Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bibobore - специалист
Имам следната питанка.И при трите ли модела камини-Екоспар,Грейко и Alpha Plam при почистване трябва да се махат и двата странични капака?Позиционирането на камината ще е много важно и този въпрос е от съществено значение.
LazarGanev - "Велик майстор"
За другите не знам, но Грейкото си го чистиш само отгоре и отпред. За обслужване на помпа и останалите компоненти си иска достъп отзад и ако я навреш внякоя ниша ще е много трудно
bibobore - специалист
Ако не трябва да се свалят страничните панели и там да се чисти е много добре(поне за Грейкото)говоря.Чакам да видя какво ще се напише за другите две.Колко би трябвало да бъде отстоянието от стена(говорим за задната част)за да може да се работи и там добре ако има нужда?
bmahob - майстор
НИщо не махаш на Алфа плама! Като отвориш вратата отдолу е пепелника, а под него долната камера и двете са с фронтален достъп. Лани разглобих с камината изцяло да вида горната камера, само така си отварях/отгоре има нещо като лопатка и не дава да се задръства+имаш пружини за страничните отвори които се тръскат/ и турнах турболатори. НО за ежеседмично почистване супер лесно и бързо :-D Комшията е с Екоспар то се сваля страни , долу ... горе, падам ставам :-D :-D :-D :-D и накрая черпи яко бира
optimeon - специалист
В крайна сметка кой е най-добрият начин
bibobore - специалист
Благодаря на всички които се отзоваха.
шоп - майстор
optimeon написа:
В крайна сметка кой е най-добрият начин
Най-добрият начин според мен е отоплителният уред да е извън жилищното помещение.
Тогава няма прах, сажди, мизерия и ремонт на помещението на всеки 1-2 години:)

П.П. Когато отоплителният уред е извън жилищното помещение, но в рамките на отоплителният обем избягваме опсаностите от задушаване, обратен огън, обратна тяга, отказ на димовентилатора, високо атмосферно налягане, липса на тяга, отвор за свеж въздух и т.н. все проблеми свързани, когато имаме монтаж на отоплителен уред с жив огън в помещение, което се обитава.:)
bibobore - специалист
Така е най-добре,ама в тия пусти блокове няма как. :sad:

Тема "Почистване на пелетни камини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: