• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
i486 - специалист
С термостатен смесител не става номера с 45 градуса. Трябва да е 56-57 за да става номера.
шоп - майстор
вт юли 19, 2022 9:19 pmi486 написа:
С термостатен смесител не става номера с 45 градуса. Трябва да е 56-57 за да става номера.
Може ли да да споменете моделите на термосмесителните вентили?

Аз имам опит с български и ако топлата вода е 40 гр и задам 40 гр то 100% отворен е само топлият кръг и желаната Т е 40 градуса.
hidrazin - майстор
пон фев 26, 2018 7:34 pmadrian_r_petrov написа:
….като цяло за газта?
Къв газ? Газ вече няма. Силно се надявам да няма поне тази идваща зима.
Тая зима ще са модерни … родопските одеала, стари кожени палта…
А за германците крематориуми на ток от ВЕИ. :-D
:partyman:
i486 - специалист
вт юли 19, 2022 9:51 pmшоп написа:
вт юли 19, 2022 9:19 pmi486 написа:
С термостатен смесител не става номера с 45 градуса. Трябва да е 56-57 за да става номера.
Може ли да да споменете моделите на термосмесителните вентили?

Аз имам опит с български и ако топлата вода е 40 гр и задам 40 гр то 100% отворен е само топлият кръг и желаната Т е 40 градуса.
Не знам точно вентилите - целият смесител е Идеал Стандарт произведен в Германия. Мога да му изровя модела, ако е важно.
шоп - майстор
Точно опита ми е с Идеал Стандарт и всички работят безпроблемно и при 40 гр топла вода.
i486 - специалист
Не знам каква е причината, но въпросът беше, ако котелът е на 57 градуса проблемно ли е откъм натрупване на варовик или незнам какво, което води до нужда от ремонт (смяна на нещо в котела). Обяснението в такава посока е от фирма поддържаща газови котли.
Кумчо Вълчо - специалист
Скоро и кранчето на водата ще врътнат, така че варовика не го мислете, най-малко пък днес: Илийчовците да се чувстват поздравени! Честит им Имен ден, да са живи и здрави!
LazarGanev - "Велик майстор"
ср юли 20, 2022 3:39 pmi486 написа:
Не знам каква е причината, но въпросът беше, ако котелът е на 57 градуса проблемно ли е откъм натрупване на варовик или незнам какво, което води до нужда от ремонт (смяна на нещо в котела). Обяснението в такава посока е от фирма поддържаща газови котли.
Зависи колко е варовита водата, но е вярно, че при по-високи градуси се отделя повече варовик, особено над 50*С. Правилно е да се настройва на температура на ползване, без разреждане. Не е добре да се ползват термостатични смесителни вентили и батерии, защото създават проблеми в работата на котела
i486 - специалист
Какви проблеми правят термостатичните смесители?
LazarGanev - "Велик майстор"
Котелът почва на пали и гасне, редува се гореща и студена вода. Това е когато настроиш БГВ на макс
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: