• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sokolov.91 - майстор
vrangelov написа:
sokolov.91 написа:
...Кажете сега нещо и по въпроса с банята. Там лира едва ли ще ми стигне за това ако можете да ми кажете колко вата отдаа един алуминиев глидер на Н 1000мм. при режим 50/40/20? ...

Аз глидера го изкарах 76-77 W, но 20 градуса е малко за баня. Сметнах ти го и с 24 градуса. Излиза 61 вата.
Виждам, че искаш котелът да не излиза никога от кондензен режим, но мисля, че ако го накараш да бъде в кондензен режим "само" през 80-90 процента от времето, ще можеш да сложиш по-малки радиатори.
Май нещо не те разбрах... Искаш да кажеш, че прекалено стриктно съм решил да спазвам препоръката котела винаги да е в кондензен режим и, че мога да си позволя леко занижаване на радиаторната площ?
andy_forresite - майстор
Виж как се цитира :)
sokolov.91 написа:
...Значи за под с дюшеме без изолация и от долу примерно неотопляемо мазе или гараж смятам с коефициент 2.7. За стена от тухла четворка измазана от двете стени само смятам с коефициент 1.5. За пвц дограма със двоен стъклопакет бяло+бяло стъкло остава ли коефициент 2.9?...
Акцентираме на частта от мнението, на която ще отговаряме.
2.7 е много за под. Написах го за таванска плоча от бетон с 15 см. дебелина. За пода по-реалистично е да вземеш единица. Относно дограмата 2.9 е за самия профил. Зависи от броя на камерите и от дадената характеристика от производителя. Вече заедно със стъклата нямам представа.
Отиваш в темата за "проблеми при отопление на газ", или друга тема за отопление с газ, избираш си 3-4 човека с газови котли, пишеш им ЛС с какви радиатори са спрямо какви стаи и добиваш достатъчно точна представа как да стане.
sokolov.91 - майстор
andy_forresite написа:
А така може ли да цитирам :P
Благодаря за насоките :)
sokolov.91 написа:
andy_forresite написа:
А така може ли да цитирам :P
Благодаря за насоките :)
Леко наглееш, ма по форумите е приятно.
Що ли си опрял до тука(???) ми ни си гледаш отоплението?!!
....въййй, объркъх кък са цитира!
sokolov.91 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
sokolov.91 написа:
andy_forresite написа:
А така може ли да цитирам :P
Благодаря за насоките :)
Леко наглееш, ма по форумите е приятно.
Що ли си опрял до тука(???) ми ни си гледаш отоплението?!!
....въййй, объркъх кък са цитира!
Всичко е в кръга на шегата :prayer: :)
vrangelov - специалист
sokolov.91 написа:
Май нещо не те разбрах... Искаш да кажеш, че прекалено стриктно съм решил да спазвам препоръката котела винаги да е в кондензен режим и, че мога да си позволя леко занижаване на радиаторната площ?
Правилно си разбрал. Много е вероятно при изцяло кондензен режим или да не ти стигне мястото под прозорците, или да са много скъпи радиаторите, или нещо друго.
Твоят вариант е по-добър, но е възможно да се направи компромис. Аз исках да ти подскажа за температурата в банята.
sokolov.91 - майстор
vrangelov написа:
...Аз исках да ти подскажа за температурата в банята.
Знам за банята, че е по-добре да е по-топло, благодаря за забележката. Просто така го написах да имам представа. Би ли споделил как изчисляваш мощност на алуминиев глидер, за да не те питам всеки път за различните височини и температури? Благодаря.
vrangelov написа:
sokolov.91 написа:
Май нещо не те разбрах... Искаш да кажеш, че прекалено стриктно съм решил да спазвам препоръката котела винаги да е в кондензен режим и, че мога да си позволя леко занижаване на радиаторната площ?
Правилно си разбрал. Много е вероятно при изцяло кондензен режим или да не ти стигне мястото под прозорците, или да са много скъпи радиаторите, или нещо друго.
Твоят вариант е по-добър, но е възможно да се направи компромис. Аз исках да ти подскажа за температурата в банята.
Рангелов, това момче се ебава. Тънко интелигентен паразит.
Уважавам откритото противопоставяне, до степен ''интелигентен'' спор, но........тарикатите не ми харесват.
Направих си труда да погледна форумната му дейност назад.
Който иска, нека му дава наготово, въпреки, че отговорите ги има ТУК.
sokolov.91 написа:
vrangelov написа:
...Аз исках да ти подскажа за температурата в банята.
Знам за банята, че е по-добре да е по-топло, благодаря за забележката. Просто така го написах да имам представа. Би ли споделил как изчисляваш мощност на алуминиев глидер, за да не те питам всеки път за различните височини и температури? Благодаря.
Това, Рангелов, а и назад има примери.
sokolov.91 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
vrangelov написа:
sokolov.91 написа:
Май нещо не те разбрах... Искаш да кажеш, че прекалено стриктно съм решил да спазвам препоръката котела винаги да е в кондензен режим и, че мога да си позволя леко занижаване на радиаторната площ?
Правилно си разбрал. Много е вероятно при изцяло кондензен режим или да не ти стигне мястото под прозорците, или да са много скъпи радиаторите, или нещо друго.
Твоят вариант е по-добър, но е възможно да се направи компромис. Аз исках да ти подскажа за температурата в банята.
Рангелов, това момче се ебава. Тънко интелигентен паразит.
Уважавам откритото противопоставяне, до степен ''интелигентен'' спор, но........тарикатите не ми харесват.
Направих си труда да погледна форумната му дейност назад.
Който иска, нека му дава наготово, въпреки, че отговорите ги има ТУК.
Я да те питам аз ли нещо не се изразявам добре или нещо ти не ме разбираш като хората?
Тънко интелигентен паразит ми казваш без да съм ти казал една дума на въпреки... :? Даже напротив след всяко мнение на който и да е съм му благодарил за отговора!
Разгледал си ми мненията из форума - браво. И какво видя? Че не знам защо ми свети телевизора като е изгасен, и че пия правена водка. Е това ли ме прави тънкоинтелигентен паразит? Между другото и в телевизионен сервиз ми казаха, че за първи път чуват за такъв проблем като този с моя телевизор. Та ако това ме прави тъп паразит ок. Не знаех, че тука във форума трябва да си професор по всичко за да имаш право да питаш нещо... въпреки, че това е парадокс.
И да ти кажа, че и аз днес съвсем случайно мернах твое мнение от МИНАЛАТА година как се ибясняваш в любов на Лазар и как му казваш, че скоро и ти ще се газифицираш и ще се наложи да ти гледа на капка медно-фосфорен припой... И ти ли тогава си бил тънко интелигентен паразит в очите на Лазар, защото не забелязах той така да ти говори както ти на мен..?
И друго искам да ти кажа - едва ли бих се ебавал с когото и да е в този форум предвид дългите ми и обсипани с подробности мнения. Мислиш ли че си нямам работа, че да седна да пускам теми ебавка? Имам млада жена на 26 години и детенце на почти 3 години и работя на смени 6 дни в седмицата. Едва ли бих седнал да пускам теми, защото няма какво да правя!
Искам и пак да наблегна на мнението ми по-нагоре в темата - казах, че това е в кръга на шегата с цитирането и се поклоних и то го казах на теб, защото ти се обиди , а не човека, когото цитирах.
Искам и пак да наблегна на това, че започнах темата с това, че е на път да се сбъдне една моя дългогодишна мечта - да си вкарам газ. Мислиш ли, че преди да почна да питам някой неща не съм чел и разучил това онова.
Искам и друго да се знае - решил съм да дам пари за проект за отоплителната част(радиатори тръби колектори и тн.) просто искам да съм информиран и да знам, че когато проектанта ми каже: това и това съм ти изчислил аз да съм сигурен, че е така. Не съм тръгнал да спестя 300/400лв. от проект при положение, че ще дам 10 000 за за всичко.
Това е от мен. Ако още мислиш, че се ебавам остани със здраве и ум...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Малко Въпроси за отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: