два секретни крана. Най-добре съобрази броя на радиаторите в хола с броя на прозорците. Ако сложиш голям радиатор, свържи го задължително по диагонал.
sokolov.91 - майстор
Ами поръчал съм го вече радиатора. 3000х600 тип 22 на Корадо. Иначе прозореца в тази стая е един 240 х 150см. И една балконска врата.
sokolov.91 - майстор
Bчера дойде радиатора. 3 метра 100 кила тупуз на Корадо Радик. А че струва колкото тон и половина донбаски да не говоря...
Ето малко снимки от банята помежду другото
Прикачен файл:
9332673I.jpg
Прикачен файл:
9332674B.jpg
9332674B.jpg (114.78 KиБ) Видяна 1320 пъти
Прикачен файл:
9332676t.jpg
9332676t.jpg (103.12 KиБ) Видяна 1320 пъти
sokolov.91 - майстор
filmatoplo написа:
Защо без кранове :? .
Кранове има долу преди котела и на двете тръби и са само за серпентината.
sokolov.91 - майстор
Ето какво се случва под и над котела. Не се смейте, все пак за първи път хващам лепачка.

Изображение
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Малко Въпроси за отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: