Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
60лв се ядва от къде я взе? Моята колко често пали и гасне, ма крета вече 4година, аз още от началото съм без гаранция... Така че късмет
filmatoplo - майстор
Японска керамична ли.
нед яну 24, 2021 4:08 pmbmahob написа:
60лв се ядва от къде я взе? Моята колко често пали и гасне, ма крета вече 4година, аз още от началото съм без гаранция... Така че късмет
Ами тук при нас има магазин за пелетни котли,камини и материяли за локално парно и работят и неделя. Та отидох направо там и си я имаха налична 58,50лв.струва и си е оригинална!за Перник става на въпрос!
Успех и здраве желая на всички и безаварийно с камините :)
Здравейте,от началото на декември сме с пелетна камина Алфа плам Комо 15.На 20 ден от инсталирането изгоря запалката-направо даде накъсо и падна бушона.От магазина от който я закупихме ни изпратиха нова запалка,понеже камината е в гаранция.Когато дойде майстора който ни инсталира камина да смени запалката се оказа ,че оригиналната заплака която е в камината се различава от тази която е изпратена.Тази която беше в камината приличаше на реотан,а тази която ни изпратиха изглеждаше като тръбичка.Майстора много трудно я вкара в тръбатав която трябваше да влезне за да стигне до отвора на кошницата с пелети.От тогава печката постоянно дава аларма 5 и не може да запали.Това което ми прави впечатление е,че отвора на запалката се разминава с отвора на кошницата.Доде повторно майстора,уж я нагласи,пипна и настройките за вентиратор като го увеличи,понеже според него пелетите били кофти и не можели да се разпалят лесно,но проблема си остана.Всеки ден аларма 5,не иска да запали в началото или ако все пак запали,при следващото палене вече пак се появява аларма.Дайте ми съвет какво да направя,понеже майстора май не става.Дори в пристъп на отчаяние при следващото си посещение запуши половината тръба за въздух отзад с тиксо.Дали запалката не е читава и ако е така, каква да бъде за да си върши работата?Каква може да е пичината за да не пали и да се появява аларма5?
Пълен боклук са тия камини и аз имам същия проблем с alarm 5 no lightning :x

Тема "Запалка за алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: