Най - вълнуващия въпрос зимно време.
C.Postolov - помощник
zaid1127 написа:
Вземай Имергаза и не го мисли, нали е с гаранция и е приличен котел.
Ако търсиш мерцедеса обаче не е между тях :-)
Ето това е: https://www.wolf.eu/produkte/heizsystem ... me-cgb-2k/
Отказах се от Имергаза, разпитах тукашните парнаджии и казаха че давали проблеми доста.
LazarGanev - "Велик майстор"
На кой се спря?
C.Postolov - помощник
LazarGanev написа:
На кой се спря?
Мисля да е Боша, Висмана сигурно е по добре ама малко ми надхвърля бюджета.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, не е по-добър, познавам ги и двата. С Боша може да се сравнява Vitopend 200, но той е на двойна и тройна цена. Също може да се сравнява с Vaillant, който също е по-скъп. Vitopend 100 не е лош като хардуер, но управлението му е съвсем елементарно, да не кажа тъпо.
C.Postolov - помощник
LazarGanev написа:
Не, не е по-добър, познавам ги и двата. С Боша може да се сравнява Vitopend 200, но той е на двойна и тройна цена. Също може да се сравнява с Vaillant, който също е по-скъп. Vitopend 100 не е лош като хардуер, но управлението му е съвсем елементарно, да не кажа тъпо.
Значи правилно съм се ориентирал към Боша, може ли малко повече инфо за него ако е възможно. Благодаря
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами не знам какво те интересува :)
C.Postolov - помощник
LazarGanev написа:
Ами не знам какво те интересува :)
Дали ще е достатъчен, или няма да е голям за радиатори който имам,и за топла вода. Кухня 18кв/м панелен радиатор 1.60х60. Детска 15кв/м панелен радиатор 1.60х60. Спалня 15кв/м панелен радиатор 1.60х60. Хол 18кв/м там още нямам радиатор, но сигурно ще е като другите и може би лира в банята. Навсякъде предстои подмяна на дограмата и саниране. Как е като управление котела. Разход на газ макар че е относително. Извинявам се ако задавам глупави въпроси но, не съм мнго запознат с тая материя :roll: Благодаря
ESPACE - майстор
C.Postolov написа:
zaid1127 написа:
Вземай Имергаза и не го мисли, нали е с гаранция и е приличен котел.
Ако търсиш мерцедеса обаче не е между тях :-)
Ето това е: https://www.wolf.eu/produkte/heizsystem ... me-cgb-2k/
Отказах се от Имергаза, разпитах тукашните парнаджии и казаха че давали проблеми доста.
Кога пък успяха да натрупат впечатления и то парнаджии. :lol: Модела Tera е от една година и имам наблюдения върху 10-тина бройки плюс още толкова за предходния модел EXA. Никакви прoблеми - 0.
Сервизирам доста марки котли, и такива които не съм монтирал аз и мога да кажа че до голяма степен си е късмет това с котела. Вчера сменях една мембрана на Mora - котела е 10 годишен, първа сервизна намеса. Миналата седмица трипътен вентил на Vitopend - на същите години, пак първи ремонт. А на нов Vitodens гаранционно смених платка преди месец. Това прави ли Мora-та и Vitopenda по добри котли? Истината е че заради по ниската цена всички производители се отказаха от класическото захранване на контролерите на котлите и минаха на импулсно. Проблемите вече са заложени, след някоя и друга година ще се ремонтират или сменят яко платки - според квалификацията на сервизиращия и джоба на клиента.
LazarGanev - "Велик майстор"
Това ти е размера, ако ще е двуконтурен, по-малки няма. Това е съвременен котел с ниска минимялня мощност 3.7кВт
C.Postolov - помощник
ESPACE написа:
C.Postolov написа:
zaid1127 написа:
Вземай Имергаза и не го мисли, нали е с гаранция и е приличен котел.
Ако търсиш мерцедеса обаче не е между тях :-)
Ето това е: https://www.wolf.eu/produkte/heizsystem ... me-cgb-2k/
Отказах се от Имергаза, разпитах тукашните парнаджии и казаха че давали проблеми доста.
Кога пък успяха да натрупат впечатления и то парнаджии. :lol: Модела Tera е от една година и имам наблюдения върху 10-тина бройки плюс още толкова за предходния модел EXA. Никакви прoблеми - 0.
Сервизирам доста марки котли, и такива които не съм монтирал аз и мога да кажа че до голяма степен си е късмет това с котела. Вчера сменях една мембрана на Mora - котела е 10 годишен, първа сервизна намеса. Миналата седмица трипътен вентил на Vitopend - на същите години, пак първи ремонт. А на нов Vitodens гаранционно смених платка преди месец. Това прави ли Мora-та и Vitopenda по добри котли? Истината е че заради по ниската цена всички производители се отказаха от класическото захранване на контролерите на котлите и минаха на импулсно. Проблемите вече са заложени, след някоя и друга година ще се ремонтират или сменят яко платки - според квалификацията на сервизиращия и джоба на клиента.
Може би са ми казали за стария модел,не знам просто двама човека занимаващи се с изграждане на инсталации споделиха мнение.

Тема "Избор на газово котле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: