Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Moni83 - специалист
Ами ако се смени управлението дали ще стане на пример това
https://apogee99.com/index.php?main_pag ... ts_id=2963
GalinBelos - специалист
Трябва да се види първо какъв е двигателя на вътрешната турбина на мидеята . Ако е както на конвенционалното тяло, на 220 V променливо , с тая платка би трябвало да стане .
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Че к'ъв да е мотора - RPG20A по документация.
Най-простият начин е с тоя регулатор : https://hit-electronics.com/i-oshte/nap ... globen.htm
Кондезаторa 1микроF/450V от платката или си купуваш нов. Оборотите си ги връткаш колкото ти харесат.

С тая платка няма да стане по-лесно, така като я гледам, но пък ще има контрол по температура евентуално.
Не знам, платката може да има и следене на тока на компесора и да не тръгне.
Относно управлението на вентилатора, види ми се че платката управлява оборотите с 3 отделни релета, т.е за малко по-старите типове дето са с отделни намотки.
Освен оригиналният кондензатор (1микроF/450V от платката или си купуваш нов) ще трябва да се добавят още 3 кондензатора за да са различни степените.
И оборотите ще зависят от избора на кондензаторите.
Ако смяташ, че вземаш платката, забиваш и тръгва всичко - няма да стане.
Ще трябва някой дето знае какво прави.
Moni83 - специалист
зравейте взех тази платка но не успчвам да е подвържа ако някои може да помогне мотра е RPG20D ина 2 букси с по 3 кабела едните са бели който са за следене на оборотите другите бял,черен,червен
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Moni83 написа:
зравейте взех тази платка но не успчвам да е подвържа ако някои може да помогне мотра е RPG20D ина 2 букси с по 3 кабела едните са бели който са за следене на оборотите другите бял,черен,червен
1. Коя платка взе - универсалната ли? Дай реална снимка на платката, че от сайта не се види добре.
2. Снимка на схемата която е на самият мотор? - предпочитам да видя че има разлики понякога.
3. Кондензаторa 1микроF/450V от платката разпои ли го или си купи нов?
Moni83 - специалист
Прикачен файл:
images.jpeg
Прикачен файл:
118224840_w640_h640_plata.jpg
Универсална е платката
Кондезатора е от оргималната 1,5mf
Moni83 - специалист
Прикачен файл:
118224840_w640_h640_plata.jpg
[img]
Moni83 - специалист
Прикачен файл:
images.jpeg
images.jpeg (6.93 KиБ) Видяна 1270 пъти
cvettomirr - специалист
И аз закачих една 30ка в работилницата, но като работи и няма конденз работи по 1час и духа приятно студено
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Ако вземеш и още 3 кондензатора и мисля че ще ти е добре така.
Прикачен файл:
MIDEA.JPG

Тема "Преправяне на климатични тела" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: