• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sokolov.91 написа:
Е по тази сметка излиза за 17 квадрата стая 4 киловата радиатор... то такъв панелен няма.
Има.
https://www.korado.bg/produkti/radik/radik-klasik.html
Най якия е малко над 8.
andy_forresite - майстор
Има, но ще е малък за кондензния режим :? Забрави за тези 240. Системата реално ще работи през най-малко 10 градуса разлика. Да кажем 50 вход, 40 изход и 24° в стаята - делта t=21. При това положение от големи радиатори излизат малки мощности. Кажи-речи три пъти по-малко от обявената му мощност, дори по-малко от това. Майсторите по газовите системи казват че се слагат големи радиатори и че няма преоразмерен радиатор за кондензен газов котел.
С тип 33 ще са чувствително по-компактни като дължина, но пък са много скъпи.
За измазана стена от керамични тухли по-реалистичен коеф. на топлопреминаване е 1.5, а за плочата - 2,7. 0,53 е прекалено нисък за стена без изолация. Толкова идва с 5 см EPS. Гледал си коефициента на топлопроводност. Теб те интересува коефициента на топлопреминаване през ограждащите стени с тяхната структура по слоеве, в случая 25 см тухла с външна и вътрешна мазилка.
Последна промяна от andy_forresite на съб фев 17, 2018 1:54 pm, променено общо 1 път.
sokolov.91 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
sokolov.91 написа:
Е по тази сметка излиза за 17 квадрата стая 4 киловата радиатор... то такъв панелен няма.
Има.
https://www.korado.bg/produkti/radik/radik-klasik.html
Най якия е малко над 8.
Говорим при 50*С вход на водата а не при 90*С
sokolov.91 написа:
Трифон П.Трифонов написа:
sokolov.91 написа:
Е по тази сметка излиза за 17 квадрата стая 4 киловата радиатор... то такъв панелен няма.
Има.
https://www.korado.bg/produkti/radik/radik-klasik.html
Най якия е малко над 8.
Говорим при 50*С вход на водата а не при 90*С
Анди ти ги смята по горе, па и ти гледам поназнайваш.
Ако ти малеят радиаторите, наблегни на бройката!
.....или намали нуждата!
sokolov.91 - майстор
andy_forresite написа:
Има, но ще е малък за кондензния режим :? Забрави за тези 240. Системата реално ще работи през най-малко 10 градуса разлика. Да кажем 50 вход, 40 изход и 24° в стаята - делта t=21. При това положение от големи радиатори излизат малки мощности. Кажи-речи три пъти по-малко от обявената му мощност, дори по-малко от това. Майсторите по газовите системи казват че се слагат големи радиатори и че няма преоразмерен радиатор за кондензен газов котел.
С тип 33 ще са чувствително по-компактни като дължина, но пък са много скъпи.
За измазана стена от керамични тухли по-реалистичен коеф. на топлопреминаване е 1.5, а за плочата - 2,7. 0,53 е прекалено нисък за стена без изолация. Толкова идва с 5 см EPS. Гледал си коефициента на топлопроводност. Теб те интересува коефициента на топлопреминаване през ограждащите стени с тяхната структура по слоеве, в случая 25 см тухла с външна и вътрешна мазилка.
Ок. Благодаря за корекциите. Значи за под с дюшеме без изолация и от долу примерно неотопляемо мазе или гараж смятам с коефициент 2.7. За стена от тухла четворка измазана от двете стени само смятам с коефициент 1.5. За пвц дограма със двоен стъклопакет бяло+бяло стъкло остава ли коефициент 2.9? Радиаторите да им задавам параметър в екселската таблица 50/40/22 така ли? Мерси :)
vladtod - специалист
Смяташ смяташ и накрая взимаш някакви радиатори и мислиш ,че си сметнал точно. Сложи алуминиеви или панелни под всеки прозорец с неговата ширина 14 kw котле и свиркай. Кондензен режим ала бала ако мислиш ,че 10-20 куб .газ ще оправят семейната сметка.
naskov - майстор
sokolov.91 написа:

А когато помпата е в самия газов котел нещата си идват на мястото без аз да им се меся?
Да. Немците си знаят този котел каква квадратура може да отоплява и каква помпа да му сложат
sokolov.91 - майстор
До тук с радиаторите и коефициентите добре горе долу. Поизясниха ми се някой работи. Благодаря.
Кажете сега нещо и по въпроса с банята. Там лира едва ли ще ми стигне за това ако можете да ми кажете колко вата отдаа един алуминиев глидер на Н 1000мм. при режим 50/40/20?
И отделно не разбрах какъв бойлер би бил подходящ за малкия едноконтурен Бош?
Също не разбрах има ли безжичен модулиращ терморегулато за малкия едноконтурен бош и ако има какъв модел се води и ако няма аз какъв трябва да взема?
vrangelov - специалист
sokolov.91 написа:
...Кажете сега нещо и по въпроса с банята. Там лира едва ли ще ми стигне за това ако можете да ми кажете колко вата отдаа един алуминиев глидер на Н 1000мм. при режим 50/40/20? ...

Аз глидера го изкарах 76-77 W, но 20 градуса е малко за баня. Сметнах ти го и с 24 градуса. Излиза 61 вата.
Виждам, че искаш котелът да не излиза никога от кондензен режим, но мисля, че ако го накараш да бъде в кондензен режим "само" през 80-90 процента от времето, ще можеш да сложиш по-малки радиатори.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Малко Въпроси за отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: