• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
milenskior - специалист
Утре ще монтирам бойлера и понеже още не съм го извадил от кашона се чудя трябва ли се монтира някаква гилза за термодатчика в средата или само се пъха?В плика са ми дали две тапи 1/2?
Валтер Желязков - специалист
milenskior написа:
Утре ще монтирам бойлера и понеже още не съм го извадил от кашона се чудя трябва ли се монтира някаква гилза за термодатчика в средата или само се пъха?В плика са ми дали две тапи 1/2?
Задължително се монтира гилза за датчика. Вземи от по късите/50 мм./, че при мен се получи навивката на серпентината срещу отвора, а аз бях взел 100 мм. На другата дупка слагаш тапа и една тапа ще ти остане.
milenskior - специалист
Системата е готова и днес събира слънце. Сутринта бойлера беше на 17 градуса и в момента е на 52. Значи ще я бъде работата. Вярно днес при нас е 27 градуса но все пак е април месец. Предполагам юли ще е още по-добре.
Помпата ми (25-4) според мен ми идва малко голяма, в смисъл дебита и е голям, но такава ми излезе за без пари. Мисля да сложа един кран на изхода да и регулирам дебита. Капе ми и от разширителния съд, но това са бели кахъри. Сложил съм холендри за да мога да разглобявам и да е ремонтно пригодно.
https://www.dropbox.com/s/trmz60xkei4gz ... 2.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/vyvbeba3g6ybg ... 8.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/rno2o6ynqcick ... 2.jpg?dl=0
Andri01 - майстор
Браво! Добре е станало! Помпата зад бойлера ли е,по ниска от съда:)
шоп - майстор
Браво!
не мисля, че ти е голяма и мощна помпата. Преполагам а на 1 ва степен

60 гр в колектора и 51 в горната част на бойлера е ОК
но долният датчик, който покава 52 градуса къде е монтиран?
milenskior - специалист
шоп написа:
Браво!
не мисля, че ти е голяма и мощна помпата. Преполагам а на 1 ва степен

60 гр в колектора и 51 в горната част на бойлера е ОК
но долният датчик, който покава 52 градуса къде е монтиран?
Да на 1 степен е.
Долния датчик е на фланеца на нагревателя. Горния е в средата на бойлера малко под входа на серпентината.
шоп - майстор
milenskior написа:
Долния датчик е на фланеца на нагревателя. Горния е в средата на бойлера малко под входа на серпентината.
:? Няма логика долният датчик да показва повече от горния :idea:
fbr - майстор
Освен ако нагревателя не нагрява по някаква причина.
milenskior - специалист
Нагревателя не нагрява със сигурност, защото беше изключен.
Според мен долния датчик не е в най-долния край на бойлера и на средния датчик не съм сложил термопаста, а само съм го сложил в гилзата и е възможно да измерва малко по-ниска температура.
Ще взема да го намажа с термопаста да видя дали ще има промяна в показаният.
zarkoenko - специалист
Здравейте.
Предстои ми изграждане на соларна инсталация(мисля да е дрейн бек),имам бойлер Дипломат 120л.с две серпентини,които са свързани към парното.
Въпросът ми е:
Какъв колектор ще е най изгодно да сложа и с каква площ(марка,цена)?
Ако има колега с подобна система в района на Пловдив и е готов да даде акъл,може да ми прати телефона си. :?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

Тема "Дрейн бек соларна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: